Connect with us
daria kabała-malarz
Fot. Instagram @dariakabalamalarz

Telewizja

Daria Kabała-Malarz – co wiadomo o dziennikarce sportowej?

Daria Kabała-Malarz – co wiadomo o dziennikarce Canal+ Sport? W tym newsie znajdziecie informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Daria Kabała-Malarz?

Kim jest Daria Kabała-Malarz? To dziennikarka sportowa, specjalizująca się głównie w piłce nożnej. Jej wielką pasją jest również żużel, a miłością do tego sportu zarazili ją rodzice. Już od najmłodszych lat uczęszczała z nimi na żużlowe mecze Ekstraligi.

Studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Kariera dziennikarska

W stacji Canal+ Sport Daria Kabała-Malarz pracuje od 2003 roku. Tak naprawdę nie planowała, że będzie starała się o pracę w telewizji. Po maturze chciała nawet studiować dziennikarstwo, ale ostatecznie wybrała lingwistykę. Z czasem zaczęło jej jednak brakować żużla, który był jej pasją od najmłodszych lat (kibicuje Polonii Bydgoszcz). Duża ilość obowiązków na studia nie pozwalała jej na wyjazdy na zawody żużlowe. Za namową przyjaciółki zdecydowała się wysłać CV do stacji i szybko przyjęto ją na staż. Po raz pierwszy za mikrofonem zadebiutowała podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Danii w 2003 roku.

Daria Kabała-Malarz od lat pojawia się boiskach ekstraklasy, aby przeprowadzać pomeczowe wywiady z zawodnikami i trenerami. Pracuje również w programach studyjnych. W 2018 roku była gospodynią programu „Piłka z góry” emitowanego przez jeden sezon. Natomiast od października 2020 wspólnie z Michałem Kołodziejczykiem prowadzi program „Wysoki pressing”, który również skupia się wokół piłki nożnej i ma formę talk show.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Czarnota-Bojarska. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Dziennikarka od 2018 w stacji zajmuje się tylko piłką nożną, chociaż wcześniej pracowała również przy telewizyjnych programach i transmisjach żużlowych. Jak sama tłumaczyła, decyzja ta wynikała głównie z nakładających się na siebie transmisji tych sportów. „Po pierwsze chciałabym zaznaczyć, że ja nie odeszłam. Zniknęłam na jakiś czas, jednak nie odeszłam. […] Na ten moment zostałam przy piłce nożnej, ale mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się możliwość powrotu do żużla” – mówiła w 2020 roku w wywiadzie dla po-bandzie.com.pl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina, dzieci

Daria Kabała-Malarz ma 40 lat, urodziła się w 1981 roku. Pochodzi z Rypina, niewielkiego miasta położonego w wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

W 2008 roku wzięła ślub z byłym już piłkarzem (ogłosił zakończenie kariery we wrześniu 2021 roku) – Arkadiuszem Malarzem, który grał na pozycji bramkarza reprezentując barwy takich klubów jak m.in. Legii Warszawa, ŁKS-u Łódź czy Panathinaikosu Ateny. Poznali się trzy lata wcześniej, podczas jednego z ligowych meczów, a zaręczyli po zaledwie trzech miesiącach znajomości.

Mają trójkę dzieci – dwóch synów Iwo i Bruno (bliźniaki, ur. 2012) i córkę Orinę (ur. 2019).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Daria Kabała-Malarz w mediach społecznościowych

Daria Kabała-Malarz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dariakabalamalarz. Zdjęć nie dodaje regularnie, ale niemal codziennie dzieli się swoją codziennością na Instastories. Profil obserwuje prawie 33 tys. osób. Posiada też Twttera, który zgromadził 24,9 tys. fanów, jednak od dłuższego czasu nie jest już tam aktywna.

5/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top