Connect with us
dawid malczyński
Fot. YouTube / Fame MMA

Sport

Dawid Malczyński – kim jest były mistrz federacji Fame MMA?

Dawid Malczyński jest jedną z najbardziej lubianych postaci w federacji Fame MMA , a także na Polskim YouTube, skąd się wywodzi. W tym artykule dowiecie się wszystkiego na jego temat.

Kim jest Dawid Malczyński?

23-letni Dawid Malczyński jest jedną z największych gwiazd pionierskiej federacji freakowej Fame MMA. Miły i spokojny chłopak, niewyglądający na osobę, która potrafiłaby wyrządzić krzywdę zaskoczył już nie jednego. Ci, którzy go nie znają, nie są w stanie stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych amatorskich zawodników mma w naszym kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka. Kim jest topowy zawodnik Fame MMA?

A to nie wszystko, ponieważ Dawid jest jeszcze uznanym producentem muzycznym, a także bardzo popularnym YouTuberem. Ta druga „cecha” dała mu na tyle duży rozgłos, że w bardzo krótkim czasie istnienia federacji Fame MMA, Malczyński znalazł się w jej szeregach. I w podobnie krótkim czasie zawładnął tamtejszą kategorią do 77 kilogramów. Malczyński często w swoich pojedynkach wykorzystuje przewagę wzrostu ponieważ mierzy aż 189 centymetrów.

„Bocian” były pan i władca Fame MMA

Dawid Malczyński błyskawicznie znalazł drogę do freakowej organizacji z Poznania – Fame MMA. Włodarze Michał „Boxdel” Baron i Wojtek Gola zobaczyli w nim potencjał na pierwszą dużą gwiazdę federacji. Dlatego już na drugiej gali, która odbyła się 13 października 2018 roku, zestawili go w walce o pas mistrzowski z Adrianem „Polakiem” Polańskim. Panowie stoczyli bój na pełnym dystansie dziewięciu minut, który wyłonił nowego mistrza w ich kategorii. Sędziowie niejednogłośną decyzją wskazali na Dawida Malczyńskiego, rozpoczynając tym samym najdłuższe panowanie w Fame MMA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Adrian Polański - kim jest popularny "Polak", były mistrz Fame MMA?

Dawid Malczyński spadł z tronu mistrzowskiego 15 maja 2020 roku, kiedy to bronił pasa po raz trzeci. Stracił go na rzecz Adriana „Polaka” Polańskiego. Brzmi to trochę monotonnie, ale było to ważne zamknięcie ich trylogii. W 2019 roku doszło między nimi do rewanżu na pierwszej i jedynej gali Fame MMA UK. Tym razem górą był „Polak”. Naturalną koleją rzeczy było więc trzecie starcie.

Malczyński był faworyem, bowiem dotychczas nikt, oprócz Polańskiego, nie był w stanie znaleźć na niego sposobu. Na Fame MMA 3 Dawid obronił pas w walce z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Następnie powtórzył tę sztukę w starciu z Tomkiem Olejnikiem. Ponadto wszystko pokonał samego włodarza, Wojtka Golę na gali Fame MMA 7. To starcie nie było jednak mistrzowskie. Przed „Bocianem” kolejne wyzwanie. Na gali Fame MMA 13 zmierzy się on w ciekawym starciu z Pawłem „Ponczkiem” Sikorą.

Skąd jeszcze możemy znać Dawida Malczyńskiego?

Dawid Malczyński tworzy treść na kanał „Malczyńscy” na YouTube. Tworzy go ze swoim bratem, Marcinem, który również jest gwiazdą federacji Fame MMA, a do niedawna jeszcze jej mistrzem w kategorii średniej do 84 kilogramów. Bracia tworzą filmy przedstawiające typowe postaci w nietypowy sposób. To właśnie oni stoją za legendarną serią filmów „TYPOWY DRES”, z której każdy z nich został obejrzany kilka milionów razy.

 

Dawid Malczyński tworzy również chętnie odbieraną muzykę. Bardzo dużo ludzi, kojarzy go z serią utworów, która poszerza się przed każdą walką. Są to bowiem disstracki na jego rywali. Dlatego właśnie przykładowo utwór „Piąta Runda”, który wyszedł w maju 2021 roku był skierowany w Adriana „Polaka” Polańskiego.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top