Connect with us
dawid olejniczak
Fot. polsatsport.pl

Telewizja

Dawid Olejniczak. Co wiadomo o znanym komentatorze tenisa?

Co wiadomo na temat jednego z najbardziej znanych komentatorów tenisa, jakim jest Dawid Olejniczak? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje o życiu zawodowym i prywatnym mężczyzny.

Kim jest Dawid Olejniczak?

Kim jest Dawid Olejniczak? To komentator sportowy związany z Polsatem Sport oraz Eurosportem, gdzie mecze zaczął komentować wkrótce po zakończeniu regularnej kariery sportowca. Jako były tenisista zajmuje się właśnie tą dyscypliną sportu.

Jest też trenerem tenisa. Poza tenisem lubi także oglądać mecze piłki nożnej.

Pochodzi z Bełchatowa w województwie łódzkim, ale teraz jest oczywiście związany z Warszawą.

Kariera sportowa

Trzeba przyznać, że kariera tenisisty nie jest usłana większymi sukcesami. Inna sprawa jest taka, że w jego czasach żaden polski tenisista nie był wysoko notowany.

Dawid Olejniczak przez lata kariery był zresztą reprezentantem Polski, rozgrywając mecze w Pucharze Davisa. Jego najwyższa pozycja w rankingu ATP tenisistów to 185.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maciej Pertkiewicz - co wiadomo o architekcie z "Naszego nowego domu"?

Miało to miejsce w 2008 roku, kiedy odnotował najlepsze w swojej karierze wyniki. Najpierw wygrał turniej z serii ATP Challenger, a następnie zagrał w pierwszej rundzie Wimbledonu. Podejść do gry w Wielkich Szlemach miał kilka, ale poza tym jednym przypadkiem zawsze kończyło się na eliminacjach.

Karierę zawodową ostatecznie zakończył we wrześniu 2016 roku, ostatnie lata grając głównie w deblu. Jeśli chodzi o grę pojedynczą, tak naprawdę przestał się nią zajmować już w 2012 roku.

W rozmowie z tenismagazyn.pl przyznał, że mógł osiągnąć więcej w swojej karierze, ale nie narzeka. „Mogłem więcej osiągnąć, jeśli nie jako singlista, to na pewno w deblu. Mowa może nie o sukcesach na poziomie Łukasza Kubota czy Mariusza Fyrstenberga, ale mogłem być spokojnie w najlepszej 50 debla ATP„.

Wiek, rodzina, dzieci

Dawid Olejniczak urodził się w marcu 1983 roku, więc ma obecnie 39 lat.

O jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Ma żonę Wiktorię i dwójkę dzieci – chłopca i dziewczynkę.

Dawid Olejniczak w mediach społecznościowych

W związku z sukcesami Huberta Hurkacza i Igi Świątek rośnie zainteresowanie tenisem, a tym samym osób z nimi związanymi. Dawida Olejniczaka możecie spotkać głównie na Twitterze, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami po meczach. Jako @DawidOlejnicza5 obserwuje go tam już ponad 5,5 tys. osób.

Nie ma natomiast profilu na Instagramie.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top