Connect with us
translator inny niż google translator deepl

Porady

Translator lepszy od Google Translate? Poznajcie DeepL Translator

Translator inny niż Google Translate, a być może nawet lepszy? Do niedawna usługa informatycznego giganta nie miała konkurencji, ale wtedy pojawił się DeepL. Wykorzystuje on uczenie maszynowe i zapewnia lepszą jakość tłumaczenia niż narzędzia gigantów technologicznych.

Rywal dla Google Translate?

Czym jest DeepL? Jeśli potrzebujecie coś przetłumaczyć, prawdopodobnie wpisujecie w Google frazę „translator” lub „translate” i korzystacie z narzędzia bezpośrednio z Google, które jest wbudowane w wyszukiwarkę. Google Translate dzięki temu zabiegowi zyskał dużą popularność i jest jednym z najpopularniejszych tłumaczy internetowych. Ma też oczywiście inne zalety, jak przyzwoita jakość tłumaczenia i ogrom oferowanych języków.

Mamy jednak dla Was coś nowego – DeepL Tłumacz. To translator inny niż Google Translate, dostępny pod adresem deepl.com/translator i działa w zasadzie identycznie jak Google Translate, ale z jedną różnicą – tłumaczenie przy użyciu tej usługi jest wyższej jakości, a serwis oferuje więcej funkcji. Jeśli nam nie wierzycie, oceńcie sam, usługa jest bowiem dostępna również za darmo.

Tłumaczenie z wykorzystaniem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji

DeepL Translator istnieje od stosunkowo niedawna. Usługa została uruchomiona pod koniec sierpnia 2017 roku w Kolonii w Niemczech. Translator początkowo obsługiwał 7 języków, obecnie jest ich 29. Co ważne, liczba języków cały czas dynamicznie rośnie. Twórcy usługi skupiają się na europejskich językach, ale są też z innych kontynentów. Znajdziecie tam m.in. chiński, indonezyjski czy japoński. Rzecz jasna są też wszystkie najpopularniejsze – angielski, niemiecki, hiszpański czy oczywiście polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak wysyłać wiadomości do siebie na WhatsAppie? Nowa funkcja w popularnym komunikatorze

Czy to translator lepszy od Google Translate? DeepL Translator wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w tłumaczeniu. To odróżnia go od konkurencyjnych narzędzi, takich jak wspomniany Google Translate czy Microsoft Translator. Te translatory od gigantów technologicznych są obecnie dostępne publicznie tylko w wersjach oferujących podstawowe tłumaczenie maszynowe. A jakość tłumaczenia jest zauważalnie gorsza w porównaniu z DeepL Tłumaczem.

DeepL może przetłumaczyć za was całe dokumenty

Co ważne, DeepL jest dostępny całkowicie za darmo dla większości potrzeb. Można z niego korzystać za pomocą strony internetowej, ale także aplikacji dla systemów Windows, macOS i iOS. Jest też aplikacja na Androida, która w Sklepie Play ma bardzo wysoką ocenę – 4,9.

Tłumacz oferuje standardowe, „wpisywane” tłumaczenia, ale pozwala również na tłumaczenie całych dokumentów, które użytkownik przesyła za pośrednictwem interfejsu internetowego. W przypadku aplikacji dla systemu Windows szybkie tłumaczenie podświetlonego tekstu jest dostępne w każdej aplikacji poprzez dwukrotne naciśnięcie skrótu Ctrl+C.

Serwis DeepL oferuje również płatne pakiety, które mogą być atrakcyjne dla bardziej wymagających użytkowników przede wszystkim pod względem ilości i formy (pliki) tłumaczonego tekstu. Jednak do sporadycznych tłumaczeń darmowa wersja powinna być wystarczająca. Szczegóły i opłaty za poszczególne pakiety możecie znaleźć na wskazanej wyżej stronie aplikacji.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top