Connect with us
dekoracje sali weselnej glamour
Artykuł sponsorowany

Porady

Dekoracje sali weselnej w stylu glamour – co wybrać?

Poszukujecie pomysłów na idealny wystrój sali weselnej? Może styl albo dodatki glamour będą tym, czego wam brakowało do pełni koncepcji. Sprawdźcie, jakie pomysły w tej stylistyce nadadzą się na wasze przyjęcie!

Dekoracje weselne w stylu glamour

Styl glamour, czyli właściwie jaki? To zapożyczone z angielskiego pojęcie określa splendor, przepych, luksus i elegancję, ale także urok i atrakcyjność. Nie odnosi się do królewskiej wyniosłości ani minimalistycznego chłodu, raczej do szyku budzącego powszechny zachwyt. Glamour wygląda bogato i wiąże się ze znajomością najświeższych trendów modowych. Możecie podporządkować tej zasadzie klimat i tematykę waszego wesela i z pewnością osiągniecie wspaniały efekt, ale styl glamour sprawdza się także jako element szerszej koncepcji. Nawet jeśli to nie jest hasło numer jeden waszego przyjęcia, ślubne dekoracje glamour mogą świetnie się sprawdzić!

Dekoracje weselne w złocie

Podstawowym elementem tworzącym styl glamour jest kolor złoty. Złote detale w dekoracjach na ślub i wesele gwarantują wrażenie niewymuszonej elegancji. Jak w trafny sposób wykorzystać tę barwę? Dobrym pomysłem są złocone napisy na ślubnych dekoracjach. Wśród elementów zdobiących waszą salę weselną z pewnością nie zabraknie drukowanych plansz, takich jak tablica powitalna, plan stołów weselnych czy menu. Wybierając ciemniejsze tło i złote litery, dodacie waszemu przyjęciu niezaprzeczalnego blasku glamour! Pamiętajcie jednak, że złoto najlepiej sprawdza się jako detal. Wówczas nadaje eleganckiego stylu właściwie bez wysiłku – wrażenie buduje się samoistnie. Jednak jako dominanta jest dosyć trudne w aranżacji, dlatego złoto w roli głównej to opcja tylko dla osób z bezbłędnym wyczuciem!

tablica powitalna ze złoconymi napisami

Tablica powitalna ze złoconymi napisami – te i inne dekoracje weselne dostępne są w sklepie artMA

Dekoracje weselne w drewnie

Chociaż drewno to materiał kojarzący się raczej ze stylem boho i rustykalnym, dobrze sprawdza się także jako akcent glamour. Wszystko zależy od tego, jak się je zastosuje! Każdej sali weselnej szyku dodadzą napisy wycinane w drewnie. Są bardziej wyrafinowane niż klasyczne transparenty. Precyzyjnie wycięte, stylizowane litery nadają wnętrzu elegancki i wyjątkowy charakter – zwłaszcza jeśli są personalizowane (imiona nowożeńców czy data ślubu). Jeśli do tego wybierzecie nowoczesny krój czcionki albo najmodniejsze, geometryczne obramowanie – efekt glamour będzie gwarantowany! Pamiętajcie jednak, że wycinane napisy są ażurowe, musicie więc zadbać o odpowiednie tło, na którym będą się prezentowały odpowiednio wyraziście.

drewniany heksagon z inicjałami nowożeńców

Drewniany heksagon z inicjałami nowożeńców

Dekoracje weselne, które dodatkowo budują styl

Glamour tonie tylko styl estetyczny. Na pełen szyku i przepychu wygląd sali weselnej składa się także rodzaj wybranych dekoracji. Jeśli wzbogacicie wystrój o wykraczające ponad standard artykuły do dekoracji sal weselnych, z pewnością olśnicie gości! Co może stanowić taką nietypową dekorację? To zależy od was, bo w końcu oryginalność polega na zastosowaniu rozwiązań, o których mało kto pomyślał. Podpowiadamy jednak: elementy takie jak drogowskazy weselne na pewno wzbudzą uznanie. Wskazówki, gdzie jest słodki bufet, w którym miejscu spoczywa księga gości albo gdzie szukać koszyka z artykułami mogącymi pomóc gościom w razie małych „awarii” – takie napisy niewątpliwie ułatwią zaproszonym poruszanie się po sali! Będą też dowodem na waszą zapobiegliwość i troskę o jak najlepsze samopoczucie i świetną zabawę. Innym pomysłowym rozwiązaniem mogą być ozdobne plakaty opowiadające skrótowo historię waszej miłości. To piękny akcent podbijający romantyczną atmosferę zabawy. Szukajcie inspiracji, bo styl glamour możecie nowatorsko urozmaicić!

drogowskaz do slodkiego bufetu

Drogowskaz do słodkiego bufetu

Reklama

Popularne

Reklama
To Top