Connect with us
depilacja laserowa katowice
Artykuł sponsorowany

Porady

Depilacja laserowa – gładkość skóry na dłużej

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który pozwala na osiągnięcie idealnie gładkiej skóry i cieszenie się tym stanem przez wiele miesięcy, a nawet lat. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się zabieg laserowego usuwania owłosienia oraz jakich efektów można się po nim spodziewać.

Czym się wyróżnia depilacja laserowa na tle innych metod usuwania owłosienia?

W przeciwieństwie do innych metod depilacji, takich jak depilacja woskiem, pęsetą czy maszynką, depilacja laserowa umożliwia długotrwałe efekty. Laser uszkadza mieszek włosowy i uniemożliwia odrost włosa przez wiele miesięcy, a nawet lat. Inne metody depilacji działają na zewnętrzne warstwy skóry, usuwając włosy na powierzchni skóry (wyrywają je lub przycinają), ale nie wpływając na mieszki włosowe. Depilacja laserowa jest więc bardziej precyzyjna i trwalsza niż inne metody depilacji. Zaletą laserowego usuwania owłosienia jest również to, że nie przyczynia się do podrażnień, skaleczeń czy wrastania włosków po depilacji. Dzięki temu, że włosy zostają usunięte na długi czas, nie trzeba już używać tradycyjnych metod depilacji, które mogą podrażniać skórę.

Jak laser do depilacji usuwa włoski?

Wiązka lasera trafia bezpośrednio do mieszków włosowych, uszkadzając go i uniemożliwiając odrost włosów. Światło o określonej długości fali absorbowane jest przez melaninę w mieszkach włosowych. Powstaje energia termiczna, która niszczy cebulki włosów, co powoduje trwałe zniszczenie macierzy włosa i usunięcie owłosienia.

Większość laserów do depilacji działa tylko na grube, ciemne włosy. Są jednak wyjątki i obecnie można również skutecznie usunąć jasne i cienkie owłosienie, które bywa równie uciążliwe, gdy umiejscowione jest na przykład na twarzy. Nowoczesne lasery do depilacji umożliwiają precyzyjne dostosowanie zabiegu do rodzaju skóry i koloru owłosienia, co zapewnia maksymalną skuteczność i minimalizuje ryzyko podrażnień.

Jakie efekty daje usuwanie owłosienia laserem?

Warto pamiętać, że skuteczna depilacja laserowa wymaga kilku sesji, aby przynieść trwałe efekty. Depilacja laserowa działa tylko na włoski w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Oznacza to, że nie jest możliwe usunięcie owłosienia na danym obszarze w czasie jednej sesji. Podczas jednego zabiegu można usunąć około 30% owłosienia – tyle włosów znajduje się jednocześnie w fazie anagenu. Następne partie włosów zaczynają rosnąć po upływie kilku tygodni, dlatego odpowiednie odstępy między sesjami laserowymi są również istotne. Częstotliwość zabiegów w przypadku depilacji twarzy, szyi, karku to 4 tygodnie, górnych partii ciała, bikini, pośladków – 6 tygodni, a nóg i pleców – 8 tygodni. Potrzebnych jest przynajmniej 4-6 zabiegów dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Plan laseroterapii zawsze ustala kosmetolog. Po indywidualnie dobranej serii zabiegów można liczyć na całkowite usunięcie zbędnego owłosienia z danego obszaru. Chociaż depilacja laserowa jest uważana za trwałą metodę usuwania owłosienia, niektóre osoby mogą doświadczyć wzrostu owłosienia w przyszłości, dlatego konieczne może być wykonywanie tzw. zabiegów przypominających co kilka miesięcy lub lat.

Skuteczność laserowej depilacji zależy od takich czynników, jak:

  • depilowany obszar ciała;
  • gęstość i grubość włosów;
  • indywidualne cechy skóry;
  • poziom hormonów płciowych (np. przewaga hormonów męskich u kobiet);
  • właściwe przygotowanie do zabiegu;
  • rodzaj użytego lasera;
  • umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Reklama

Popularne

Reklama
To Top