Connect with us
disney+

Telewizja

Disney+ – wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Od chwili swojego debiutu, platforma streamingowa Disney+ zdobyła uwagę milionów użytkowników na całym świecie. Dzięki bogatemu katalogowi treści, które obejmuje klasyki animowane, filmy live-action, seriale, dokumenty i wiele więcej, platforma ta stała się istotnym graczem na rynku rozrywki cyfrowej. Disney+ nie tylko przynosi radość fanom wszelkiego wieku poprzez dostarczanie znanych i uwielbianych historii, ale także stwarza przestrzeń dla nowych produkcji, kontynuując dziedzictwo Disneya i poszerzając je o nowe, innowacyjne twórcze ścieżki.

Disney+ w Polsce. Od kiedy jest dostępne?

Platforma Disney+ powstała w 2019 roku w wyniku zakończenia współpracy z Netflixem i kupnem udziałów w BAMTech. Pierwszymi krajami, w których została uruchomiona, były USA, Kanada i Holandia. W tych państwach platforma wdarła się na rynek z przytupem. W pierwszym dniu serwis pozyskał ponad 10 milionów subskrybentów. Polska premiera platformy miała miejsce dopiero 14 czerwca 2022 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Wednesday sezon 2. Kiedy wyjdzie drugi sezon hitu Netflixa?

Dobra praca ze strony działu marketingu, a także dostępność w wielu pakietach operatorów komórkowych i sieci kablowych pozwoliła szybko wbić się w rynek streamingowy. Obecnie serwis jest dostępny w całej Europie Zachodniej i Środkowej, a także w prawie wszystkich krajach Ameryki Północnej, Południowej, w Japonii i Australii.

Rejestracja Disney+: Jak i gdzie się rejestrować?

Proces rejestracji jest bardzo prosty. Zalogować bądź zarejestrować się można za pomocą oficjalnej strony internetowej Disney+. W prawym górnym rogu ekranu znajduje się duży, niebieski przycisk „zarejestruj się”. Po naciśnięciu go użytkownik zostaje przekierowany do panelu rejestracji. Proces składa się z 4 etapów. W pierwszym należy wpisać adres e-mail, w drugim należy zaakceptować umowę. Następnie należy wybrać hasło, a cały proces kończy się wybraniem pakietu. Rodzaj subskrypcji można wybrać również później. Formy opłaty za subskrypcję Disney+ nie są zbyt rozbudowane. Do dyspozycji jest jedynie płatność kartą kredytową, a także poprzez PayPal.

Disney+. Cena abonamentu

Regularny koszt miesięcznego abonamentu Disney+ wynosi 28,99 zł miesięcznie. Jednak istnieje też korzystniejsza opcja. Jest nią zakup rocznego abonamentu, którego łączny koszt wynosi 289,90 zł. Daje to wysokość opłat równą prawie 24 zł miesięcznie. Biorąc pod uwagę zawartość biblioteki Disney+, nie można tu mówić o wygórowanej stawce. Jest ona korzystniejsza, chociażby od tego, co oferuje Netflix.

Niestety, ale w przeciwieństwie do dużej części konkurencji, Disney+ nie ma zbyt wielu ofert promocyjnych. Chcąc zaoszczędzić kilka złotych, warto sprawdzić oferty sieci kablowych i komórkowych. Przykładowo, Plus daje roczny abonament Disney+ za darmo. Później należy już płacić regularną stawkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
SkyShowtime - wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Ceny Disney+ poza Polską są zróżnicowane. Nasz cennik jest jednym z korzystniejszych. Podobnie za usługę płacą Amerykanie. Powyżej 30 zł miesięcznie trzeba zapłacić w większości krajów, w których platforma jest dostępna.

Jakie treści są dostępne na Disney+?

Oferta Disney+ jest bardzo szeroka. W skład treści dostępnych na platformie wchodzą produkcje Marvela, Disneya, Pixara, National Geographic. Do tego serwis posiada wszystkie części Gwiezdnych Wojen. Ponadto produkuje własne produkcje z tego uniwersum. Obejmuje to między innymi seriale na podstawie Gwiezdnych Wojen. Jednak, co jeszcze można obejrzeć na Disney+?

Filmy

Zakres filmów w Disney+ jest bardzo szeroki. W repertuarze platformy znajduje się dużo hitowych i eksluzywnych produkcji, których nie ma możliwości obejrzeć nigdzie indziej. Poniżej przedstawiamy kilka nowszych filmów z biblioteki:

 • Antman i Osa: Kwantomania;
 • Cruella;
 • Strażnicy Galktyki: volume 3;
 • Czarownica;
 • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot;
 • To nie wypanda;
 • Jojo Rabbit;
 • Vaiana: Skarb oceanu;
 • Mulan;
 • Duchy Inisherin;
 • Avatar: Istota wody;
 • Mała syrenka.

Seriale

Nie mniej imponująco prezentuje się zbiór seriali na nowej platformie streamingowej. Na jakie produkcje warto zwrócić uwagę? Wypisujemy kilka topowych seriali dostępnych w serwisie:

 • The Bear;
 • Lekomania;
 • Zbrodnie po sąsiedzku;
 • Tajna inwazja;
 • The Good Doctor;
 • The Mandalorian;
 • The Walking Dead;
 • Obi-Wan Kenobi;
 • Współczesna rodzina;
 • Zagubieni;
 • Skazany na śmierć.

Jakość video i audio

Jak wygląda kwestia jakości w Disney+? Otóż ulubione filmy i seriale na odpowiednim urządzeniu mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K UHD. Do tego z systemem obrazu HDR oraz Dolby Vision. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to materiały korzystają z technologii dźwięku obiektowego, Dolby Atmos. Filmy Marvela są pokazywane w formacie IMAX, który oferuje do 26% więcej obrazu.

Jak i na czym można oglądać Disney+?

Na ilu urządzeniach można oglądać Disney+? Materiały na platformie można oglądać maksymalnie na 4 urządzeniach. Jednak za pomocą funkcji GroupWatch emocjami filmowymi można dzielić się w 6 różnych miejscach równocześnie. Natomiast nieograniczona liczba pobrań jest dostępna na 10 urządzeniach. Disney+ oferuje możliwość utworzenia 7 niezależnych profili. Do tego istnieje opcja profili dla dzieci.

Materiały na platformie od Disneya można oglądać na urządzeniach mobilnych, konsolach Xbox i PS, poprzez stronę internetową i przez Smart TV. Na jakich telewizorach można oglądać Disney+? Odtwarzanie filmów oraz z seriali jest dostępne na telewizorach z technologią Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV oraz Chromcast. Do tego Disney+ jest dostępne na urządzeniach marki LG, Hisense, Panasonic i Samsung.

Disney+ opinie. Czy warto kupić?

Naszym zdaniem nowa platforma z obiektywnego punktu widzenia prezentuje się zacnie. Zarówno cena, jak i szeroki katalog produkcji, w tym własnych oraz ekskluzywnych jest bardzo dobry. Na pewno platforma przyciąga fanów popularnych uniwersów, takich jak Star Wars czy Marvela. W przypadku tych drugich serwis oferuje format IMAX, który poprawia jakość obrazu w stosunku do oryginalnych produkcji. Do tej pory opinie o młodej platformie są w większości pozytywne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
MEGOGO.NET – wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top