Connect with us
Diuna: Część trzecia kiedy
Fot. YouTube / @WarnerBrosPictures

Kultura

Diuna: Część trzecia. Kiedy premiera kolejnego filmu? Obsada

„Diuna” to hitowa seria filmów, która zebrała już wiele nagród, ale przede wszystkim podbiła serca kinomaniaków. Niedługo w Polsce odbędzie się kinowa premiera części drugiej. Kiedy i czy zobaczymy „Diuna: Część trzecia?”. Sytuacja jest co najmniej ciekawa.

Czy jest na co czekać? Czemu Diuna to hit?

„Diuna” to seria filmów produkcji amerykańsko-kanadyjskiej z gatunku Sci-Fi oparta na książce. Pierwsza część filmu weszła na ekrany kin w 2021 roku. Została świetnie przyjęta przez widzów, co ma swoje odzwierciedlenie w wysokich notach na popularnych portalach o tematyce filmowej. Historia w uniwersum Diuny dzieje się na tytułowej planecie, która roi się od niebezpieczeństw. Bohaterowie poszukują na niej cennej substancji. Głównymi postaciami w produkcji są Paul Atryda, Lady Jassica i Leto Atryda. Film na całym świecie zarobił ponad 400 mln $. Do tego produkcja została nagrodzona wieloma Oscarami.

Kiedy polska premiera Diuna: Część trzecia?

Akcja w pierwszej części „Diuny” kończy się nagle i jest preludium do kontynuacji. Ta na ekrany polskich kin trafiła w lutym 2024 roku. Jednak, czy „Diuna: Część druga” jest ostatnią częścią? Fani już zadają sobie ważne pytanie: Czy będzie „Diuna: Część trzecia”? Kiedy premiera ewentualnej „trójki”? Powoli znajdujemy odpowiedzi na te pytania, a pochodzą one z samego źródła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
The Last of Us sezon 2. Kiedy premiera drugiego sezonu hitu HBO?

To pewne, że powstanie Diuna: Część trzecia. Kiedy w kinach?

Nie trzeba głęboko szukać, by znaleźć informacje o tym, że filmów i Diunie będzie więcej. Najprawdopodobniej już niedługo pojawią się oficjalne informacje o ukończeniu trylogii, a kto wie, czy części nie będzie więcej? Twórcy filmowej sagi „Diuna” zapewniają fanów, że chcą kontynuować serię. Denis Villeneuve potwierdził już przed premierą „jedynki”, że chciałby podzielić historię na 3 segmenty.

W związku z tym, że do tej pory powstały dwie części „Diuny”, możemy być pewni zwieńczenia historii. Jednak, kiedy będzie miała miejsce? Światowa premiera filmu „Diuna: Część trzecia” prognozowana jest na 2025 lub 2026 rok. Natomiast w grudniu 2023 roku pojawiły się informacje, mówiące o tym, że scenariusz do 3. części jest już na wykończeniu.

Diuna: Część trzecia. Obsada, kto zagra Paula Atryda? Reżyseria

Jak będzie wyglądać reżyseria w „Diuna: Część trzecia”? Najpewniej trylogię ukończy ten sam kanadyjski reżyser i scenarzysta, czyli Denis Villeneuve. Natomiast wątpliwości mogą dotyczyć obsady głównych ról. W postać Paula Atryda do tej pory wcielał się Timothée Hal Chalamet. Młody aktor skradł serca wielu fanów i na pewno nie wyobrażają sobie kontynuacji bez jego osoby. Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy serii nie będą zawiedzeni.

Fabuła Diuna 3. Trailer, co wiemy?

Wiele osób w poszukiwaniu informacji na temat fabuły kolejnej części szuka trailera do filmu „Diuna: Część trzecia”. Niestety musimy ochłodzić entuzjazm fanów, gdyż nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi wideo. Jednak Timothée Hal Chalamet zdradził, że najprawdopodobniej trzecia część „Diuny” będzie skupiać się na postaci Duncana Idaho, który zmarł w pierwszej odsłonie serii. Historia ma pasować do narracji z powieści „Mesjarz Diuny”. Cały czas spływają nowe szczegóły dotyczące najnowszego filmu, więc wielbiciele sagi mają czym się ekscytować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
John Wick 5. Kiedy będzie premiera? Co wiadomo? Kto zagra?

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top