Connect with us
dni swarzędza 2021

Lifestyle

Dni Swarzędza 2021. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej imprezie

Dni Swarzedza 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Co warto wiedzieć o tej imprezie? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje o atrakcjach.

Kiedy odbędą się Dni Swarzędza 2021?

Dni Swarzędza odbędą się w dniach 3-4 lipca 2021 r. Wydarzenie ma więc charakter dwudniowy, a nie – jak to bywało w poprzednich latach – trzydniowy.

Będzie to pierwsza plenerowa impreza organizowana przez miasto od 2019 roku. Wszystko rzecz jasna z powodu pandemii koronawirusa.

Jakie koncerty odbędą się podczas imprezy?

Dni Swarzędza 2021 podzielono na dwa dni muzycznych atrakcji.

Najwięcej będzie się działo w sobotę. Muzyczną gwiazdą Dni Swarzędza 2021 będzie bowiem Dawid Kwiatkowski, który w 2021 roku wylansował jeden ze swoich największych hitów w karierze – „Bez Ciebie”. Koncert ma rozpocząć się około godziny 20:00.

 

Tego samego dnia będą miały miejsce koncerty dwóch zespołów doskonale znanych i lubianych przez Polaków – Chłopcy z Placu Broni (17:00) oraz Golden Life (18:30). Na scenie będzie można więc usłyszeć zarówno „Kocham wolność”, jak i „Oprócz błękitnego nieba”.

 

To jednak nie koniec atrakcji, jakie Swarzędz przygotował w sobotę dla swoich mieszkańców oraz przyjezdnych. Po koncertach odbędzie się zabawa taneczna, a gości zabawiać będą didżeje: Skytech, MELO.KIDS, DJ Zet i DJ Johny oraz Nina Suerte. Zabawa tradycyjnie potrwa do późnych godzin nocnych.

Warto dodać, że jeszcze przed koncertami głównych gwiazd wieczoru na scenie wystąpi Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa. Orkiestra posiada w swoim repertuarze liczne melodie pochodzące m.in. z Irlandii, Bretanii, Francji, Polski czy Hiszpanii, z których najstarsze utworzone zostały już w średniowieczu. Grupa sięga także po utwory współczesnych kompozytorów.

W niedzielę zupełnie zmieni się klimat imprezy. W Swarzędzu od 16:00 odbędzie się bowiem Festiwal Orkiestr Dętych z udziałem Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Nie odbędą się natomiast żadne koncerty muzycznych gwiazd, które zaplanowano tylko na sobotę. Podejrzewamy, że ma to związek z pandemią koronawirusa – po pierwsze miejskie budżety z pewnością mają mniej pieniędzy na takie atrakcje, a po drugie artyści w obecnym okresie są rozchwytywani i mógł być problem ze zorganizowaniem drugiego dnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak zrobić mydło? Najprostszy sposób na niezwykle oryginalny prezent

Jakie inne atrakcje zaplanowali organizatorzy Dni Swarzędza 2021?

Przez cały weekend w mieście (a dokładnie na polanie nad jeziorem – w okolicach siłowni na świeżym powietrzu) odbywać się będzie Swarzędzki Festiwal Smaków. Nie oznacza to nic innego, jak obecność food trucków z całej Polski. Z pewnością będziecie więc mogli zjeść frytki belgijskie, burgery i inne przysmaki.

Podczas koncertów z całą pewnością na terenie imprezy będzie można zasilić się piwem, kiełbaskami, watą cukrową i wieloma innymi charakterystycznymi dla tego typu imprez przysmakami.

dni swarzędza 2021 plan

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wszystkie sobotnie koncerty odbędą się tradycyjnie na polanie przy ul. Strzeleckiej. Niedzielne aktywności zaplanowano natomiast już na scenie nad Jeziorem Swarzędzkim.

Warto pamiętać o tym, że miasto zorganizowało specjalną organizację ruchu oraz parking dostępny dla przyjezdnych. Tradycyjnie będzie on miał miejsce na polanie przy Centrum Sport & Fitness Atrium.

Uwaga – reżim sanitarny

Pomimo luzowania kolejnych obostrzeń, impreza odbędzie się oczywiście w reżimie sanitarnym. Co to oznacza? Będzie w niej mogło wziąć udział jedynie 250 niezaszczepionych osób.

Wstęp na teren imprezy odbywać się będzie po weryfikacji osób pod kątem szczepień. Osoby zaszczepione będą mogły potwierdzić ten fakt za pomocą aplikacji mObywatel, zaświadczenia o dokonanym szczepieniu albo zdjęcia takiego zaświadczenia.

Na terenie imprezy obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz dystans 1,5 metra od każdego uczestnika. Przy wejściu wszyscy uczestnicy będą musieli obowiązkowo zdezynfekować dłonie.

4.7/5 (liczba głosów: 15)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top