Connect with us
Dominika Ćosić
Fot. Instagram @dominikacosic

Telewizja

Dominika Ćosić. Ile lat ma znana dziennikarka TVP i czy jest z kimś związana?

Dominika Ćosić od lat pracuje jako korespondentka, m.in w stacji TVP. Co wiadomo o jej życiu prywatnym i zawodowym? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Dominika Ćosić?

Kim jest Dominika Ćosić? To polska dziennikarka, publicystka, korespondentka i pisarka, specjalizująca się w tematyce bałkańskiej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku filologia serbsko-chorwacka.

Otwarcie przyznaje się do swojej wiary. Kilka lat temu włączyła się w akcję obrony chrześcijan. Poza tym w 2013 roku zorganizowała i prowadziła w Parlamencie Europejskim pokaz filmów o prześladowaniu chrześcijan w Egipcie i Syrii pt. „Prześladowani i zapomniani”.

Kariera dziennikarska

Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1993 roku od pracy w „Czasie Krakowskim”, konserwatywnym dzienniku wydawanym w latach 1990 – 1997. W latach 1995 – 2003 współpracowała z „Dziennikiem Polskim”.

Od 1998 praktycznie na stałe zajęła się korespondencją z Bałkanów. Pisała artykuły na temat byłej Jugosławii m.in. dla tygodnika „Wprost”, dla którego następnie została korespondentką z Brukseli. Współpracowała także „Dziennikiem Gazetą Prawną”, „Do Rzeczy”, portalem Wirtualna Polska i miesięcznikiem „Znak”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żaneta Rosińska. Kim jest nowa prezenterka pogody w TVN?

Od 2016 roku jest korespondentką TVP w Brukseli. Przygotowuje materiały transmitowane głównie w stacji TVP Info. Współprowadzi z Krzysztofem Ziemcem program „Studio Zachód”, podejmujący tematy związane z polską polityką międzynarodową.

Dominika Ćosić poza tym zajmuje się pisaniem książek. Jest autorką przewodnika po Bałkanach „Balkan Express”, książki o polskiej drodze do członkostwa w Unii Europejskiej „Od Horyzontu do przewodnictwa”, a także powieści „Uśmiech Dalidy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Cosic (@dominikacosic)

Wiek, rodzina, dzieci

Dominika Ćosić ma 46 lat, urodziła się 25 września 1976 roku w Krakowie. Jej ojciec pochodził z dawnej Jugosławii, a matka jest Polką. Pierwsze cztery lata życia spędziła zresztą w Jugosławii. Obecnie mieszka i pracuje w Brukseli.

Nie są znane fakty na temat życia prywatnego dziennikarki. W jej mediach społecznościowych próżno szukać zdjęć z partnerem czy dzieckiem, nie wiadomo więc czy jest z kimś obecnie związana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Cosic (@dominikacosic)

Dominika Ćosić w mediach społecznościowych

Dominika Cosic prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @dominikacosic, a profil śledzi na ten moment nieco ponad 4800 obserwujących. Dodawane posty dotyczą głównie pracy dziennikarki. Poza tym, jest aktywna na Twitterze, gdzie obserwuje ją 57,5 tys. osób. Sporadycznie dodaje także posty na swojej stronie na Facebooku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dominika Cosic (@dominikacosic)

1.7/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top