Connect with us
Dorota Czaja
Fot. Instagram @dorotaczaja

Kultura

Dorota Czaja. Co wiadomo na temat aktorki i tancerki?

Dorota Czaja to przede wszystkim tancerka, a także aktorka i prezenterka telewizyjna. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Dorota Czaja?

Kim jest Dorota Czaja? To aktorka, tancerka, influencerka, prezenterka, a także była modelka. Ukończyła Warszawską Szkołę Baletową i Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina z tytułem magistra sztuk pięknych, pedagoga tańca klasycznego i ludowego.

W 1997 roku została Miss Polski Nastolatek, a w 1999 roku II Wicemiss Polonia. Brala udział w pokazach mody polskich i zagranicznych projektantów, jako tancerka otrzymała angaż w prestiżowym, paryskim Kabarecie Lido.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Angelika Żmijewska. Co wiadomo o zjawiskowej piosenkarce disco polo?

Na powrót do Polski zdecydowała się, kiedy dostała rolę w serialu „Tancerze”, w którym grała Sylwię Szymanowską. Mogliśmy ją oglądać jeszcze w „Pierwszej miłości”, „Na dobre i na złe”, „Galerii” i w wielu reklamach, choćby w kampanii „Lidla”. Na koncie ma też role w teledyskach do piosenek: Reni Jusis „Zakręcona”, zespołu Feel „No kochaj mnie”, Evah „Coming” i zespołu LemON „Dewiat”.

Poza tym wystąpiła jako tancerka w takich programach jak „Jaka to melodia?”, „Must be the music” czy „Europa da się lubić”.

W swoim dorobku zawodowym ma także pracę jako prezenterka TV. W latach 2010 – 2011 prowadziła w Canal+ program o modzie pt. „Przymierzalnia”, a od 2016 do 2020 była prowadzącą w programie z serii „Celebrity Salon”, emitowanego w Polsat Cafe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Czaja (@dorotaczaja)

Wiek, rodzina, dzieci

Dorota Czaja ma 41 lat, urodziła się 31 lipca 1980 roku. Pochodzi z Przedborza, niewielkiego miasta położonego w województwie Łódzkim.

Mężem Doroty jest Grzegorz Bilski, ślub wzięli w 2010 roku zaledwie po kilku miesiącach związku, a ceremonia odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W przeszłości był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu, pracował między innymi z byłym prezydentem, Aleksandrem Kwaśniewskim. Obecnie zawodowo zajmuje się wideofotografią.

Para ma dwójkę dzieci – Leonarda (ur. 2013) i Antoniego (ur. 2018).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Czaja (@dorotaczaja)

Dorota Czaja w mediach społecznościowych

Dorotę Czaję znajdziemy w dwóch mediach społecznościowych. Na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @dorotaczaja. Profil obserwuje 64,9 tys. osób. Dodaje tam głównie zdjęcia z pracy i posty sponsorowane, ale sporadycznie zamieszcza także prywatne fotografie. Poza tym ma stronę na Facebooku, którą śledzi 18 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Czaja (@dorotaczaja)

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top