Connect with us
Dorota Szelągowska
Fot. Instagram @dotindotin

Telewizja

Dorota Szelągowska. Co wiadomo o znanej projektantce wnętrz?

Dorota Szelągowska znana jest z programów wnętrzarskich Grupy TVN. W tym newsie przedstawimy najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest Dorota Szelągowska?

Dorota Szelągowska jest projektantką wnętrz i prezenterką telewizyjną. Studiowała dziennikarstwo i stosowane nauki społeczne, jednak ostatecznie ich nie ukończyła.

Może zaskakiwać fakt, że nigdy nie ukończyła studiów architektonicznych. Zrobiła tylko kurs, który uprawniał ją do wykonywania zawodu projektanta wnętrz. Jak sama przyznała, ma kompleks z powodu porzuconych studiów, jednocześnie uważa też, że w jej zawodzie najważniejsza jest wiedza praktyczna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)

Kariera zawodowa i telewizyjna

Dorota Szelągowska rozpoczęła karierę zawodową od pracy w telewizji w wieku zaledwie osiemnastu lat. W 1998 roku prowadziła program młodzieżowy Rower Błażeja w stacji TVP 1, a następnie była jego wydawcą. Później prowadziła również „Pytanie na śniadanie” i „Polskie lato”. W stacji Domo+ była gospodynią programów „Dach nad gwiazdami”, „Hotelove” i „Domy gwiazd”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Krzysztof Miruć - co wiadomo o architekcie znanym z TV i Leroy Merlin?

Po latach współpracy z TVP, przeniosła się do Grupy TVN. Pracowała przy produkcji programów takich jak „Moja krew”, „Taniec z gwiazdami” i „Dzień dobry TVN”. Z czasem zaczęła dostawać własne programy, które przyniosły jej największą rozpoznawalność.

Lista programów z jej udziałem jest dość imponująca. Najpierw prowadziła programy „Stylowy magazyn” i „Dorota was urządzi” w TVN Style. W 2016 zadebiutowały kolejne programy o tematyce wnętrzarskiej – „Polowanie na kuchnie” oraz „Polowanie na mieszkanie”. Na HGTV były jeszcze emitowane „Domowe rewolucje”, „Tu jest pięknie”, „Dorota inspiruje” i „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej”.

 

 

 

Obecnie w TVN można oglądać trzeci sezon „Totalnych remontów Szelągowskiej”. W programie tym remont jest prezentem dla potrzebujących od ich bliskich czy znajomych. Do momentu nagrania audycji obdarowywani nie są świadomi, że biorą udział w programie.

Poza tym prowadzi też własne studio projektowe. Efekty jej pracy można oglądać na stronie szelagowska.studio.

W 2019 roku zdobyła Telekamerę w kategorii Osobowość Telewizyjna.

Wiek, rodzina, dzieci

Dorota Szelągowska ma 41 lat, urodziła się 26 września 1980 roku w Trypolisie (Libia). Mieszkała tam do drugiego roku życia, następnie wróciła z rodziną do Polski.

Jej matką jest jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, Katarzyna Grochola. Ma siostrę Marię, która w jej firmie pełni funkcję dyrektor kreatywnej.

Projektantka wnętrz była mężatką trzykrotnie. Pierwszy raz za mąż wyszła w wieku 20 lat. Jej mężem był aktor Paweł Hartlieb, który jest ojcem jej pierwszego syna, 20-letniego Antoniego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Vincent Ibisz – kim jest syn Krzysztofa Ibisza i Anny Nowak?

W 2013 roku po 11 latach związku poślubiła Adama Sztabę, ale para rozwiodła się dwa lata później.

W 2017 wyszła za Michała Wawro, rozwiedli się w 2021 roku. Ma z nim córkę Wandę (ur. 2018).

Niedawno zdradziła, że znów jest zakochana, jednak do tej pory oficjalnie nie potwierdziła, kto jest jej nowym partnerem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Szelągowska (@dotindotin)

Dorota Szelągowska w mediach społecznościowych

Dorota Szelągowska prowadzi profil na Instagramie, który cieszy się dużą popularnością. Śledzi ją tam bowiem aż 841 tys. osób. Znajdziemy ją pod nazwą @dotindotin.  Ma również stronę na Facebooku, ktorą obserwuje natomiast 779 tys. osób.

5/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top