Connect with us
ea sports fc
Fot. EA

Gry

EA Sports FC – wszystko, co dotąd wiadomo. Data premiery, licencje, platformy, trailer

EA Sports i FIFA przestały być przyjaciółmi. Co to oznacza dla graczy? O ich uwagę będą rywalizować co najmniej trzy piłkarskie franczyzy. Obok kontrowersyjnego jak na razie projektu Konami o nazwie eFootball, będzie to FIFA na licencji właściciela oraz zupełnie nowe EA Sports FC, które będzie kontynuacją obecnej FIFY Electronic Arts. Co wiemy o tytule od studia EA?

Data premiery, platformy

Jaka jest data premiery EA Sports FC? Póki co mamy tylko mgliste pomysły na temat konkretnej daty premiery, ale można bezpiecznie założyć, że sportowa gra EA pozostanie wierna tradycyjnej jesiennej dacie. Zakładamy więc, że EA Sports FC będzie miała premierę w październiku 2023 roku.

Równie bezpiecznie można się domyślać, że trafi na te same platformy, co obecna FIFA 23. To PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One, ewentualnie na Switcha i wybrane usługi streamingowe. Oczywiście póki co nie ujawniono wymagań sprzętowych dla PC.

W przypadku serii FIFA przyzwyczailiśmy się do polskiego menu i komentarza. Jest niemal pewne, że w tej kwestii nie nastąpią żadne zmiany i nadal będziemy mogli cieszyć się w pełni spolszczoną grą.

Oczywiście nadchodząca gra sportowa EA Sports FC musi również zdefiniować się za pomocą logo, które będzie na tyle charakterystyczne i zapadające w pamięć, by móc konkurować z nadchodzącym konkurentem spod skrzydeł samej FIFY. Autorzy z EA zdecydowali się na trójkąt, który ma związek z wieloma elementami charakterystycznymi dla ich piłki nożnej – np. taktyką podań w formacji trójkątnej. Przede wszystkim szybko zapada ono jednak w pamięć.

EA Sports FC – jakie licencje?

Dla laika, porzucenie partnerstwa FIFA wygląda jak katastrofa, która może pogrzebać uznaną franczyzę. Ale nawet teraz, długo przed premierą, EA ma już potwierdzone partnerstwa z największymi europejskimi ligami. To przede wszystkim:

  • angielska Premier League;
  • hiszpańska La Liga;
  • niemiecka Bundesliga.

Niepewny pozostaje status włoskiej Serie A oraz francuskiej Ligue 1, ale dla polskich fanów najważniejsza może być inna informacja. Czy EA Sports ma licencję do polskiej Ekstraklasy? Tak, w EA Sports FC pojawi się polska PKO BP Ekstraklasa.

EA Sports FC – zwiastun

Póki co nie ma żadnych oficjalnych materiałów video, w których pokazano by choćby fragment gry. Przy okazji ogłoszenia nowej nazwy serii gier, Electronic Arts zaprezentowało jednak specjalne video.

Na jakim silniku powstanie gra?

EA Sports FC będzie korzystać z zaawansowanego silnika Frostbite, na którym deweloperzy zaszczepili dostosowaną mechanikę HyperMotion, która symuluje realistyczne ruchy piłkarzy i fizykę piłki. Technologia ta pojawiła się w ostatnich grach z serii FIFA i z pewnością będzie kontynuowana.

Można się także domyślać, że w nowej piłkarskiej grze od Electronic Arts nadal będzie można grać z przeciwnikami niezależnie od platformy (cross-play).

Tryby dostępne w grze

Jeśli chodzi o zawartość, to prawdopodobnie zachowane zostaną wszystkie tryby dostępne w ostatnich grach spod szyldu FIFA. To klasyczny sezon, kariera, street football oraz przede wszystkim rozgrywki budowanymi przez graczy od zera zespołami.

Dotąd nosiły one nazwę FIFA Ultimate Team i były jednym z najważniejszych elementów całej gry. Rzecz jasna gracze muszą się jednak spodziewać nowej nazwy. Niezmienne powinny natomiast pozostać zasady, a więc nabywanie kart, specjalne wyzwania, ligi online i wiele innych, które doskonale kojarzy każdy gracz choćby FIFY 23.

Nowa piłkarska pozycja od EA niemal na pewno zaoferuje także multiplayera. To must-have wielu gier i nie inaczej jest w tym przypadku. Ogólnie rzecz biorąc nie spodziewamy się rewolucji. Tryby gry w EA Sports FC powinny być tożsame z tymi z FIFY, choć pod innymi nazwami.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top