Connect with us
Edward Durda
Fot. Instagram @e_durda

Telewizja

Edward Durda. Co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Edward Durda to znany dziennikarz Canal+ Sport. Co wiadomo na temat jego życia prywatnego i zawodowego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Edward Durda?

Kim jest Edward Durda? To dziennikarz i komentator sportowy, a zaliczył w swoim życiu epizod z aktorstwem. W 1988 roku kończył Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Po studiach pracował przez dwa lata w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Zagrał w filmie Jacka Skalskiego „Miasto prywatne” (1994), ale ostatecznie nie kontynuował kariery aktorskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Czarnota-Bojarska. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Wybrał dziennikarstwo sportowe, którym zainteresowanie zrodziło się z pasji do sportu. Interesowały go sporty walki, szczególnie boks, z którego słynęło jego rodzinne miasto – Stalowa Wola. Poza tym w dzieciństwie większość czasu spędzał na stadionie piłkarskim miejscowej drużyny.

Po latach można było go obejrzeć jeszcze w „Fighterze” (2019), w którym wcielił się w postać konferansjera.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edward Durda (@e_durda)

Kariera dziennikarska

W zawodzie dziennikarza Edward Durda spełnia się już od 30 lat. Specjalizuje się głównie w piłce nożnej i boksie, ale czasami komentuje też inne sporty, jak np. żużel czy koszykówkę. Karierę rozpoczynał w stacji TVP w 1992 roku, do której dostał się z castingu. Miał tam okazję uczyć się od doświadczonych dziennikarzy, takich jak Włodzimierz Szaranowicz czy Janusz Basałaj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Bartosza Zmarzlika. Kim jest piękna Sandra Zmarzlik?

Z TVP przeniósł się po dwóch latach do Canal+. Skusiła go oferta od pierwszej płatnej telewizji w Polsce, a także szansa komentowania większej ilości spotkań – jeśli o to chodzi, w TVP była bardzo duża konkurencja. Następnie przez dwa lata pracował dla Wizji Sport. Stacja ostatecznie nie utrzymała się na rynku, a Durda powrócił do Canal+, w którym oglądać i słuchać możemy go do dzisiaj. Poza tym współpracuje też z Eurosportem. Dodatkowo dziennikarz zajmuje się prowadzeniem gal boksu zawodowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edward Durda (@e_durda)

Od jakiegoś czasu pojawia się także na kanale „Kanał Sportowy” na platformie YouTube, prowadzi tam program „Boxing Talk”. Poza tym prowadzi też „Quizy pod napięciem” i magazyn „Ring” w kanale ETOTO TV.

Wiek, rodzina, dzieci

Edward Durda ma 59 lat, urodził się 5 stycznia 1963 roku w Stalowej Woli.

W sieci próżno szukać informacji na temat jego życia prywatnego, nie wiemy więc czy ma żonę i dzieci.

Edward Durda w mediach społecznościowych

Edward Durda jest obecny na Instagramie. Prowadzi tam profil pod nazwą @e_durda, a obserwuje go na ten moment niespełna 4900 osób. Do tej pory dodał tam jednak zaledwie 30 postów. Bardziej systematyczny jest na Twitterze. Konto założył stosunkowo niedawno – we wrześniu 2021 roku – a obecnie obserwuje je już prawie 9 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edward Durda (@e_durda)

4.7/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top