Connect with us
edward kaliński siwy edek
Fot. YouTube / Discovery Channel Polska

Telewizja

Edward „Siwy Edek” Kaliński – co wiadomo o gwieździe „Złomowisko PL”?

Edward „Siwy Edek” Kaliński – co wiadomo o jednej z gwiazd znanego programu „Złomowisko PL”? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze fakty na jego temat.

Kim jest „Siwy Edek”?

Edward „Siwy Edek” Kaliński jest złomiarzem znanym z programu „Złomowisko PL”. Wraz z Markiem „Krzykaczem” Pawłowskim tworzył legendarny duet programu, który przez lata nakręcał jego oglądalność.

Tworzył, bowiem obu w podobnym okresie dotknęły poważne problemy zdrowotne. O chorobie Edwarda Kalińskiego piszemy poniżej, a Marek Pawłowski niestety niespodziewanie zmarł 31 grudnia 2020 r.

Duet narodził się rzecz jasna… przez przypadek. „Poznałem kobietę i przeprowadziłem się do niej na ulicę Komorowską w Pruszkowie. Krzykacz był jej sąsiadem. Któregoś dnia zajrzał do mnie i zapytał: „Edek, a ty nie chciałbyś u mnie jeździć?”. Jego kierowca nawalił, a on akurat potrzebował gdzieś pojechać” – wyznał Edward Kaliński w rozmowie z weekend.gazeta.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Janusz Pawłowski - co wiadomo o "Januszku" ze "Złomowisko PL"?

Z zawodu jest właśnie kierowcą. Ukończył szkołę samochodową i przez całe swoje zawodowe życie „wykręcił” dziesiątki tysięcy kilometrów. Poza tym pracował m.in. na lotnisku, a także w firmie zajmującej się produkcją nadkoli, błotników i zderzaków do aut.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Grzegorz Kaliński (@kalinskigrzegorz)

Edward Kaliński – wiek, rodzina, dzieci

„Siwy Edek” urodził się w 1955 roku, ma więc obecnie 67 lat.

O rodzinie złomiarza tak naprawdę wiadomo bardzo niewiele.

Pewnym jest, że ma brata Kazimierza i dwóch synów – Grzegorza i Michała. Nic nie wiadomo jednak na temat ich matki. Wątek Edwarda Kalińskiego i kobiet pojawiał się w programie kilkukrotnie. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak nic na temat jego ew. partnerki.

 

Żaden z synów nie pojawiał się regularnie w programie – aż do śmierci Marka „Krzykacza” Pawłowskiego. Po niej, jego syn „Januszek” stworzył własną ekipę, w której poza znajomym Adamem znalazł się właśnie Grzegorz Kaliński. Wcześniej mężczyzna pojawił się tylko w jednym z odcinków (film powyżej), kiedy Edek pomylił dni i… nie przyszedł do pracy.

Mężczyzna często przekazuje informacje o stanie zdrowia ojca, zamieszczając w Internecie filmy z jego udziałem. Drugi syn zresztą także jest zżyty z ojcem – to właśnie on założył swego czasu zbiórkę na jego rzecz w serwisie pomagam.pl.

Choroba „Siwego Edka”

Na przestrzeni lat w programie Discovery Channel od czasu do czasu pojawiał się temat zdrowia „Siwego Edka”. Pewnego razu ekipa realizująca program nagrała nawet jego obecność w szpitalu, po której jednak mężczyzna wrócił do pełnej sprawności.

Prawdziwe kłopoty rozpoczęły się kilka tygodni przed śmiercią „Krzykacza”. Cukrzyca, z którą od wielu lat walczy Edward Kaliński, sprawiła, że konieczna była amputacja nogi. Z pewnością były to ciężki dni zarówno dla mężczyzny, jak i jego rodziny.

6 lutego 2021 r. syn „Siwego Edka” zamieścił na swoim Facebooku video (do obejrzenia poniżej), na którym mężczyzna po raz pierwszy od dawna pokazał się publicznie. Przekazał, że rehabilitacja trwa, a on czuje się coraz lepiej. Na jego twarzy nie było widać jednak żadnej radości z życia. Podobnie wyglądał kolejny film z 16 lutego.

Gwiazda „Złomowisko PL” do właściwej formy psychicznej wróciła na szczęście nieco później. W filmie z 14 kwietnia 2021 r. zamieszczonym przez jego syna widać już oznaki dobrego humoru, które z pewnością potwierdza zdjęcie poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Paweł Pietrzak (@pawel_960)

Edward „Siwy Edek” Kaliński w mediach społecznościowych

Mamy złą wiadomość dla wszystkich nowych fanów „Siwego Edka”. Nie prowadzi on żadnych publicznych profili w mediach społecznościowych. Wielokrotnie pojawia się jednak na zdjęciach innych użytkowników, co możecie zobaczyć chociażby na zdjęciach zamieszczonych w tej informacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał White (@white_michal)

4.5/5 (liczba głosów: 17)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top