Connect with us
Eliza Rycembel
Fot. Instagram @elizarycembel

Kultura

Eliza Rycembel. Co wiadomo o polskiej aktorce? [kariera, wiek, partner]

Eliza Rycembel – co wiadomo na temat aktorki, która ma na swoim koncie już głośne role? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na jej temat.

Kim jest Eliza Rycembel?

Kim jest Eliza Rycembel? To aktorka młodego pokolenia, która ma na swoim koncie kilka udanych ról. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie (2019).

W dzieciństwie uczyła się baletu. W wieku sześciu lat rozpoczęła naukę w studiu taneczno-aktorskim Hanny Kamińskiej przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej.

Pasję do aktorstwa przejawiała od najmłodszych lat, ale początkowo nie planowała studiów na Akademii Teatralnej. Celowała w medycynę – chciała zostać psychiatrą albo neurologiem. W liceum zaczęła występować w Teatrze Muzycznym Roma.

Ograniczona ilość czasu sprawiła, że nie była w stanie odpowiednio przygotować się do matury. Zrezygnowała więc z wcześniejszych planów i zdecydowała się na socjologię. Po jednym semestrze zrezygnowała z tych studiów i rozpoczęła naukę w policealnym studium aktorskim.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eliza Rycembel (@elizarycembel)

Kariera

Eliza Rycembel ma na swoim koncie wiele ról teatralnych. Oprócz wspominanego wcześniej Teatru Muzycznego, występowała też w Teatrze na Woli i w Sali Kongresowej.

Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2014 roku w filmie „Obietnica”, za rolę tą otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu. Następnie zagrała w „Carte Blanche”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marek Kalita. Co wiadomo o znanym polskim aktorze?

Jeszcze w czasie studiów na Akademii Teatralnej występowała w filmach i serialach. W 2016 zagrała w „Niewinnych” u boku m.in. Agaty Kuleszy, Agaty Buzek i Joanny Kulig, a także w „#Wszystkogra”, czy serialu Canal+ „Belfer”. Za rolę w serialu „Nina” otrzymała wyróżnienie Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Przełomowym okazał się rok 2019, kiedy zagrała w nominowanej do Oscara produkcji „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy. Za najlepszą rolę drugoplanową w tym filmie otrzymała Orła oraz nagrodę 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na koncie ma też role w serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki” i „Osiecka” czyli biograficznym filmie o Agnieszce Osieckiej.

W 2022 roku będzie można ją oglądać w drugim sezonie serialu „Nieobecni” udostępnianym na platformie VOD Player.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eliza Rycembel (@elizarycembel)

Wiek, rodzina

Eliza Rycembel ma 30 lat, urodziła się bowiem 2 maja 1992 roku w Warszawie.

Aktorka zdecydowanie należy do osób, które nie lubią dzielić się szczegółami na temat swojego życia prywatnego. Nie wiadomo więc nic na temat jej statusu związku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eliza Rycembel (@elizarycembel)

Eliza Rycembel w mediach społecznościowych

Aktorka prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @elizarycembel. Na ten moment jej profil obserwuje prawie 16 tys. osób. Konta nie prowadzi jednak zbyt regularnie, dodając posty sporadycznie, głównie zza kulis pracy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eliza Rycembel (@elizarycembel)

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top