Connect with us
Elwira "Mejk" Smilgin-Brodzik
Fot. Instagram @elwiramejk

Kultura

Elwira „Mejk” Smilgin-Brodzik. Co wiadomo o wokalistce zespołu „Mejk”?

Kto jest twarzą zespołu „Mejk”? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat życia zawodowego i prywatnego Elwiry „Mejk” Smilgin-Brodzik, wokalistki popularnego zespołu disco polo.

Kim jest Elwira „Mejk” Smilgin-Brodzik?

Kim jest Elwira Smilgin-Brodzik? To założycielka, a jednocześnie wokalistka zespołu „Mejk”, autorka słów, prezenterka i producentka telewizyjna, konferansjerka.  Ukończyła Studium Kulturowo-Oświatowe w Ciechanowie, o profilu trenera kulturalno-oświatowego, specjalności choreografia tańca ludowego. Uczyła się także w Studium Piosenkarskim w Poznaniu.

Swoją przyszłość wiązała z muzyką niemal od zawsze. Pierwsze publiczne występy rozpoczęła w wieku zaledwie czterech lat. Śpiewała w czasach przedszkolnych i szkolnych, w kościelnej oazie, a także na festiwalach i wieczorkach tanecznych, występowała w szkolnym teatrze.

Zanim zaczęła karierę muzyczną na większą skalę zajmowała się różnymi dziedzinami, zgodnie ze swoim wykształceniem. Pracowała jako instruktor aerobiku, rytmiki, zajęć umuzykalniających, uczyła tańczyć, śpiewała na imprezach integracyjnych, rodzinnych, dla dzieci w przedszkolach itp.

Jest także producentką telewizyjną, współwłaścicielką i redaktor naczelną w lokalnej Telewizji Morąg. W stacji PoloTV prowadziła swoje autorskie programy kulinarne pt. „Kuchnia POLOwa” i „Polokoktajl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk Official (@elwiramejk)

Zespół „Mejk”

Zespół „Mejk” założony został w 1996 roku, ale na rynku disco polo zaczął funkcjonować trzy lata później. Nazwa pochodzi od pierwszych imion założycieli, którymi byli Mariusz Brodzik, Elwira Smiligin, Jarosław Łabudziński i Kamil Kaczyński. Pierwsze występy zespołu były bardzo lokalne i opierały się głównie na coverach, z czasem jednak zaczęli zyskiwać coraz większą popularność.

Po albumie wydanym w 1999 roku dostali pierwszą nagrodę w karierze – „Złotą Nutę” na targach muzycznych Intermedia 2000. Wraz z kolejnymi albumami przychodziły też wyróżnienia takie jak m.in. Nagroda Telewizji Polskiej za album „Diabeł anioł” (2004), 1. miejsce na Gali Muzyki Dance na Przebój Lata 2011 czy wyróżnienie Jury Festiwalu Disco Mazovia 2012 – Mościbrody.

W międzyczasie zmienił się skład zespołu. Od 2008 roku „Mejk” funkcjonuje jako duet, który tworzą Elwira Smilgin-Brodzik i Mariusz Brodzik. Kobieta jest jego znakiem rozpoznawczym. Sama pisze też teksty, w których stara się zawrzeć własne odczucia i emocje.

Łącznie do 2022 roku wydali 7 albumów, a wiele z ich piosenek w serwisie YouTube osiąga po kilkadziesiąt milionów wyświetleń,

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk Official (@elwiramejk)

Wiek, rodzina, dzieci

Elwira Smilgin-Brodzik urodziny obchodzi 8 września, nie jest jednak znany jej dokładny rok urodzenia. Prawdopodobnie ma około 45-50 lat. Pochodzi z Morągu (okolice Olsztyna), w którym cały czas mieszka.

Wokalistka dwukrotnie wychodziła za mąż. Z pierwszego małżeństwa ma dwóch dorosłych synów – młodszego Filipa, który jest żołnierzem i ratownikiem WOPR, oraz starszego Szymona, który pracuje jako strażak i ratownik medyczny.

9 września 2009 r. wyszła natomiast za Mariusza Brodzika, członka zespołu „Mejk”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk Official (@elwiramejk)

Elwira „Mejk” w mediach społecznościowych

Wokalistka zespołu „Mejk” prowadzi konto na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @elwiramejk, a profil obserwuje 30,8 tys. osób. Jest tam dość aktywna – chętnie dzieli się zdjęciami zza kulis pracy zespołu, a także dodaje prywatne fotografie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elwira Mejk Official (@elwiramejk)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top