Connect with us
Emilia Komarnicka
Fot. Instagram @emilia_komarnicka_klynstra

Kultura

Emilia Komarnicka. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Emilia Komarnicka to aktorka znana z serialu „Na dobre i na złe”. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje.

Kim jest Emilia Komarnicka?

Kim jest Emilia Komarnicka? To polska aktorka i wokalistka, a także początkująca pisarka. Od dzieciństwa do lat nastoletnich tańczyła i śpiewała w Brzeskim Klubie Garnizonowym.

W 2008 roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Uczyła się także w Państwowym Studium Choreograficznym.

Kariera

Emilia Komarnicka to aktorka zarówno telewizyjna, jak i teatralna. W latach 2008 – 2014 była aktorką Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Od 2014 roku natomiast występuje na deskach Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Obecnie można oglądać ją w musicalu „Niech no tylko zakwitną jabłonie” i spektaklu „Kolacja dla głupca”.

Pierwszym filmem, w którym wystąpiła był „Teraz i na zawsze”. Można ją było oglądać jeszcze w takich tytułach jak „Och, Karol”, „Okupacja”, „80 milionów” i „Jutro Cię usłyszę”.  Występowała też w licznych serialach, m.in. „Kryminalnych”, „U Pana Boga w ogródku”, „Ojcu Mateuszu” czy „Prawie Agaty”. Największą popularność przyniosła jej jednak rola w „Na dobre i na złe”, w którym od 2018 roku wciela się w postać lekarki Agaty Woźnickiej. Poza tym w latach 2013-2016 występowała w innym popularnym serialu Telewizji Polskiej – „Ranczo”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Gałązka. Co wiadomo o znanej aktorce? [wiek, partner, kariera]

Pasją aktorki jest także śpiew. Była wokalistką grupy Lola Band wykonującej piosenki z repertuaru Marka Grechuty, Ewy Demarczyk i Maanamu, ale zrezygnowała z zespołu po przeprowadzce do Warszawy.

W 2005 roku otrzymała II Nagrodę w Konkursie Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, a trzy lata później II Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Katariny w przedstawieniu „Z życia marionetek” na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi

W 2019 wzięła udział w dwunastej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Aktorka próbuje także swoich sił jako pisarka. Pod koniec 2021 roku wydała książkę pt. „Cieszę się, że jesteś”. To książka pisana z perspektywy trzyletniego dziecka, opowiadająca historie z życia rodziny. Jak przyznaje autorka, „książka kierowana jest do dzieci, ich rodziców, opiekunów, by od najmłodszych lat wyrabiać w sobie nawyk uważności i umiejętności cieszenia się chwilą”.

Wiek, rodzina

Emilia Komarnicka ma 36 lat, urodziła się 24 czerwca 1985 roku w Brzegu.

12 sierpnia 2017 poślubiła Redbada Klynstrę. To aktor, reżyser, prezenter telewizyjny i dziennikarz pochodzenia niderlandzko-fryzyjskiego. Po ślubie oboje posługują się podwójnym nazwiskiem.

Mają dwójkę synów: Kosmę (ur. 2018) i Tymoteusza (ur. 2020).

Emilia Komarnicka-Klynstra w mediach społecznościowych

Emila Komarnicka-Klynstra prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @emilia_komarnicka_klynstra. Konto cieszy się sporym zainteresowaniem, bowiem obecnie obserwuje je 101 tys. osób. Aktorka aktywnie prowadzi profil, dodając zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego. Aktorka ma też swoją stronę na Facebooku, którą śledzą 54 tys. osób.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top