Connect with us
Ewa Błachnio
Fot. Instagram @ewkablachnio

Kultura

Ewa Błachnio. Co wiadomo o polskiej stand-uperce?

Ewa Błachnio to znana artystka kabaretowa. Co wiadomo w na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy bliżej sylwetkę polskiej stand-uperki.

Kim jest Ewa Błachnio?

Kim jest Ewa Błachnio? To jedna z najbardziej znanych polskich artystek kabaretowych, stand-uperka, aktorka. Ukończyła studia w zakresie politologii i dziennikarstwa. Poza tym w 2014 roku zdała eksternistyczny egzamin na aktora dramatu przed komisją egzaminacyjną Związku Artystów Scen Polskich.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Błachnio (@ewkablachnio)

Kariera

Ewa Błachnio zaczęła występować na scenie zaledwie w wieku 16 lat. W latach 2000 – 2014 była członkinią popularnego Kabaretu Limo założonego Abelarda Gizę. Rozstanie z kabaretem oficjalnie tłumaczyła „wyczerpaniem się formuły kabaretu”. Następnie współpracowała z Łukaszem Kaczmarczykiem, który wcześniej związany był z Kabaretem Młodych Panów.

Ponadto kilka lat temu mogliśmy ją usłyszeć na antenie radia. W RMF FM współprowadziła audycję „Poliż temat”. Był to program tworzony w całości przez kabareciarzy, pojawiał się na antenie w każda sobotę w godzinach 15 – 16.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Katarzyna Ucherska. Co wiadomo na temat polskiej aktorki?

Na koncie ma także dwie małe role filmowe. W 2007 roku zagrała w filmie „W stepie szerokim” jedną z dalszoplanowych postaci. Natomiast w 2012 roku Ewa wystąpiła w filmie „Swing”, który został wyreżyserowany przez Gizę na podstawie jego własnej sztuki teatralnej.

W 2016 roku wzięła udział w szóstej edycji programu Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. W parze z Jackiem Jeschke dotarła do siódmego odcinka, zajmując 5. miejsce.

Obecnie Ewa Błachnio występuje jako stand-uperka, w telewizyjnym programie Polsatu „Kabaret na żywo”, a także w sztuce teatralnej „…i zawsze przy mnie stój”.

Czasami pracuje także jako konferansjerka, prowadziła duże imprezy takie jak np. Polsat Sopot SuperHit Festiwal czy Sylwester z Dwójką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Błachnio (@ewkablachnio)

Wiek, rodzina, dzieci

Ewa Błachnio ma 37 lat, urodziła się 31 grudnia 1984 r. Dorastała na Pomorzu.

Artystka jest bardzo konsekwentna w dbaniu o swoją prywatność. Nie dzieli się w mediach zdjęciami bliskich osób, nie wypowiada się też na temat rodziny, w związku z tym nie wiadomo czy jest obecnie w związku.

Raczej nie ma dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Błachnio (@ewkablachnio)

Ewa Błachnio w mediach społecznościowych

Ewa Błachnio prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @ewkablachnio. Obecnie jej aktywność śledzi 27,6 tys. osób. Zamieszczane przez nią posty dotyczą głównie życia zawodowego, chociaż czasami dodaje też zdjęcia nie związane z pracą. Artystka ma również stronę na Facebooku, którą obserwuje 46 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Błachnio (@ewkablachnio)

 

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top