Connect with us
felivers
Fot. Instagram @felivers

Kultura

Felivers. Kim są uczestnicy polskich preselekcji do Eurowizji 2023?

Zespół Felivers – kim są potencjalni reprezentaci Polski na Eurowizji? Czym zajmują się muzycy oraz jaką muzykę grają na co dzień? W tym newsie poznacie wszystkie najważniejsze informacje o członkach zespołu, który bierze udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji.

Felivers – co to w ogóle za zespół?

Felivers – co to w ogóle za zespół i skąd się wziął? Tworzy go czwórka młodych muzyków pochodzących z Sohaczewa – Miłosz Fergiński, Wojciech Fortuna, Konrad Jażdżyk i Piotr „Cody” Dąbrowski.

Zespół gra muzykę rockową z elementami muzyki rozrywkowej. Założeniem jest jednak po prosu przekazywanie pozytywnej energii. W ostatnim czasie występowali na kilku sporych komercyjnych imprezach – m.in. „Roztańczonym PGE Narodowym” czy „Sylwestrze Marzeń TVP” w 2022 roku.

Kariera muzyczna

Choć zespół Felivers jest szerzej nieznany, to tak naprawdę ma na koncie już nie jeden, a dwa hity. Pierwszy to ich autorski utwór „Szminka” (do odsłuchania powyżej), który na YouTube zbliża się do miliona wyświetleń. Drugi to wspólna produkcja z White 2115. Utwór „Johnny Knoxville” ma na YouTube już blisko 4 miliony wyświetleń.

Zespół w 2019 roku wydał album „Felivers”, który tak naprawdę spotkał się z przyzwoitym zainteresowaniem. Piosenki takie jak „Nasz moment” czy „Dobrze” zgromadziły na Spotify już ponad 180 tysięcy wyświetleń.

Do ich inspiracji muzycznych należą m.in. Machine Gun Kelly czy Metallica.

Na polskich eliminacjach do Eurowizji 2023 pojawią się z piosenką „Never Back Down”. Co istotne, jest w całości ich autorski autor. Sami napisali tekst, skomponowali muzykę, wyprodukowali i zmiksowali utwór.

Kim są członkowie zespołu?

Skład zespołu tworzy wspomniana wyżej czwórka młodych muzyków z Sochaczewa. Kim są?

Miłosz Fergiński – gitarzysta i wokalista zespołu, który na swoim prywatnym koncie na Instagramie @manifvs ma już ponad 12 tysięcy obserwujących. Wszystkie fanki nie mają jednak szans na zajęcie jego serca. Muzyk wziął w 2022 roku ślub ze swoją wybranką o imieniu Zofia.

Wojciech Fortuna to natomiast perkusista zespołu. On również jest całkiem popularny w mediach społecznościowych – na Instagramie jako @wojtasfvs obserwuje go już 13,5 tys. osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ahlena. Kim jest kandydatka na reprezentantkę Polski na Eurowizji?

Konrad Jażdżyk – basista i wokalista zespołu. Poza muzyką zajmuje się informatyką, którą studiuje. Powoli można go też nazywać influencerem, bowiem jako @k0nfvs zgromadził już blisko 20 tysięcy obserwujących na Instagramie.

Piotr „Cody” Dąbrowski – gitarzysta zespołu. Być może będziemy już nudni, ale on także jest całkiem popularny na Instagramie, mając jako @codyfvs już 14,4 tys. obserwujących. Cała czwórka może więc dość poważnie promować swoją muzykę w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wojtek Fortuna (@wojtasfvs)

Felivers w mediach społecznościowych

Zespół Felivers możecie spotkać w najpopularniejszych mediach społecznościowych. Na Instagramie jako @felivers mają dotąd 36,3 tys. obserwujących i regularnie dzielą się postami ze swoimi fanami. Jeszcze więcej obserwujących mają na TikToku, gdzie jako @felivers obserwuje ich już ponad 72 tys. osób, a posty zebrały ponad 1,7 mln polubień.

Na Facebooku zdążyli już zebrać natomiast 7,5 tys. obserwujących, a liczba ta z pewnością wzrośnie po polskich preselekcjach do Eurowizji. Na FB mają też swoją grupę, do której nalezy już 3,7 tys. członków, co jest znacznie bardziej wartościowe niż fanpage. Mają też konto na Twitterze, ale tam ciężko muzykom (ogólnie) o popularność. Dotąd obserwuje ich 600 osób.

Zdecydowanie najważniejszy jest jednak kanał YouTube, gdzie dzielą się swoją muzyką. Felivers obserwuje już tam całkiem imponująca liczba 45,6 tys. subskrybentów.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top