Connect with us
filipek filip marcinek
Fot. Instagram @filipek1995

Sport

Filip „Filipek” Marcinek. Kim jest zawodnik Fame MMA? Wszystko, co powinniście wiedzieć

Kim jest Filipek walczący w Fame MMA? Filip Marcinek, bo tak się właściwie nazywa, jest tak naprawdę bardziej muzykiem niż sportowcem, a z obu tych aktywności jest znany w podobnym stopniu. W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o jego życiu zawodowym i prywatnym.

Kim jest Filipek?

Kim jest Filip „Filipek” Marcinek, walczący w Fame MMA? Pomimo bycia rozpoznawalnym w wielu kręgach głównie jako zawodnik freak fight show, to nadal głównie rozwijający swoją karierę raper oraz freestyler.

Choć Marcinek znany jest głównie jako Filipek, ma także kilka innych pseudonimów. Najnowszy z nich nadany przez Daro Lwa to Pasikonik, ale często określany jest także jako Karakan.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Filip Marcinek (@filipek1995)

Kariera muzyczna

Kariera muzyczna Filipka rozpoczęła się na dobre tak naprawdę dzięki bitwom freestylerów. Filip Marcinek odnosił bowiem sukcesy na Wielkiej Bitwie Szczecińskiej (WBS) oraz Wielkiej Bitwie Warszawskiej (WBW) w latach 2013-15.

Od 2015 roku Filipek co roku wydawał co najmniej jeden album studyjny, choć pierwsze spotykały się z umiarkowanym zainteresowaniem. Artysta jednak spokojnie budował swoją pozycję na rynku i zdobywał kolejnych fanów. Swoisty przełom nadszedł w 2019 roku, kiedy krążek „Następny do piekła” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Absolutnym hitem tego krążka był „Dementor” nagrany razem z Tymkiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fame MMA 17 - wszystko, co powinniście wiedzieć. Data, miejsce, bilety, ppv

Dwa lata później wyszedł „Gambit”, który całościowo także okazał się ogromnym sukcesem. Najbardziej znanym utworem okazał się „Byłem nikim”, ale większość płyty została entuzjastycznie przyjęta. Komentatorzy zauważyli też ogromny postęp, jeśli chodzi o jakość i dopracowanie jego muzyki. Artysta zaczął też coraz częściej współpracować w swoich utworach z wokalistkami – Nel czy Dianą Ciecierską, które idealnie wpasowały się w jego styl.

Nie bez powodu wspomnieliśmy o postępie, bowiem jego najnowsza płyta „Gra na emocjach 2” wydana w 2022 roku to kolejny odcinek tej historii. Sam Filipek przyznał, że ćwiczył śpiew oraz spróbował nowych rzeczy, co spotkało się z uznaniem środowiska. Najbardziej znany z całej płyty jest singiel „Nie chcę wiedzieć” nagrany wspólnie z Ruskiefajki. W serwisie YouTube odtworzono go już ponad 2,8 mln razy.

Wiek, rodzina, dzieci

Filip Marcinek urodził się w sierpniu 1995 roku w Krotoszynie. Ma więc 27 lat. Jest też mocno związany z Miliczem, o którym opowiada w jednym ze swoich utworów.

Na chwilę obecną nic nie wiadomo o wybrance sercowej Filipka. Dziewczyna Filipka bardzo ceni sobie prywatność albo mężczyzna nie jest obecnie w związku. Raper nie ma też dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Filip Marcinek (@filipek1995)

Bilans walk w Fame MMA

Filipek stoczył dotąd pięć pojedynku w Fame MMA, a jego bilans jest dodatni – trzy z nich wygrał oraz dwa przegrał.

Dwie pierwsze walki stoczył jeszcze w 2019 roku. W debiucie przegrał z Patrykiem „Rybą” Karasiem jednogłośną decyzją sędziów, ale kilka miesięcy później wygrał z Łukaszem „Tombem” Imiełowskim – także decyzją sędziów.

Znacznie bardziej medialne były jego dwie kolejne walki. Najpierw jednogłośnie pokonał znanego rapera Michała „Sobotę” Sobolewskiego, a w ostatnim pojedynku przegrał z Amadeuszem „Ferrari” Roślikiem.

W ostatniej walce bez większych problemów wygrał natomiast z Dariuszem „Daro Lwem”  Kaźmierczukiem. Na gali Fame MMA 17 zmierzy się natomiast z Robertem Karasiem. To jedna z najbardziej zdrowo zapowiadających się walk, bez niepotrzebnych „dymów”. Obaj zawodnicy darzą bowiem siebie sporym szacunkiem.

Data Przeciwnik Wynik Bilans po walce
30.03.2019 Patryk „Ryba” Karaś porażka 0-1
22.06.2019 Łukasz „Tomba” Imiełowski wygrana 1-1
21.11.2020 Michał „Sobota” Sobolewski wygrana 2-1
02.10.2021 Amadeusz „Ferrari” Roślik przegrana 2-2
05.11.2022 Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk wygrana 3-2

Filipek w mediach społecznościowych

Filipek jest obecny we wszystkich najważniejszych mediach społecznościowych. Obserwować go możecie przede wszystkim na Instagramie @filipek1995, gdzie zgromadził już ponad 200 tysięcy obserwujących. Jeszcze więcej ma ich na Facebooku, bowiem aż 216 tysięcy. Tam nawet częściej dzieli się swoją twórczością.

Jeśli natomiast interesują was teledyski artysty, to powinniście zasubskrybować kanał QueQuality na YouTube. To właśnie ta wytwórnia zamieszcza jego wszystkie najnowsze utwory. Uzupełnieniem jego obecności w social media jest konto na Twitterze, gdzie zebrał już ponad 32 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Filip Marcinek (@filipek1995)

4.7/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top