Connect with us
Gabriela Muskała
Fot. Instagram @gabriela_muskala

Kultura

Gabriela Muskała. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Gabriela Muskała to wielokrotnie nagradzana aktorka. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Gabriela Muskała?

Kim jest Gabriela Muskała? To aktorka teatralna i filmowa, dramatopisarka, a także reżyserka. W 1994 roku ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gabriela Muskała (@gabriela_muskala)

Kariera

Swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiała na deskach teatrów w latach 90. Występowała w Teatrze Powszechnym w Łodzi (1993 – 1995), a następnie w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Następnie związana była z  łódzkim Teatrem im. S. Jaracza, a od 2005 roku także z warszawskim Teatrem Dramatycznym. Można było ją oglądać także na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, a obecnie gra w warszawskim Och-Teatrze.

Na przestrzeni lat występowała w wielu produkcjach serialowych i filmowych. Na małym ekranie grała m.in. w „Złotopolskich”, „Londyńczykach”, „Na dobre i na złe”, „Prawie Agaty”, „Szóstce” czy „Królestwie kobiet”. Natomiast najpopularniejsze filmy, w których zagrała to „Moje córki krowy”, „Wołyń” czy „Fuga” (grała tu główną rolę, a jednocześnie jest autorką scenariusza).

Jest laureatką wielu nagród filmowych. W 2011 roku otrzymała Nagrodę Złotego Lwa na FPFF w Gdyni Nagroda indywidualna za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wymyk”, a rok później statuetkę za najlepszą główną rolę kobiecą na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film za film „Być jak Kazimierz Deyna”. Za rolę w serialu „Londyńczycy” nominowano ją do nagrody „Outstanding Actress” na  Festiwalu TV Fest w Monte Carlo. W 2019 otrzymała Orła w kategorii odkrycie roku za scenariusz do filmu „Fuga”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Katarzyna Zdanowicz. Co wiadomo o znanej prezenterce Polsatu?

Wraz z siostrą Moniką napisała dwie sztuki pod pseudonimem „Amanita Muskaria”. Ich monodram „Podróż do Buenos Aires. Work in Regress” była pokazywany na festiwalach i był wielokrotnie nagradzany. Druga sztuka nosi tytuł „Daily Soup”.

W 2013 roku została odznaczona srebrnym medalem dla zasłużonych kulturze „Gloria Artis”.

Niedawno na swoim profilu na Instagramie zdradziła, że rozpoczęła pracę nad filmem, którego jest reżyserką. Wszystko wskazuje więc na to, że to jej debiut w tej roli.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina, dzieci

Gabriela Muskała ma 52 lata, urodziła się bowiem 11 czerwca 1969 roku w Kłodzku.

W przeszłości była żoną Grzegorza Zglińskiego. To reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, w dużej mierze ze względu na projekty zawodowe, które sprawiały, że żyli często w związku na odległość. W 2015 roku zdecydowali się na rozwód po 15 latach związku. Mają syna Michała (ur. 1995).

W mediach od dłuższego czasu krąży informacja, że obecnie Gabriela Muskała związana jest z aktorem Zbigniewem Zamachowskim. Oboje jednak nigdy oficjalnie nie potwierdzili tych plotek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Gabriela Muskała w mediach społecznościowych

Gabriela Muskała prowadzi konto na Instagramie. Występuje tam jako @gabriela_muskala i na ten moment zebrała prawie 10 tys. obserwujących. Zamieszcza tam głównie zdjęcia zza kulis pracy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top