Connect with us
Gamrot vs Stephens UFC Fight Night Las Vegas
Fot. UFC

Sport

Gamrot vs Stephens. Kolejne wyzwanie „Gamera” [data, transmisja, gdzie]

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się bardzo ważna walka dla jednego z czołowych polskich zawodników mma. Mateusz Gamrot, który chce wziąć szturmem całą kategorię lekką federacji UFC, staje przed szansą na stanie się pretendentem do walki o najwyższe cele. Jest nią wymagający pojedynek Gamrot vs Stephens w Las Vegas.

Złote dziecko polskiego mma

Polska federacja KSW zawsze była dla niego ograniczeniem. Świadczy o tym nieskazitelny rekord 17-0. Wiadome więc było, że prędzej czy później 30-latek z Kudowej-Zdrój trafi do największej i najważniejszej organizacji mma na świecie. Tak też się stało i Mateusz Gamrot stał się w 2020 roku nowym nabytkiem Ultimate Fighting Championship. Już w najbliższy weekend po raz trzeci wejdzie do słynnego oktagonu. Przed nim zdecydowanie największe dotychczas wyzwanie w postaci pojedynku Gamrot vs Stephens.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kołecki vs Szostak. Starcie dwóch światów na KSW 62 [data, cena, PPV]

Polak wszedł do UFC szturmem, lecz niestety jego przygoda w tej federacji rozpoczęła się od porażki. Podwójny mistrz federacji KSW przegrał przez decyzję sędziów, która spotkała się z ogromną krytyką obserwatorów na całym świecie. Dlatego właśnie o Gamrocie było już głośno w UFC od pierwszego dnia. A jeszcze głośniej zrobiło się o nim, gdy w drugim pojedynku zdominował solidnego rywala, Scotta Holtzmana.

 

Dlatego właśnie tym razem poprzeczka idzie znacznie wyżej i 30-latek zmierzy się z uznaną marką, którą jest Amerykanin Jeremy Stephens. Pojedynek zamyka kartę główną sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas. Po pojedynku Gamrot vs Stephens odbędą się jeszcze tylko dwie walki wieczoru. Oznacza to, że poważanie Polaka w federacji wzrosło błyskawicznie. Można tak twierdzić datego, że dwa jego dotychczasowe starcia znajdowały się na tak zwanej karcie wstępnej. Zwycięstwo pozwoli mu więc myśleć o znalezieniu się w Main Evencie jednego z kolejnych wydarzeń.

Droga do sławy, droga do marzeń

Najpierw jednak trzeba przeskoczyć wyzwanie, które znajduje się przed nim. Najbliższa walka może być najważniejszą w jego sukcesywnej karierze. Mateusz Gamrot często mówi o tym, że występy w UFC od początku były jego jedynym celem. Zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli dalej chce podążać za marzeniami, musi wyjść górą ze starcia Gamrot vs Stephens. Tak zawodnik reprezentujący Kudowę-Zdrój widzi ten pojedynek w wywiadzie dla polsatsport.pl.

Stephens jest zawodnikiem mocno wpływowym, to znaczy, że jeśli mu nie będzie wychodzić w walce, czymś się poddenerwuje, to on rusza mocno do przodu. Stephens też układa sobie walkę, wyciągając rękę i nogę, dopiero po chwili rusza na rywala. Jestem przygotowany na jego najlepszą wersję.  Spodziewam się, że może dobrze bronić nogi i obalenia. Dobrze kontruje prawą i lewą ręką, jego ciosy są mocne. Mam zarys taktyki i wiem, jak chciałbym, aby walka się potoczyła. Muszę reagować na bieżąco i dostosowywać swoją walkę pod rywala – powiedział Gamrot.

Gamrot vs Stephens – data, lokalizacja, transmisja TV

Mateusz Gamrot jest jednym z ostatnich zawodników, którzy wyjdą do oktagonu podczas sobotniej gali. Dlatego w celu zobaczenia jego pojedynku trzeba wstać o bardzo wczesnej porze. Musimy bowiem zakładać, że walka Gamrot vs Stephens nie rozpocznie się wcześniej, niż o piątej nad ranem czasu polskiego. Jeżeli 30-latek utrzyma impet, to od tej pory większość jego pojedynków może się odbywać o takiej godzinie. Oznaczałoby to również, że powoli zacznie się tworzyć legenda kolejnego Polaka w największej federacji mma na świecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Conor McGregor whisky. Co wiadomo o trunku od wielkiego mistrza UFC?

A ma to bardzo ważne znaczenie, ponieważ szef organizacji Dana White już od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem zorganizowania numerowanej gali UFC na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym celu potrzebuje mocnych nazwisk z Polski, które mogłyby znaleźć się na szczycie karty. Gamrot zdecydowanie może być jednym z nich. Przy takiej okazji na pewno mógłby się cieszyć ogromnym wsparciem fanów obecnych na gali.

Taka szansa nie była mu bowiem dotychczas dana w UFC. Nie zmieni się to również przy okazji walki Gamrot vs Stephens. Odbędzie się ona bowiem w zamkniętym dla publiczności studiu UFC Apex. Jedyną opcją na zobaczenie gali jest więc transmisja telewizyjna. Tę w Polsce zapewni jak zwykle Polsat Sport. Transmisja rozpocznie się o czwartej rano, w niedzielę 18 lipca. Komentować będą Andrzej Janisz oraz Łukasz „Juras” Jurkowski.

Gamrot vs Stephens. Kto wygra?

Na korzyść popularnego „Gamera” działa to, że może się on nazywać faworytem tego starcia. Jeremy Stephens jest już na schyłku swojej kariery, po wzięciu udziału w ponad czterdziestu profesjonalnych pojedynkach mma [rekord Amerykanina to 28-18 – przyp.red]. Może więc się okazać, że ewentualna porażka z Polakiem będzie jego ostatnią. Patrząc na przewidywania bukmacherów, ciężko będzie mu jej uniknąć. BETFAN wyznaczył kurs na Mateusza Gamrota na poziomie 1.50. Przy 2.80 zapisanym obok nazwiska jego rywala wskazuje to na dość wyraźną szansę 30-latka na zwycięstwo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mateusz Gamrot (@mateusz_gamrot)

 

Ponadto nie można zapominać jak dominujący Mateusz Gamrot był w swojej drodze do UFC. W okrągłej klatce KSW pokonał naprawdę dobrych zawodników, wymieniając tu przede wszystkim Normana Parke’a. Panowie są autorami jednej z najlepszych trylogii w historii polskiej federacji. „Gamer” pokonał również obecnego mistrza federacji w kategorii lekkiej, Mariana Ziółkowskiego, z którym wygrał w swojej ostatniej walce dla organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Polscy fani mogą być więc niemal spokojni o jego zwycięstwo w pojedynku Gamrot vs Stephens.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top