Connect with us
gdzie oglądać ekstraklasę
Fot. YouTube / Górnik Łęczna

Sport

Gdzie oglądać Ekstraklasę w Polsce na żywo? Transmisja, stream, live, online

Gdzie oglądać PKO BP Ekstraklasę w Polsce na żywo i czy możliwe są transmisje za darmo? W tym newsie przedstawiamy wam najważniejsze informacje na temat transmisji najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Gdzie oglądać PKO BP Ekstraklasę w Polsce w 2022 roku?

Gdzie oglądać mecz PKO BP Ekstraklasę w Polsce w 2022 roku? Od wielu lat prawa telewizyjne do transmisji najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Polsce ma Platforma Canal+, która zamieszcza transmisje w swoich kodowanych kanałach. Na chwilę obecną umowa obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Obecna umowa z Ekstraklasą podpisana jest jednak nie tylko przez francuskiego giganta, ale także przez Telewizję Polską. Publiczny nadawca ma prawo do nadawania jednego spotkania z każdej kolejki na żywo. Co niezwykle istotne, zazwyczaj jest to najciekawszy mecz danej serii.

To bardzo ważne oczywiście ze względu na dostępność – kanały TVP są dostępne za darmo dla szerokiego grona odbiorców. Obaj nadawcy mają ponadto możliwość publikowania skrótów meczów w programach informacyjnych i magazynach poświęconych lidze.

Kto komentuje mecze PKO BP Ekstraklasy?

Ekstraklasa to flagowy produkt Canal+, który przysparza mu najwięcej popularności i pieniędzy. Nic więc dziwnego, że jest ona opakowana w najlepszy możliwy sposób. Każdy mecz poprzedza studio z goścmi i analizami, a także wywiady z trenerami obu zespołów. Rozmowy odbywają się także w trakcie przerwy oraz po meczach. Canal+ na każdy mecz wysyła co najmniej pięciu dziennikarzy – dwóch komentatorów, dwóch reporterów oraz prowadzącą studio.

Wśród komentarów znajduje się wiele uznanych nazwisk – Bartosz Gleń, Piotr Laboga, Marcin Rosłoń, Michał Mitrut czy Robert Skrzyński. Wśród ekspertów najczęściej można usłyszeć głosy Tomasza Wieszczyckiego, Grzegorza Mielcarskiego, Macieja Murawskiego, Marcina Baszczyńskiego czy Michała Żewłakowa.

Mecze na antenach TVP najczęściej komentują natomiast Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski oraz Maciej Iwański. Wśród ekspertów znajdują się natomiast Marcin Żewłakow czy Robert Podoliński.

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Canal + Sport – stacjonarnie i w Internecie

Platforma Canal+ posiada w swojej ofercie kilka kanałów na których transmituje mecze piłkarskie. To: Canal+ Premium, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Now, Canal+ Family oraz nSport+. Poza tym niektóre spotkania są transmitowane wyłącznie w Canal+ Online.

Zacznijmy jednak od początku. Podstawowym sposobem oglądania kanałów Platformy Canal+ jest telewizja satelitarna. Przecież Platforma Canal+ to największy obok Cyfrowego Polsatu dostawca takiej usługi w Polsce. Warto zaznaczyć, że kanały sportowe są produktem premium i są dostępne w dodatkowym pakiecie do podstawowego abonamentu. Szczegóły oferty znajdziecie na canalplus.com, ale standardowa cena takiego pakietu to 50 złotych miesięcznie. Warto jednak zwrócić uwagę, że poza kanałami sportowymi Canal+ znajdują się w nim także trzy kanały Eleven Sports. A te zapewniają także wiele sportowych emocji na żywo, wśród których warto zwrócić uwagę na transmisje włoskiej Serie A czy Formuły 1.

Drugim najbardziej znanym sposobem oglądania kanałów Canal+ są pakiety u operatorów kablowych. Pakiety z kanałami sportowymi francuskiej platformy są dostępne w zasadzie we wszystkich najpopularniejszych kablówkach. W cenie ok. 50 złotych miesięcznie bez problemu zamówicie taką usługę w UPC, Netii, Vectrze, Inei czy Toyi.

Coraz wygodniejszym sposobem oglądania kanałów sportowych Canal+ jest platforma Canal+ Online. Dzięki niej możecie oglądać telewizję gdziekolwiek jesteście, bowiem Canal+ zapewnia aplikacje na Smart TV czy telefony, a także możliwość normalnego oglądania w przeglądarce. Największą zaletą jest możliwość oglądania meczów, które nie są transmitowane w telewizji. Niektóre spotkania trafiają bowiem tylko do Internetu. Cena? Zaskoczenia nie ma, około 50 złotych miesięcznie, choć często można znaleźć ciekawe promocje, np. z Netfliksem w pakiecie.

Gdzie oglądać TVP Sport – w telewizji i online

W przypadku TVP Sport sprawa dostępności jest zdecydowanie mniej skomplikowana. Kanał Telewizji Polskiej jest bowiem dostępny zarówno w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), jak i w podstawowych pakietach większości operatorów satelitarnych i kablowych. Jego oglądanie może się więc wiązać z zerowymi kosztami.

Co więcej, transmisje są dostępne za darmo także w Internecie (sport.tvp.pl), aplikacji mobilnej oraz aplikacji na Smart TV. Oczywiście aby móc cieszyć się daną transmisją na żywo, trzeba wcześniej obejrzeć kilka reklam. TVP nie jest jednak przesadnie nachalna i zazwyczaj jest to kilka bardzo krótkich produkcji.

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top