Connect with us
grzegorz duda
Fot. YouTube / Duda Garage | Grzegorz Duda

Telewizja

Grzegorz Duda – co wiadomo o jednej z gwiazd telewizji TVN Turbo?

Grzegorz Duda – co wiadomo o mechaniku, przedsiębiorcy i kierowcy rajdowym doskonale znanym z programów TVN Turbo? W tym artykule znajdziecie wszystkie informacje na jego temat.

Kim jest Grzegorz Duda?

Grzegorz Duda jest mechanikiem, przedsiębiorcą i kierowcą rajdowym. Większość ludzi zna go jednak z telewizji TVN Turbo, z którą związany jest od kilku lat.

Mężczyzna urodził się w Tarnowie, ale od lat związany jest z Ryglicami, małą miejscowością leżącą nieopodal.

Sam Duda przyznaje, że motoryzacją interesował się od najmłodszych lat, a pasję zaszczepił w nim jego ojciec. Na poważnie działalność rozpoczął tuż po osiągnięciu pełnoletności, kiedy rozpoczął pracę w swoim własnym warsztacie.

Co ciekawe, Grzegorz Duda po ukończeniu liceum udał się na studia… prawnicze na Uniwersytecie Śląskim. Po jakimś czasie odkrył jednak, że daje mu to żadnej przyjemności i poświęcił się pasji. Ukończył z wyróżnieniem studia na wydziale samochodowym Politechniki Krakowskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Adam Klimek - co wiadomo o jednej z gwiazd TVN Turbo?

Część pasji do prawa pozostała, bowiem mężczyzna następnie studiował jeszcze na Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie w zakresie kryminalistycznej ekspertyzy wypadku drogowego i kryminalistyki techniki motoryzacyjnej.

Jak sam wyznał za pośrednictwem swojej strony dudagarage.pl, pasja do motorsportu ukazała się w podobnym czasie. Pierwszym profesjonalnym samochodem rajdowym Grzegorza Dudy był Volkswagen Scirocco, kupiony po ukończeniu 18 lat. Od tamtej pory mężczyzna zdobył wiele sukcesów w wyczynowym motorsporcie, z tytułami mistrza Polski na czele.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @grzegorzdudaofficial

Czym zajmuje się w TVN Turbo?

Mężczyzna jest znany z pracy w TVN Turbo przy okazji kilku programów. Od czasu do czasu pojawia się także jako ekspert w programach informacyjnych „Turbo Raport”.

Widzom znany jest przede wszystkim ze „101 Napraw”, „Garażu Dudy” oraz „101 Gadżetów”. W przypadku tego ostatniego programu cały czas nagrywane są jego nowe serie.

Największą popularność w ostatnich przyniósł mu jednak inny program – „Klimek kontra Duda”. Mechanik rywalizował w nim z Adamem Klimkiem w budowie samochodów w określonym budżecie pieniężnym i określonym czasie. Rywalizował, bowiem po czterech sezonach programu doszło w nim do zmian. Z udziału z powodu innych obowiązków zrezygnował Adam Klimek, którego zastąpił Przemysław Szafrański. Od jesieni 2021 program nosi więc nazwę „Duda kontra Szafrański”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Przemek Szafrański. Co wiadomo o gwieździe TVN Turbo?

Co robi poza pracą w telewizji?

Grzegorz Duda człowiekiem wielu talentów jest. Poza pracę w telewizji, bierze także udział w rajdach i prowadzi własną działalność gospodarczą. To serwis samochodowy z lokalizacją w Ryglicach, a jakże.

Ponadto od kilku lat prowadzi także projekt „Duda Garage”. To tworzona od 2018 roku platforma, gdzie można kupić różne produkty i akcesoria motoryzacyjne, a także gadżety sygnowane nazwiskiem Grzegorza Dudy. Poza tym to także usługi oględzin auta przed zakupem, unikalne oferty samochodów czy porady. Sam mężczyzna mówi o tym projekcie, że nie było takiego miejsca, więc po prostu je stworzył. Dzięki niemu dzieli się innymi swoją motoryzacyjną pasją.

Wiek, rodzina, dzieci

Grzegorz Duda urodził się w maju 1977 roku, ma więc 44 lata.

Mężczyzna ma żonę i dwójkę dzieci. Żonę Kasię poznał już w liceum i – jak sam przyznaje – wspiera go w jego szalonych pomysłach, ale potrafi być też głosem rozsądku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @grzegorzdudaofficial

Dzieci Dudy mają na imię Nina oraz Karol. 16-letni chłopak idzie w ślady ojca i interesuje się motoryzacją. Co więcej, jest także kierowcą rajdowym rywalizującym obecnie w mistrzostwach Europy w wyścigach górskich.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karol Duda (@_karol_duda_)

Grzegorz Duda w mediach społecznościowych

Grzegorz Duda jest obecny we wszystkich najważniejszych mediach społecznościowych. Na Instagramie jako @grzegorzdudaofficial obserwują go ponad 54 tysiące osób.

Na Facebooku mężczyznę obserwuje niewiele mniej, bowiem ponad 46 tysięcy obserwujących.

Jego kanał na YouTube „Duda Garage” subskrybuje natomiast ponad 25 tysięcy osób. Filmy są całkiem popularne i ogólnie wyświetlono je już ponad 1,3 mln razy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @grzegorzdudaofficial

4.7/5 (liczba głosów: 11)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top