Connect with us
Hanna Konarowska
Fot. Instagram @hannakonarowska.nowinska

Kultura

Hanna Konarowska. Co wiadomo na temat aktorki?

Hanna Konarowska to aktorka znana z występów w wielu polskich serialach i filmach. Poza tym występuje w teatrze i udziela swojego głosu jako aktorka dubbingowa. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? O tym informujemy w poniższym newsie.

Kim jest Hanna Konarowska?

Kim jest Hanna Konarowska? To polska aktorka teatralna i filmowa. Aktorstwa uczyła się za granicą. W 2006 roku ukończyła The Lee Strasberg Theatre and Film Institute, czyli nowojorski Instytut Teatralny i Filmowy, zdając Eksternistyczny Egzamin dla Aktorów Dramatu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Kariera

Maria Konarowska wystąpiła w wielu polskich filmach i serialach. W jej dorobku serialowym znajdziemy takie tytuły jak m.in. „Na dobre i na złe”, „Na Wpólnej”, „Pitbull”, „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”, „Przyjaciółki”, „Druga szansa”, „Ojciec Mateusz” czy „Barwy szczęścia”. Zagrała również w kilku filmach, mogliśmy ją oglądać w „Lejdis”, „Wkręceni 2”, „Nad życie” czy „Polandja”.

W 2019 roku nominację w kategorii najlepsza aktorka do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Hanna Konarowska to również aktorka dubbingowa i teatralna. Jej teatralnym debiutem była rola Iriny w „Trzech Siostrach” Czechowa w reżyserii Nataszy Perry Brook i Krystyny Jandy. Spektakl był grany przez siedem lat w Teatrze Polonia. Grała także w „Miłość ci wszystko wybaczy” (również Teatr Polonia) i „Czerwonych kometach” (Teatra 2.Strefa). Występowała ze swoją matką Joanną Szczepkowską w „ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny”. W 2022 roku można oglądać ją w spektaklu „Pozytywni”.

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina

Hanna Konarowska ma 38 lat, urodziła się 24 maja 1983 roku. Pochodzi z Warszawy.

Pochodzi z artystycznej rodziny. Jest bowiem córką aktorów Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego Ma także starszą siostrę Marię Konarowską, która również została aktorką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Iga Wysocka. Kim jest dziewczyna Krystiana Bielika?

Aktorka przez dziesięć lat była związana Jakubem Wonsem (2008-2018). Mają córkę Zofię urodzoną w 2011 roku. Niedługo po rozstaniu aktorka urodziła drugą córkę Hannę, którą ma jednak ze związku z nowym partnerem – Łukaszem Nowińskim. Aktorka chroniąc swoją prywatność nie zdradza czym zajmuje się jej obecny partner, wiadomo tylko, że nie pracuje w branży aktorskiej.

Para wzięła ślub we wrześniu 2021 roku, natomiast niedawno przywitali na świecie swoje drugie dziecko – syna (ur. 2022).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Hanna Konarowska-Nowińska w mediach społecznościowych

Hanna Konarowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @hannakonarowska.nowinska. Na ten moment obserwuje ją 4830 osób. Dodaje zarówno prywatne fotografie, jak i te związane z pracą. Nie jest jednak przesadnie aktywna, a posty zamieszcza nieregularnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top