Connect with us
Hanna Żudziewicz
Fot. Instagram @hannazudziewicz

Telewizja

Hanna Żudziewicz. Co wiadomo na temat tancerki z „Tańca z gwiazdami”?

Hanna Żudziewicz to tancerka, która rozpoznawalność zdobyła dzięki udziałowi w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Hanna Żudziewicz?

Kim jest Hanna Żudziewicz? To polska tancerka, która obecnie w tańcach standardowych i latynoamerykańskich reprezentuje najwyższą klasę taneczną „S”. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Trenerów Sportu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hanna Zudziewicz (@hannazudziewicz)

Kariera taneczna

Przygoda Hanny Żudziewicz z tańcem zaczęła się zaledwie w wieku sześciu lat, kiedy rozpoczęła treningi tańca towarzyskiego. Uczyła się w szkole tańca „Gracja” w Zielonej Górze. Na swoim koncie ma liczne tytuły zdobyte na polskich i międzynarodowych parkietach.

W parze z Dariuszem Mycką zajęła pierwsze  miejsce na turnieju tańca „Singapore Millennium 2008”, rok później drugie Miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych. Z Jackiem Jesche wygrała m.in. Blackopool Dance Festiwal 2011 i Mistrzostwa Świata w Tańcach Standardowych 2011.

W wieku 20 lat przeniosła się do Rumunii, by występować w tańcu standardowym z tancerzem z tego kraju. Przez trzy lata mieszkała w Bukareszcie, a następnie wyjechała do Rosji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Małgorzata Tomaszewska. Co wiadomo o znanej prezenterce telewizyjnej?

Prawdziwą popularność przyniósł jej udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jak sama mówiła, dostała zaproszenie na casting od produkcji, ale nie brała pod uwagę udziału w programie. Mieszkała wówczas w Rosji i nie chciała zmieniać swoich planów. Wkrótce rozstała się jednak z owoczesnym partnerem i wróciła do Warszawy, co zbiegło się w czasie z wynikiem castingu do show Polsatu, postanowiła więc potraktować udział w programie jako odskocznię.

Zadebiutowała jesienią 2014 roku jako trenerka w parze z Mateuszem Banasiukiem, a ostatecznie uplasowali się tuż za podium. Łącznie wzięła udział w 8 edycjach, a tańczyła jeszcze m.in. z Marcinem Najmanem, Robertem Koszuckim i Sylwestrem Wilkiem. W parze z Robertem Wabichem wygrała szóstą edycję (2016), a z Piotrem Mrozem dziewiątą edycję programu (2021).

Jesienią 2018 w parze z Jackiem Jeschke brała udział w innym tanecznym programie Polsatu – „World of Dance Polska”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hanna Zudziewicz (@hannazudziewicz)

Wiek, rodzina

Hanna Żudziewicz ma 30 lat, urodziła się 15 lipca 1991 roku. Pochodzi z Zielonej Góry.

Dawniej była związana z trenerem z tancerzem Artemem Bronnikowem, dla którego przeprowadziła się nawet do Moskwy. Obecnie jej partnerem jest Jacek Jeschke. Również on zawodowo związany jest z tańcem, wystąpił w kilku edycjach „Tańca z gwiazdami”. Wygrał piątą edycję w parze z aktorką Anną Karczmarczyk. Poza tym od 2010 (z krótką przerwą w latach 2013-2015) tworzą również parę taneczną.

W marcu tego roku zaręczyli się, o czym poinformowali fanów w swoich mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Jeschke ® (@jacekjeschke)

Hanna Żudziewicz w mediach społecznościowych

Hanna Żudziewicz ma profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @hannazudziewicz. Profil na ten moment śledzi 57,5 tys. obserwujących. Tancerka aktywnie prowadzi swoje konto, dodając zdjęcia zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego. Poza tym ma stronę na Facebooku, którą obserwuje niespełna 15 tys. osób, jednak od dłuższego czasu już jej nie aktualizuje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hanna Zudziewicz (@hannazudziewicz)

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top