Connect with us
Natsu Chaplin High League 1
Fot. High League Official / Twitter

Sport

High League 1. Co wiadomo o gali Malika Montany? [PPV, data, gdzie]

Bez dwóch zdań najgłośniejszym wydarzeniem związanym tego lata z mma w Polsce jest gala High League 1. Inauguracyjne wydarzenie może rozpocząć nowy rozdział dla freakowych walk w naszym kraju. Oglądający będą bowiem mieli dostęp do aż dwóch organizacji tego typu.

Nowa federacja

Myśląc o freakowych pojedynkach mma w Polsce, jako pierwsza i jedyna na myśl przychodzi nam organizacja Fame MMA. Od 2018 roku skutecznie buduje ona swoją pozycję na rynku. Efektem tego była na przykład walka zawodowca Normana Parke na ostatniej, dziesiątej już gali. Wszystko to może się jednak zmienić już niedługo. Do gry wchodzi bowiem nowa federacja, która ma zamiar zająć się podobnymi zestawieniami.

 

Mowa tu o federacji High League, powołana do życia przez rapera Dominika Malika Montanę. Już na długo przed pierwszą galą całe przedsięwzięcie budzi ogromne zainteresowanie, ale i kontrowersje. To dlatego, że gala High League 1 jest w większości obudowana osobami, które w przeszłości rozstały się z Fame MMA. Mowa tu o konferansjerze Arkadiuszu Pawłowskim oraz zawodnikach: Bonusie BGC, Medusie, Rataju i Lil Masti. Montana całkowicie ignoruje jednak negatywne komentarze. Tak włodarz mówił na pierwszej konferencji przed galą High League 1 o stworzeniu przez siebie freakowej federacji mma.

Z racji tego, że w moim środowisku dużo osób zajmuje się sportami walki, początkowo powstał plan stworzenia klubu sportowego, ale wszystko ewoluowało do tego stopnia, że dzisiaj będziemy w stanie obejrzeć, to co widzimy, czyli High League. Postaram się, aby to wszystko było na tyle profesjonalnie [zorganizowane – przyp. red] na ile zasługujemy. Będąc obserwatorem, tego co się dzieje na naszym rynku dostrzegłem kilka luk i chcę je wypełnić i stworzyć format, który będzie odbiegał od tego, co dotychczas było – powiedział znany raper.

High League 1 – Data, lokalizacja, PPV

Malik Montana zaczyna z wysokiego „C”. High League 1 odbędzie się w Ergo Arenie znajdującej się na granicy Sopotu i Gdańska. Obiekt jest jednym z największych tego typu w Polsce i może pomieścić nawet piętnaście tysięcy osób. Ciężko ocenić, czy aż tyle osób pojawi się tam 28 sierpnia o godzinie 20:00, by obejrzeć inauguracyjną galę. Już teraz jednak dostępne bilety na stronie Eventim zaczynają znikać, co oznacza, że można się spodziewać pokaźnej frekwencji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fame MMA 11 - wszystko, co musisz wiedzieć o gali [stream, gdzie, kiedy]

Jeśli jednak komuś nie uda się zdobyć biletu, a zależy mu na zobaczeniu gali High League 1, zawsze może to zrobić dzięki zakupieniu PPV. Jego cena zaczyna się od 24,99 zł, czyli od tej samej co licencja premium na galach Fame MMA. Ci, którzy kupowali je w przeszłości, na pewno rozważą zrobienie tego ponownie przy okazji High League 1. Najlepiej dokonać tego jak najwcześniej, aby uniknąć obciążenia ostatniej chwili. Czas na zrobienie tego mamy jednak do samej gali, czyli do 28 sierpnia.

Czy kolejna freakowa organizacja jest potrzebna?

Gala High League 1, jak i cała organizacja Malika Montany może mieć tylko i wyłącznie dobry wpływ na rynek freakowych starć w naszym kraju. Już pierwsze wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie między innymi za sprawą walki Lexy vs Natsu, która zakończy ten wieczór. O gali nie byłoby jednak tak głośno, gdyby nie to, że karta walk jest obudowana byłymi zawodnikami Fame MMA, które przez natłok nazwisk i konflikty nie doczekają się walki w federacji Boxdela i Wojtka Goli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Wojtek Gola znany z “Warsaw Shore” i Fame MMA?

Jeśli więc w Polsce będą dwie freakowe federacje na podobnym poziomie, skorzystają na tym wszyscy. To dlatego, że High League i Fame MMA od tej pory będą się popychać do polepszenia jakości i walki o najlepszych zawodników. Na tak ogromnym zainteresowaniu tego typu starciami, traci zawodowe mma. Wszystko wskazuje na to, że po High League 1, może się to jeszcze pogłębić.

Karta walk gali High League 1

Lexy Chaplin vs Natalia „Natsu” Kaczmarczyk (walka wieczoru)

Aniela „Lil Masti” Bogusz vs Ewa Brodnicka (druga walka wieczoru)

Maciej Rataj vs Adrian „Medusa” Salamon

Piotr „Bonus BGC” Witczak vs Jakub „Japczan” Piotrowicz

Gabriel „Cesarz Narcyz” Bystrzycki vs Josef Bratan

Łukasz „Yoczook” Walaszek vs Sebastian Bunio vs Łukasz „Lukas TV” Wdowiak (Walka trzech)

Maciek „Big Jack” Jarema vs Jakub „Carlito” Olewiński

Kuba Nowakiewicz vs Przemysław „Kolar” Kolarczyk

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top