Connect with us
high league 7
Fot. YouTube / HIGH League

Sport

High League 7 – wszystko, co powinniście wiedzieć. Kiedy, gdzie, bilety, ppv

High League to jedna z dwóch najbardziej rozpoznawalnych federacji freak fight mma. Gdzie i kiedy odbędzie się kolejna gala – High League 7? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Druga gala w tym roku

Powstała w 2021 roku federacja walk freak fight Fame MMA cały czas dynamicznie się rozwija, chcąc iść śladem Fame MMA, a nawet oczywiście ją wyprzedzić. Do tej pory odbyło się już sześć wydarzeń, a każde z nich spotkało się z dużym zainteresowaniem mediów i kibiców, więc można powiedzieć, że projekt okazuje się sukcesem. Dlatego też już wkrótce odbędzie się gala High League 7. Poniżej znajdziecie wszystko, co należy o niej wiedzieć.

2022 rok był okresem dynamicznego rozwoju federacji, a jednocześnie pierwszy pełny rok jej działalności. W tym czasie odbyło się aż pięć gal, o jedną więcej niż Fame MMA. Jedna z nich była jednak wydarzeniem specjalnym, zorganizowanym ze względu na odwołanie walki Denisa „Bad Boya” Załęckiego z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem. Jednorazowa walka wieczoru odbyła się zresztą w specjalnym anturażu – bez kibiców w opuszczonej Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Poza nią wydarzenia odbywały się w największych polskich halach – Tauron Arenie w Krakowie, Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, Arenie Gliwice oraz Atlas Arenie w Łodzi.

High League działalność w 2023 roku także rozpoczęło od mocnego uderzenia, organizując kolejną galę w katowickim Spodku. Federacja po udanej imprezie nadal nie zamierza się zatrzymywać. Gala High League 7 odbędzie się bowiem w krakowskiej Tauron Arenie, gdzie odbyła się druga gala federacji. Po raz kolejny na trybunach można spodziewać się więc tłumów, bowiem pierwsze wydarzenie obejrzało na żywo aż 19 000 osób. Gala odbędzie się w sobotę, 17. czerwca 2023 roku.

High League 7 – gdzie oglądać, za darmo, ppv

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie około godziny 20:00 i nie będzie transmitowane przez żadną telewizję. Federacja – podobnie jak wcześniej Fame MMA – od samego początku zrezygnowała z takiej możliwości, wiedząc, że sama może lepiej na nich zarobić. Tym samym postawiono na sprawdzony system płatności za obejrzaną transmisję (pay-per-view).

Jaką oglądalność notuje High League? Z informacji, które można znaleźć w branżowych mediach wynika, że poszczególne dane notują dużą rozbieżność, jeśli chodzi o oglądalność. High League 4 podobno odnotowało tylko około 50 tysięcy sprzedanych dostępów, ale High League 5 już 150 tysięcy. To oczywiście przyzwoite wyniki, na których organizatorzy z pewnością zarobili niemało, ale jednocześnie co najmniej trzy razy mniej niż Fame MMA.

Czy High League 7 można oglądać za darmo? Taka możliwość z pewnością ucieszyłaby wielu niedzielnych fanów walk znanych osób, zwiększyłaby także oglądalność i medialność całego wydarzenia. Na chwilę obecną jest to jednak niemożliwe i trudno dziwić się włodarzom federacji. Jedyną opcją na obejrzenie gali jest płatny dostęp na stronie High League TV.

Ile kosztuje PPV na High League 7? Sprzedaż dostępów rozpoczęła się kilka dni przed wydarzeniem, a do wyboru mamy tradycyjnie dwie możliwości. Pierwsza to Basic za 34,99 zł, gdzie otrzymuje dostęp do gali (jakość 720p) oraz możliwość powtórki przez 24 godziny. Przy dostępie Premium dostajemy dodatkowo dostęp do archiwalnych gal, „Hejt Roomu” (odpowiednik „Loży Szyderców” w Fame MMA), wyższą jakość obrazu – 1080p oraz możliwość powtórki przez 7 dni. Dostęp ten jest tylko 5 złotych droższy i kosztuje 39,99 zł, więc można zakładać, że będzie cieszył się ogromnym powodzeniem.

Przy okazji gal High League 4 i 5 dostęp można było kupić także w serwisie Polsat Box Go, ale póki co nie ma potwierdzonych informacji, że taka możliwość pojawi się się także przy siódmej gali Federacji. Tak naprawdę jest to mało prawdopodobne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Filip "Filipek" Marcinek. Kim jest zawodnik Fame MMA? Wszystko, co powinniście wiedzieć

High League 7 na żywo – bilety na galę

Z tego, co udało się nam ustalić, bilety na High League w Krakowie sprzedają się naprawdę dobrze. Hala jest jednak ogromna (regularnie odbywają się tam koncerty globalnie znanych muzyków czy zespołów), więc wejściówki cały czas są dostępne. Można je kupić za pomocą platformy eventim.pl, a ceny rozpoczynają się od 149 zł za bilet. To o 50 zł więcej niż bazowe bilety na poprzednią galę federacji w Katowicach.

Bilety specjalne na High League 7 także są cały czas dostępne. Rzecz jasna oferują one najlepszy widok na klatkę, znajdując się najbliżej niej, jak się tylko da. Ich ceny (to tzw. bilety Platinum) rozpoczynają się od 1 199 zł za wejściówkę, przy czym są też droższe za 1 399 zł.

Zdecydowanie więcej informacji znajdziecie na stronie sprzedawcy biletów – bilety na High League 7.

Karta walk High League 7

Na High League 7 odbędą się dwa rodzaje walk. Pierwsza to tradycyjne pojedynki, jak na każdej gali. Poznaliśmy już wszystkie zestawienia i znamy cały rozkład gali. Niestety odwołany został pojedynek Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego. Jego rywal Aiden „Likkleman” Henry ma problemy z prawem, co uniemożliwia odbycie się walki. Pojedynki High League 7 prezentują się następująco:

Tomasz Sarara vs. Michał „Wampir” Pasternak (boks w małych rękawicach)

Denis Labryga vs. Dawid „Crazy” Załęcki (K-1 w małych rękawicach)

Piotr „Edzio” Bylina vs. Kornel „Koro” Regel (mma)

Jakub „Kubańczyk” Flas vs. Alberto Simao (K-1 w małych rękawicach)

Jakub Nowaczkiewicz vs. Jose „Josef Bratan” Simao (mma)

Poza tym po raz pierwszy w historii odbędzie się High League Grand Prix. To nic innego, jak turniej, w którym wygrany z każdej walki awansuje do kolejnej fazy, a przegrany odpada. Biorąc pod uwagę, że weźmie w nim udział ośmiu zawodników, to odbędzie się on na trzech kolejnych galach. Ćwierćfinały (cztery walki) zostaną rozegrane na HL 7, półfinały na HL 8, a wielki finał na HL 9.

Poznaliśmy już wszystkich uczestników. To:

  1. Marcin „El Testosteron” Najman
  2. Jakub „Japczan” Piotrowicz
  3. Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak
  4. Mariusz „Super Mario” Sobczak
  5. Jacek „Muran” Murański
  6. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk
  7. Kacper „Ludwiczek” Bociański
  8. Piotr „Lizak” Lizakowski

Więcej o turnieju dowiecie się z naszego dedykowanego newsa – High League Grand Prix. Na czym polega nowy format federacji mma? Zasady, uczestnicy, data, limit wagowy.

High League 7 – kursy bukmacherów

Swoje kursy na walki High League 7 przygotowała już Fortuna. Poniżej znajdziecie kursy na „zwykłe” walki – te na HL Grand Prix znajdziecie w newsie podlinkowanym wyżej. Wyraźnymi faworytami swoich walk są Denis Labryga, „Koro” i Tomasz Sarara, a „Kubańczyk” jest notowany tylko nieco wyżej niż jego rywal.

Tomasz Sarara 1.62 – Michał „Wampir” Pasternak 2.08

Denis Labryga 1.35 – Dawid „Crazy” Załęcki 3.00

Piotr „Edzio” Bylina 2.25 – Kornel „Koro” Regel 1.53

Jakub „Kubańczyk” Flas 1.73 – Alberto Simao 2.25

Jakub Nowaczkiewicz 1.86 – Jose „Josef Bratan” Simao 1.86

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top