Connect with us
high league grand prix
Fot. High League

Sport

High League Grand Prix. Na czym polega nowy format federacji mma? Zasady, uczestnicy, data, limit wagowy

Federacja High League ogłosiła zupełnie nowy format freak fight mma – Grand Prix. Na czym on polega, jakie są jego zasady i czym odróżnia się od zwykłych walk? Przygotowaliśmy artykuł podsumowujący wszystkie reguły High League Grand Prix.

Zupełna nowość w walkach freaków

High League Grand Prix zostało z dumą ogłoszone jako turniej freak-fightowych legend. To pierwsza taka propozycja w świecie mma, czym High League chce się wyróżnić na tle górującej nad nią federacji Fame MMA.

Grand Prix to nic innego, jak turniej, w którym weźmie udział ośmiu zawodników. Jego zasady są jednak intrygujące i warte opisania. Przede wszystkim turniej będzie odbywał się na zasadach znanych choćby z turniejów piłkarskich – odbędą się kolejno ćwierćfinały, następnie półfinały i w końcu wielki finał. Rzecz jasna nie będzie to miało miejsca podczas jednej gali. Pierwsze walki odbędą się na gali High League 7, kolejne na HL 8, a wielki finał na HL 9.

Jaki jest limit wagowy High League Grand Prix? Wszystkie walki odbędą się na zasadach mma, co może być istotne w przypadku niektórych uczestników. Turniej odbędzie się też w formule open, bez limitu wagowego. To jedna z cech, która wyróżnia go spośród innych walk freak-fight mma.

Dlaczego High League Grand Prix nie odbędzie się na jednej gali? Decydują o tym nie tylko kwestie marketingowe, ale także zdrowotne. Nawet dla zawodowych sportowców trzy walki 3 rundy po 3 minuty to ogromny wysiłek. Freak-fighterzy z całą pewnością nie są na to przygotowani, więc taki format nie byłby ostatecznie atrakcyjny dla nikogo? Zawodnicy po dwóch walkach byliby już wyczerpani, przez co kibice obejrzeliby po prostu nudną walkę. Do tego dochodzą problemy organizacyjne i troska o ew. problemy zdrowotne zawodników.

Kto weźmie udział w High League Grand Prix?

Federacja nie potwierdziła dotąd wszystkich uczestników nietypowego formatu, ale znamy już większość z nich. Trzeba przyznać, że walki zapowiadają się dość ciekawie. Aby zwiększyć zainteresowanie swoją federacją jako pierwszego ogłoszono Marcina „El Testesterona” Najmana. W turnieju wezmą udział oczywiście wyłącznie mężczyźni.

Aktualna lista uczestników wygląda następująco:

 1. Marcin „El Testosteron” Najman
 2. Jakub „Japczan” Piotrowicz
 3. Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak
 4. Mariusz „Super Mario” Sobczak
 5. Jacek „Muran” Murański
 6. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk
 7. Kacper „Ludwiczek” Bociański
 8. Piotr „Lizak” Lizakowski

Jak zostaną wybrane pary do High League Grand Prix? Odbędzie się specjalne losowanie Grand Prix, w którym każdy może trafić na każdego. Tak więc do walki Marcina Najmana z Jackiem Murańskim może dojść już na etapie ćwierćfinałów, a może nie dojść nigdy. Kiedy odbędzie się losowanie High Leagu Grand Prix? Pierwsze pary poznamy podczas II konferencji przed galą

Co w przypadku, kiedy któryś z zawodników dozna kontuzji przed walką? Federacja jest przygotowana na takie sytuacje, choć nie podała szczegółowych informacji. Wiadomo, że zostanie on zastąpiony innym zawodnikiem, a walka dojdzie do skutku. W przypadku półfinałów i finału najprawdopodobniej zawodnikiem rezerwowym będzie ktoś z wyeliminowanych w poprzedniej rundzie. W ćwierćfinałach może wtedy dojść po prostu do zakontraktowania nowego zawodnika.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
High League 7 - wszystko, co powinniście wiedzieć. Kiedy, gdzie, bilety, ppv

High League Grand Prix – zasady w pigułce

Podsumowując, Grand Prix w High League to zupełnie nowy format oferowany przez federacje freak-fight mma w Polsce. Ma podnieść zainteresowanie federacją głównie poprzez nieoczywiste walki i format turniejowy. Wśród wad, które użytkownicy najczęściej wskazują w komentarzach pod postami federacji, przebija się zwłaszcza jedna. Kibicom nie podoba się rozciągnięcie tego turniej aż na trzy gale i wskazali, że w przypadku rozłożenia go na dwie gale, zainteresowanie mogłoby być większe.

Najważniejsze reguły High League Grand Prix:

 • w turnieju weźmie udział ośmiu mężczyzn;
 • pary ćwierćfinałowe zostaną wybrane przez losowania;
 • walki będą toczyć się na zasadach mma bez limitu wagowego;
 • turniej odbędzie się na trzech galach – HL 7 (ćwierćfinały), HL 8 (półfinały) i HL 9 (finał);
 • w przypadku kontuzji zawodnika dojdzie do zastąpienia go innym, a nie odwołania walki.

Kursy na High League Grand Prix

Swoje kursy na specjalny turniej ogłosił już bukmacher Fortuna. Możecie być zaskoczeni, ale faworytem do końcowego triumfu jest „Lizak”. Poniżej znajdziecie kursy na zwycięstwo w HL Grand Prix:

Piotr „Lizak” Lizakowski – 3.00
Marcin „El Testosteron” Najman – 4.50
Jacek „Muran” Murański – 6.00
Mariusz „Super Mario” Sobczak – 7.00
Jakub „Japczan” Piotrowicz – 7.00
Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk – 7.00
Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak – 10.00
Kacper „Ludwiczek” Bociański – 17.00

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top