Connect with us
hipster

Kultura

Hipster – kim właściwie jest i jak nim zostać? Mamy sześć porad!

Słowo hipster pojawiło się w drugiej dekadzie XXI wieku i jest obecne cały czas. Wiele osób cały czas nie ma jednak pojęcia, co ono właściwie oznacza. Postanowiliśmy więc najpierw to wyjaśnić, a następnie wskazać jak zostać hipsterem. Tak, nasz krótki przewodnik jest przygotowany w żartobliwej formie.

Hipster jest członkiem pewnej grupy, subkultury, która ubiera się i zachowuje inaczej niż pozostali członkowie społeczeństwa. Jego znakiem rozpoznawczych jest robienie rzeczy powszechnie uznawanych za niecodzienne. Hipster nie dba o to, co jest zbyt komercyjne i mainstreamowe – jego zdaniem oczywiście. Sam decyduje o tym, czego słucha i kogo czyta. Najczęściej nie robi też niczego, co większość.

Hipster – jak nim zostać?

1. Po pierwsze należy ubrać się jak hipster. Kiedyś było to znacznie trudniejsze, ale obecnie – nic prostszego. W popularnych sieciówkach odzieżowych cały czas pojawiają się kolekcje skierowane do grupy ludzi, którzy czują się hipsterami. Obdrapane, dziurawe ciuchy, koszulki z dziwnymi napisami, za małe koszule w kratę, obcisłe spodnie, czapki i charakterystyczne okulary. To na początek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rocznice ślubu - wszystko, co musicie wiedzieć. Nazwy i symbolika

2. Podstawą każdego hipstera są spodnie – najwęższe, jak tylko się da. W tym przypadku nie ma znaczenia płeć, choć siłą rzeczy u dziewczyn wyglądają one stosunkowo normalnie. U chłopaków bywa z tym różnie. Jeśli hipster nie może znaleźć idealnych męskich spodni, może oczywiście kupić damskie.

3. Okulary w solidnych oprawkach to kolejna kluczowa część garderoby hipstera. Zarówno codzienne okulary, jak i te przeciwsłoneczne muszą mieć grube oprawki niczym naszych dziadków sprzed wielu lat. Dopóki nie macie okularów co najmniej jak Woody Allen w dawnych latach, nie możecie nazywać się hipsterami.

To nie wszystko!

4. Ubiór to nie wszystko, przejdźmy więc dalej. Hipsterzy nigdy nie noszą plecaków, a specyficznie wyglądające torby vintage. Tam noszą oczywiście elektronikę – koniecznie Apple – i książki autorów uważanych za fajnych w ich kręgach. Doskonałym przykładem jest Charles Bukowski. A, nie zapomnijmy o muzyce. Obowiązkowym wyposażeniem wielu hipsterów są płyty winylowe. Bo to i tamto.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze polskie komedie romantyczne. Wybraliśmy nieoczywiste TOP 10

5. Hipsterzy nie jeżdżą komunikacją miejską. Po mieście poruszają się po rowerach, które można podzielić na dwa typy. Pierwsze to składaki, które mają wyglądać najgorzej jak tylko się da, a drugie to te stylizowane na rowery sprzed 100 lat albo więcej. Koniecznie z zagiętą kierownicą.

6. Ostatni punkt, ale najważniejszy. Jako poważni hipsterzy nie możecie lubić czegokolwiek, co mainstreamowe. Nie oglądacie więc programów w telewizji (telewizja jest passe, teraz to tylko VOD), a owoców i warzyw nie kupujecie w Biedronce czy Lidlu, a na lokalnym rynku. Jeśli macie coś autora, który stał się komercyjny, natychmiast się tego pozbądźcie. W ramach swojej aktywności możecie też pojawić się na Wykopie i ponarzekać na wszystko – np. na to, że serwisy internetowe mają reklamy, bo przecież dziennikarzom nie trzeba płacić – to ich pasja!

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top