Connect with us
software oprogramowanie horeca
Artykuł sponsorowany

Porady

Oprogramowanie dla sektora HoReCa – czy warto inwestować w taki software? Odpowiadamy!

Sektor usług gastronomicznych i hotelarskich powoli odbudowuje się po pandemii. Dziś, w czasach, gdy o klienta trzeba rywalizować na wielu różnych płaszczyznach, bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko kuchnia i sam lokal, ale też oprogramowanie, które zarządza pracą całego zespołu. W jaki sposób? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule!

Czym są usługi HoReCa?

To skrót od: Hotele, Restauracje, Catering. Po raz pierwszy na szeroką skalę był stosowany w Szwajcarii, jednak bardzo dobrze przyjął się zwłaszcza krajach Beneluxu, czyli Belgii, Niderlandach i Luksemburgu. W innych częściach Europy, w tym w Polsce, stosuje się to nazewnictwo dopiero od kilku lat.

Dlaczego dedykowany software szczególnie dobrze sprawdzi się wśród tych firm? W dużej mierze wynika to ze specyfiki zatrudnienia w tym sektorze rynku – pracują tam osoby młode, zwykle poniżej 35 roku życia. W zdecydowanej większości przypadków obsługa dedykowanego oprogramowania nie stanowi dla nich najmniejszego problemu.

Przyuczenie do zawodu, np. pracy na sali, czy recepcji, nie zajmuje zbyt wiele czasu, dzięki czemu próg wejścia do świata HoReCa jest o wiele niższy, aniżeli w wielu innych, wyspecjalizowanych gałęziach gospodarki. Osoby te bez trudu poradzą sobie z obsługą aplikacji, jaką dostarczy Kotrak.

O tym, że warto inwestować w tego typu oprogramowanie świadczy jednak nie tylko jego intuicyjna, prosta obsługa, ale i ogólne trendy na rynku hotelarskim w Polsce. Mimo pandemii, wojny na Ukrainie i rosnących cen, miejsc hotelowych wciąż w naszym kraju przybywa.

Największy, bo niemal 8-procentowy wzrost notuje się w tzw. paśmie górskim, w skład którego wchodzą główne ośrodki wypoczynkowe w całych Karpatach po polskiej stronie granicy. O siedem punktów procentowych rozrosła się baza hotelowa w Katowicach i Gliwicach, a niewiele mniej, bo 6,9% w Łodzi.

Zgodnie z raportem Emmerson Evaluation, tylko w dwóch miastach nieznacznie zmniejszyła się liczba pokoi: w Warszawie (-0,2%) i w Poznaniu (-0,3%). Chcąc nadążyć za konkurencją, trzeba stawiać na nowoczesne, intuicyjne w obsłudze, ale i funkcjonalne, rozwiązania.

Co potrafi software dedykowany dla rynku HoReCa?

Jeśli wybierzemy aplikację Storyous, jaką oferuje Kotrak, zyskamy realną kontrolę nad każdym aspektem funkcjonowania lokalu. Wszystkie informacje będą dostępne na wyciągnięcie ręki, z poziomu jednego, prostego w obsłudze narzędzia. Aplikacja umożliwia m.in.:

  • efektywne zarządzanie magazynami,
  • integrację z wybranymi usługami zewnętrznymi, w tym Uber Eats,
  • monitorowanie wyników sprzedaży w czasie rzeczywistym,
  • generowanie szczegółowych raportów z podziałem na interesujące nas dane,
  • szybkie inwentaryzacje.

To także narzędzie niezwykle uniwersalne – współpracuje z kasami i drukarkami fiskalnymi, ale i ekranami do obsługi zamówień, wagami, a nawet tabletami. To kompleksowo zaprojektowana platforma, dzięki której znacznie zwiększamy szanse na sukces w biznesie.

Nowoczesne zarządzanie hotelem? Bez dedykowanego softu ani rusz! 

Sektor usług hotelarskich doskonale wie, że w dzisiejszych czasach praktycznie nie da się prowadzić biznesu w sposób analogowy. Nie możemy jednak decydować się na dowolne, losowo wybrane oprogramowanie. Wybór powinien być poprzedzony dokładną analizą.

Warto rozważyć narzędzia modułowe, czyli takie, które będziemy mogli dopasować idealnie do naszego modelu działalności. Taki software może np. wspierać rezerwacje grupowe, indywidualne, a także umożliwiać dokupienie miejsca postojowego czy wybranych przez gości usług dodatkowych.

Dobra aplikacja umożliwia też szybkie obliczenie łącznej ceny za wynajem pokoju w wybranym pakiecie: z wyżywieniem lub usługami dodatkowo płatnymi. W ten sposób, gdy przyjdzie do uiszczania opłaty, nasi goście, jak i pracownicy będą mogli szybko obliczyć kwotę łączną, jaką trzeba zapłacić za pobyt.

Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top