Connect with us
Ida Nowakowska
Fot. Instagram @idavictoria

Telewizja

Ida Nowakowska. Co wiadomo o prezenterce TVP?

Ida Nowakowska to prezenterka stacji TVP, ale na swoim koncie ma także liczne sukcesy taneczne. Co jeszcze wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Czytajcie dalej.

Kim jest Ida Nowakowska?

Kim jest Ida Nowakowska? To tancerka, aktorka, a także prezenterka telewizyjna. Ma polskie i amerykańskie obywatelstwo, bowiem wiele lat swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych.

Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Uczyła się także w prestiżowych szkołach w Nowym Jorku – Performing Arts School, Steps on Broadway i Joffrey Ballet School.

Poza tym studiowało aktorstwo na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (ukończyła je w 2014 roku), a także równolegle relacje międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Kariera taneczna i aktorska

Jako tancerka Ida Nowakowska była solistką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, w którym występowała w musicalach: Piotruś Pan (2000), Koty (2004), Taniec wampirów (2005), Akademia Pana Kleksa (2007) i Upiór w operze (2011).

Była także aktorką i tancerką warszawskiego teatru Janusza Józefowicza Studio Buffo. Wzięła udział w musicalach Metro (2003) i Romeo i Julia (2004). Poza tym na swoim koncie ma także występy w nowojorskim Metropolitan Opera (musicale La Bayadere i Reel to Rea).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego?

Otrzymała wyróżnienie w postaci pierwszego miejsce w kategorii tańca współczesnego na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku. W 2007 roku uczestniczyła w pierwszej edycji programu rozrywkowego TVN „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Udział w programie zakończyła na 9. miejscu.

W Los Angeles otworzyła własną szkołę tańca – Axial Pointe School of Contemporary Ballet.

Na szklanym ekranie zadebiutowała w 2007 roku w filmie „Bandyta”. Siedem lat później wystąpiła w filmie „Poza zasięgiem” u boku znanego amerykańskiego aktora Stevena Seagala. W kolejnych latach zagrała jeszcze postacie dalszoplanowe w kilku innych produkcjach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Praca w mediach

W 2016 roku tancerka wystąpiła jako jurorka 9. edycji programu „You Can Dance”. Zasiadała też w jury w amerykańskim talent show telewizji CBS „The World’s Best”.

Od 2018 roku współpracuje z Telewizją Polską. Była współprowadzącą programu „Bake Off Junior”, a od 2019 jest jurorką programu TVP2 „Dance Dance Dance”. Poza tym współprowadzi program w telewizyjnej dwójce – „Pytanie na śniadanie” i talent show „The Voice Kids”.

Pojawia się też regularnie jako prezenterka na różnych wydarzeniach transmitowanych przez Telewizję Polską – współprowadziła np. Sylwester marzeń z Dwójką w 2018 roku czy Konkursy Piosenki Eurowizji dla dzieci.

Od jesieni 2021 roku na antenie TVP Kobieta emitowany jest jej autorski program „Od niemowlaka do przedszkolaka”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Wiek, rodzina, dzieci

Ida Nowakowska ma 31 lat, urodziła się 7 grudnia 1990 roku w Warszawie.

W 2015 roku wyszła za mąż za amerykańskiego aktora Jacka Herndona. Ślub odbył się w Warszawie. Poznali się na na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Studiowali razem aktorstwo i byli przyjaciółmi, ale parą zostali dopiero pod koniec studiów. Co ciekawe, nawet po ślubie przez dłuższy czas tworzyli związek na odległość. Ida Nowakowska mieszkała w Warszawie, a on pracował w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Paryżu.

Para doczekała się syna Maksymiliana (ur. 2021). Wszystko wskazuje na to, że po narodzinach dziecka Jack Herndon przeprowadził się na stałe do Polski, aby móc uczestniczyć w jego wychowywaniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Ida Nowakowska w mediach społecznościowych

Prezenterka prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @idavictoria. Konto obserwuje 385 tys. osób. Chętnie dzieli się tam zdjęciami z życia zawodowego, ale możemy też czasami zobaczyć urywki z życia prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

4.9/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top