Connect with us
Igor Błachut
Fot. YouTube/Eurosport Polska

Telewizja

Igor Błachut – co wiadomo o komentatorze skoków narciarskich?

Igor Błachut – co wiadomo na temat komentatora sportowego Eurosportu i TVN-u? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim  jest Igor Błachut?

Igor Błachut jest dziennikarzem i komentatorem sportowym. Z wykształcenia jest natomiast politologiem. Studia ukończył w 1998 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Oprócz zajmowania się sportem zawodowo, w wolnych chwilach uprawia amatorsko różne sporty. Brał udział w zawodach w jeździe rowerowej na orientację, biegach na orientację i rajdach przygodowych. Zdobył medale Mistrzostw Polski w różnych formach orientacji sportowej. Brał też udział w dziennikarskich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie, rajdach i narciarstwie.

Próbował nawet swoich sił w skokach narciarskich i wykonał legendarny skok na odległość… 1,5 m.

Kariera zawodowa

Igor Błachut karierę dziennikarza zaczął od radia i związany z nim był przez wiele lat. W latach 1992 – 1993 pracował dla Radia Flash, następnie w Programie III Polskiego Radia (1994-2002), Radiu Parlament (2000-2002), Programie IV Polskiego Radia (2008–2010). Współpracował też z radiem Weszło.fm.

Od 2006 do 2011 pracował w telewizji Sportklub. Komentował tam lekkoatletykę, pięciobój nowoczesny, triathlon i żeglarstwo.

Pracował też w portalach internetowych i magazynach, m.in. takich jak Onet, Wirtualna Polska „Magazyn Rowerowy” czy „Bieganie”. Był współautorem Kroniki Sportu Polskiego, czyli cyklu publikacji książkowych wydawanych w latach 2001-2014, zawierających dane na temat wydarzeń sportowych w Polsce w poszczególnych latach. Ostatnia książka ukazała się 9 maja 2014 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez adam probosz (@adamprobosz)

Igor Błachut w stacji Eurosport

Igor Błachut od 2000 roku jest dziennikarzem stacji Eurosport. Trafił tam z naboru, o którym poinformował go Tomasz Jaroński, dziennikarz znany widzom głównie z komentowania kolarstwa. W ostatnich latach kojarzony jest głównie ze skokami narciarskimi, które komentuje w duecie z Markiem Rudzińskim. Poza tym zajmuje się też biegami narciarskimi, kombinacją norweską czy zawodami alpejskiego Pucharu Świata. Poza sezonem zimowym usłyszymy go w czasie zawodów kolarskich czy kajakarskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marek Rudziński - co wiadomo o znanym komentatorze sportowym?

Z pewnością fanom sportu dziennikarz dał się poznać jako osoba, która lubi mówić co myśli. Jego spora doza uszczypliwości i ironii dają o sobie znać w wielu wypowiedziach. W pamięci kibiców z pewnością zapisało się wiele jego wypowiedzi, jak np. komentarz z 2015 roku na temat konkursu skoków niespodziewanie przerwanego reklamami. „Powracamy do Klingenthal. Przepraszamy za tego idiotę bez szkoły, który zdecydował, by reklamy puszczać w trakcie konkursu” – Igor Błachut tak komentował pomysł realizatora transmisji.

 

Innym razem nie krył oburzenia sposobem oceniania francuskiego sędziego, który według Błachuta zbyt nisko ocenił skok Dawida Kubackiego i tym samym był mu winien jedną lokatę w konkursie. „Ten francuski pajac, który zabrał Dawidowi notę, jest mu winien jedną lokatę. Mówię tak, bo zdenerwowałem się bardzo” – ocenił dziennikarz.

 

Nie obyło się też bez aluzji do polityki. „Wiesz, tak swoją drogą, ja nie wiem, przecież to jest tak dziecinnie proste, żeby wyeliminować te rzeczy (wiatr – przyp. red.). Wystarczy rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów i z wiatrem byłby spokój, nie?”. Było to oczywiście nawiązanie do walki polskiego rządu z koronawirusem.

Igor Błachut. Team 360 Stopni

Igor Błachut jest prezesem i założycielem Stowarzyszenia Team 360°, które działa od 2008 roku. Celem stowarzyszenia jest promocja i organizowanie rajdów przygodowych, współpraca w dziedzinie szeroko pojętego wf. Członkowie Teamu razem podróżują, ścigają się i organizują zawody. O wszystkich bieżących i przeszłych zawodach można pocztać na stronie internetowej.

Igor Błachut był organizatorem wielu zawodów m.in. Mistrzostw Świata w Jeździe Rowerowej na Orientację w 2014. Jest przewodniczącym Komisji Rowerowej Jazdy na Orientację przy Polskim Związku Orientacji Sportowej.

Wiek, rodzina, dzieci

Igor Błachut ma 48 lat, urodził się 3 stycznia 1973 roku w Gliwicach.

Ciekawskich rozczarujemy – nie prowadzi on żadnych mediów społecznościowych, posiada tylko prywatne konto na Facebooku. Nie znajdziemy też nigdzie informacji na temat jego rodziny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @rowerowy_lidzbark

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top