Connect with us
igrzyska godziny transmisji
Fot. YouTube / BBC

Sport

Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio – godziny transmisji. Co trzeba wiedzieć?

Internauci już szykują się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i często wyszukują, jakie są godziny transmisji tej imprezy. Wszak Polska leży w zupełnie innej strefie czasowej niż Japonia. W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 – godziny transmisji. Czy trzeba wstawać w nocy?

Podstawową sprawą dla Polaków, jeśli chodzi o Igrzyska Olimpijskie w Tokio, są godziny transmisji. Japonia rzecz jasna leży w zupełnie innej strefie czasowej od Polski i wiele osób obawia się, że utrudni im to oglądanie zawodów.

Ciężko to jednoznacznie ocenić, natomiast faktem jest, że oba kraje dzieli siedem godzin różnicy czasowej. Oznacza to, że jeśli w Polsce jest godzina 10:00, to w Japonii 17:00. Można z tego wywnioskować, że wszystkie najważniejsze wydarzenia, które najczęściej rozgrywane są w godzinach wieczornych, będą się odbywać wczesnym popołudniem polskiego czasu.

W dalszej części newsa przedstawiamy, jak to wygląda w przypadku konkretnych dyscyplin. Polaków w przypadku Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 z pewnością najbardziej interesować będzie lekkoatletyka oraz siatkówka. To tam mamy największe szanse na medale. Poniżej znajdziecie jednak także wykaz godzin transmisji z innych sportów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Antonela Roccuzzo, żona Leo Messiego? Poznajcie ich historię

Kto transmituje Igrzyska Olimpijskie w Polsce?

Igrzyska Olimpijskie transmitować w Polsce będą dwie telewizje. Daje to wybór ulubionych komentatorów czy ekspertów, a nie przymus oglądania wyłącznie u jednego nadawcy. Są nimi Telewizja Polska i Eurosport.

TVP ma jedynie sublicencję na transmitowanie Igrzysk Olimpijskich, bowiem pełen pakiet należy do Eurosportu. Nie powinno to jednak przeszkodzić w transmisji wszystkich najważniejszych dla Polaków wydarzeń podczas tej imprezy. Na anternach TVP usłyszymy m.in. Dariusza Szpakowskiego, Jacka Laskowskiego, Piotra Dębowskiego, Piotra Sobczyńskiego czy Przemysława Babiarza, także w duecie z Sebastianem Chmarą. W kwestii prowadzenia studiów pewniakami są natomiast Maciej Kurzajewski oraz Rafał Patyra.

Publiczny nadawca podobnie jak w przypadku Euro 2020 transmisje będzie dzielił między TVP 1, TVP 2, TVP Sport oraz aplikację mobilną i stronę tvpsport.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Fabiana Drzyzgi - kim jest piękna Monika Drzyzga?

W ekipie Eurosportu znajduje się wielu wybitnych sportowców. Jak podliczono, w swoich karierach sportowych zdobyli oni łącznie aż dwanaście medali olimpijskich – pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych. Na antenach Eurosportu usłyszymy m.in. Roberta Korzeniowskiego, Piotra Gruszkę czy Pawła Januszewskiego. Wśród komentatorów będzie można spotkać chociażby znanych i lubianych Marka Rudzińskiego czy Tomasza Jarońskiego. W studiu pracować będzie natomiast np. znany z transmisji skoków narciarskich oraz Radia Zet Michał Korościel.

Stacja będzie transmitować zawody na swoich dwóch kanałach – Eurosport 1 oraz Eurosport 2, ale także na Eurosport Playerze. To oczywiście platforma dostępna także w formie aplikacji na smartfon czy tablet, która oferuje wszystkie transmisje z Igrzysk w Tokio. Taka przyjemność jednak kosztuje – miesięczna subskrypcja to koszt 15 złotych.

Godziny transmisji z udziałem Polaków w Tokio 2021

Jak już wspomnieliśmy wyżej, najważniejsze wydarzenia sportowe rozgrywane wieczorami czasu japońskiego, będą miały miejsce wczesnym popołudniem czasu polskiego. Nie jest to najgorsza informacja. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy jakieś wydarzenie ma miejsce np. około 10:00 czasu japońskiego, bowiem w Polsce jest wtedy środek nocy. Poniżej zobaczcie przykładowe godziny transmisji.

siatkówka, Polska – Iran, 24 lipca – 12:40 czasu polskiego

koszykówka 3×3, Polska – Serbia, 25 lipca – 03:15 czasu polskiego

siatkówka, Polska – Włochy, 26 lipca – 07:20 czasu polskiego

siatkówka, Polska – Kanada, 1 sierpnia – 02:00 czasu polskiego

lekkoatletyka, od 30 lipca do 7 sierpnia, sesja wieczorna od 12:00 czasu polskiego, sesja poranna od 02:00 czasu polskiego

tenis, od 24 do 29 lipca od 04:00 czasu polskiego, od 30 lipca do 1 sierpnia od 05:00 czasu polskiego

Pełen terminarz można znaleźć na stronie Igrzysk Olimpijskich – https://olympics.com/tokyo-2020/en/schedule/. Od podanych tam godzin wystarczy odjąć siedem.

5/5 (liczba głosów: 3)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top