Connect with us
iza koprowiak
Fot. Instagram @izakoprowiak

Sport

Iza Koprowiak. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Iza Koprowiak – co wiadomo o dziennikarce sportowej znanej z „Przeglądu Sportowego”? W tym newsie znajdziecie informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Iza Koprowiak?

Kim jest Iza Koprowiak? To dziennikarka sportowa znana przede wszystkim z „Przeglądu Sportowego” oraz internetowych serwisów Ringier Axel Springer Polska, a więc wydawcy jedynego sportowego dziennika w naszym kraju. Pojawia się także w materiałach video i programach na żywo nagrywanych przez ten podmiot, jak np. „Onet Rano”.

Jest także współautorką biografii Arkadiusza Onyszki „Fucking Polak. Nowe życie”, która ukazała się w 2016 roku i zebrała dobre recenzje.

Piłką nożną zaczęła się interesować podczas mundialu w 1998 roku. Jak sama przyznała w rozmowie z „Press”, po prostu usiadła przed telewizorem, zaczęła oglądać mecze i tak już zostało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Daria Kabała-Malarz - co wiadomo o dziennikarce sportowej?

W 2021 roku była także ambasadorką legalnego, polskiego bukmachera Superbet. Wydaje się jednak, że współpraca już się zakończyła, bowiem kobieta nie pojawia się w materiałach Superbet, a także nie zamieszcza żadnych materiałów bukmachera w swoich profilach w mediach społecznościowych.

Skończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera dziennikarska

Jak wspomnieliśmy wyżej, Iza Koprowiak jest obecnie związana głównie z „Przeglądem Sportowym”. Jedyny sportowy dziennik w Polsce to tak naprawdę niemal cała historia jej pracy.

Przygodę z gazetą rozpoczęła na pierwszym roku studiów, w 2004 roku od stażu, więc z redakcją związana jest już osiemnaście lat. Najbardziej znana jest z cyklu „Chwila z…”, który ukazuje się w każdym piątkowym wydaniu „PS”. To wywiady z ludźmi sportu, w których poruszane są nie tylko aspekty kariery sportowca, ale także jego życia prywatnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Bachanek - co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

Na wstępie napisaliśmy, że „niemal cała”, bowiem pierwsze dziennikarskie szlify Iza Koprowiak zbierała pod koniec liceum w Gazecie Iławskiej. Pochodzi bowiem z Kisielic położonych nieopodal Iławy.

Afera z Tomaszem Włodarczykiem

Na początku 2020 roku udzieliła wywiadu magazynowi „Press”, który spowodował ogromne zamieszanie w polskich mediach sportowych. Przyznała w nim, że jeden z dziennikarzy, który był w czasie zdarzenia jej przełożonym złapał ją za udo. Kiedy dosadnie mu odmówiła, wyzwał ją i nazwał swoim paziem.

W wywiadzie nie padło nazwisko, ale z opisu zdarzeń szybko wyszło, że chodzi o Tomasza Włodarczyka. Ten po całej sytuacji został zwolniony ze sport.pl (gdzie wówczas pracował) i dopiero po kilku miesiącach wrócił do pracy zawodowej.

Wiek, partner, rodzina, dzieci

Izabela Koprowiak urodziła się w maju 1985 roku, ma więc 36 lat.

Nic nie wiadomo o jej życiowym partnerze. W swoich profilach w mediach społecznościowych nie ma żadnych prywatnych zdjęć z mężczyzną.

Jej ojciec był piłkarzem, co z pewnością miało wpływ na wybór jej ścieżki życiowej. Sama przyznała w w/w rozmowie z „Press”, że w domu były „Przegląd Sportowy” i „Piłka Nożna”, więc wyrastała na tych gazetach.

Iza Koprowiak w mediach społecznościowych

Izabelę Koprowiak można spotkać na dwóch platformach społecznościowych – Twitterze oraz Instagramie. W tym pierwszym medium jako @IzaKoprowiak obserwują ją blisko 22 tysiące osób, a dziennikarka regularnie zamieszcza wpisy i wchodzi w interakcje.

Na Instagramie jest obecna jako @izakoprowiak i obserwuje ją nieco ponad 7,5 tys. osób. Dzieli się z nimi fotografiami zarówno z życia prywatnego, jak i zawodowego.

4.5/5 (liczba głosów: 11)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top