Connect with us
Jacek Laskowski
Fot. Instagram @jaceklaskowski_official

Telewizja

Jacek Laskowski – co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Jacek Laskowski to znany dziennikarz stacji TVP Sport. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Jacek Laskowski?

Kim jest Jacek Laskowski? To oczywiscie znany dziennikarz, komentator i prezenter sportowy.

Dla wielu może być zaskakujące jakie studia ukończył. Otóż dziennikarz z wykształcenia jest… lekarzem. W 1991 roku został absolwentem studiów medycznych na Akademii Medycznej w Warszawie. Dlaczego więc nie pracował w wyuczonym zawodzie? Powód jest dość prozaiczny – nie mógł znaleźć pracy, dlatego postanowił spróbować swoich sił w redakcji sportowej w telewizji.

Kariera dziennikarska

Kariera dziennikarska Jacka Laskowskiego miała swój początek w 1991 roku, kiedy wybór redakcji sportowych w telewizji był dość ograniczony. Zadzwonił do TVP i został zaproszony na dalsze rozmowy. Wykorzystał daną mu szansę i w Telewizji Polskiej pracował do 1998 roku. Komentował w tym czasie mecze piłkarskie, a także prowadził magazyn „Gol” czy np. studio olimpijskie.

W 1998 roku dostał propozycję od Canal+ i postanowił zmienić pracodawcę. Prywatnie jest fanem ligi hiszpańskiej, dlatego nie może dziwić ze komentował tam głównie mecze ligi polskiej i hiszpańskiej, był też szefem zespołu komentatorskiego. Ze stacją był związany do 2011 roku, a następnie powrócił do TVP, z którą współpracuje do teraz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Karolina Szostak. Co wiadomo o dziennikarce sportowej Polsatu?

Od początku kariery dziennikarskiej Jacek Laskowski skupia się głównie na piłce nożnej, ale okazjonalnie komentuje też inne dyscypliny sportowe, przede wszystkim siatkówkę, czy piłkę ręczną.

Był sześciokrotnie nominowany w plebiscycie „Tele Tygodnia” – Telekamery. Od 2016 roku użycza też głosu jako komentator w grze FIFA.

Wiek, rodzina, dzieci

Jacek Laskowski ma 54 lata, urodził się ur. 1 czerwca 1967 w Warszawie.

Dziennikarz 19 czerwca 2011 roku wziął ślub z Natalią Bamber, którą doskonale znają fani siatkówki – jest ona bowiem byłą siatkarką. W czasie kariery występowała naprzemiennie na pozycji  atakującej i środkowej. Na koncie ma m.in. wywalczone z reprezentacją złoto Mistrzostw Europy 2005 i brąz cztery lata później. Karierę zawodniczki zakończyła w 2016 roku, a obecnie spełnia się głównie w dziedzinach niezwiązanych ze sportem. Pracuje jako trenerka wizerunku i osobista stylistka. Od 2018 pracuje też jako komentatorka meczów siatkówki w stacji TVP Sport, głównie w duecie z mężem.

Małżeństwo doczekało się dziecka. Ich córka Aleksandra przyszła na świat w 2014 roku.

Jacek Laskowski w mediach społecznościowych

Jacek Laskowski prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @jaceklaskowski_official, a profil obserwuje na ten moment niespełna 7300 osób.

Komentator TVP ma również profil na Twitterze. Dotąd zgromadził tam 41,4 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

4/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top