Connect with us
Jacek Tomkowicz
Fot. Instagram @jacektomkowicz

Kultura

Jacek Tomkowicz. Co wiadomo o znanym dziennikarzu radiowym?

Jacek Tomkowicz to jeden ze znanych dziennikarzy radia RMF FM. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Jacek Tomkowicz?

Kim jest Jacek Tomkowicz? To dziennikarz radiowy, a także youtuber. Ukończył sutdia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim.

Do redakcji radia RMF FM dołączył w 2010. W czasie 12-lat pracy pojawiał się w różnych audycjach. Zajmował się także produkcją i montażem materiałów video, realizacją programów radiowych i prowadzeniem internetowych magazynów muzycznych.

Od 2015 roku prowadził wraz z Marcinem Jędrychem weekendowe pasmo „Dobrze zagrane”. Następnie od 2016 roku wraz z Robertem Karpowiczem współtworzył „Lepszą połowę dnia” emitowaną od poniedziałku do piątku w godzinach 14 – 19. W 2019 roku Roberta Karpowicza zastąpił Mateusz Opyrchał. Możemy go usłyszeć także w porannej audycji „Wstawaj, szkoda dnia”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Daniel Dyk. Co wiadomo o dziennikarzu radia RMF FM?

Wraz z Tomaszem Olbratowskim i Przemysławem Skowron tworzą audycję „Historia dla dorosłych” czyli znane wydarzenia historyczne w krzywym zwierciadle. Na antenie można ją usłyszeć w każdą sobotę w godzinach 21 – 23.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Tomkowicz (@jacektomkowicz)

Kanał na YouTube

Poza zawodem dziennikarza radiowego, Jacek Tomkowicz spełnia się także jako twóca kanału YouTube. Jest twórcą popularnego kanału, który obserwuje 299 tys. osób, a wszystkie dotąd zamieszczone filmy osiągnęły ponad 46 milionów wyświetleń. „Jak się pojawiłem w radiu – zacząłem się zajmować produkcją radiową i tam najpierw zacząłem tworzyć swoje formaty – na stronę radiową i YouTube’a radiowego” – opowiada kilka lat temu w wywiadzie dla GottaBe! Marketing.

Z czasem zainteresowanie ludzi zaczęło rosnąć i tworzył kolejne programy. Pod wpływem tego sukcesu postanowił założyć własny kanał. Kanał wystartował 15 lipca 2014 roku. Dziennikarz od początku zajmował się głównie tematyką związaną z muzyką. Znajdziemy tam filmy z serii „Piosenki, które ryją banię”, „Gdzieś to już słyszałem”, „Tego się słuchało”, „Newsy, które ryją banię”, a wiele z nich osiąga po kilkaset wyświetleń.

Wiek, rodzina, dzieci

Mężczyzna bardzo dba o życie prywatne, więc nie udało nam się ustalić szczegółów dotyczących jego rodziny.

Nie wiadomo także, ile dokładnie ma lat.

Jacek Tomkowicz w mediach społecznościowych

Jacek Tomkowicz prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @jacektomkowicz. Konto obserwuje na ten moment 17,2 tys. osób. Dodaje tam zdjęcia związane głównie z pracą, chociaż czasami znajdziemy też prywatne fotografie. Poza tym ma stronę na Facebooku, którą obserwuje 18 tys. użytkowników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacek Tomkowicz (@jacektomkowicz)

 

4.7/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top