Connect with us
Jadwiga Gryn
Fot. Instagram @jadwigagryn

Kultura

Jadwiga Gryn. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

Jadwiga Gryn – co wiadomo na temat aktorki serialowej i filmowej? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Jadwiga Gryn?

Kim jest Jadwiga Gryn? To aktorka, znana głównie z seriali „M jak miłość” i „Plebania”.

W 2007 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jadwiga Gryn (@jadwigagryn)

Kariera

Karierę zawodową zaczynała od występów w teatrze. W kwietniu 2007 roku zadebiutowała w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach rolą Evelyn w spektaklu „Kształt rzeczy”. Współpracowała też z Teatrem Żydowskim w Warszawie.

W latach 2005-2007 występowała jako Martyna Kowalik w serialu Plebania, a od 2007 do 2009 roku w „M jak miłość” w roli Joanny Chrząszcz. Poza tym ma też na koncie role w innych serialach takich jak „Pensjonat pod Różą”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy Szczęścia”, „Przyjaciółki”, „Brzydula” czy „Pierwsza Miłość”. W latach 2016-2017 grała w „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, ale odeszła po dwóch sezonach.

Można ją było też oglądać w kilku filmach. Były to takie tytuły jak „Być jak Kazimierz Deyna”, „Wkręceni”, „Pierwszy dzień lata”, „Druga połowa” i krótkometrażowy „Tu jest kino!”. Czasami występuje także w reklamach.

Wiek, rodzina

Jadwiga Gryn ma 38 lat, urodziła się 8 marca 1984 roku. Pochodzi z Łodzi, ale wychowała się w Tychach na Górnym Śląsku.

Mężem aktorki był Ireneusz Krajewski, który z zawodu kilka lat temu był DJ-em. Para pobrała się 16 listopada 2013 w Pruszkowie. Mają córkę Liliannę urodzoną w 2014 roku. Obecnie nie są jednak już w związku, a aktorka nigdy nie zdradziła publicznie szczegółów na temat jej życia prywatnego.

Aktorka ma drugą córkę Jagodę (ur. 2017), ale nic nie wiadomo na temat jej obecnego partnera.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jadwiga Gryn (@jadwigagryn)

Jadwiga Gryn w mediach społecznościowych

Jadwigę Gryn znajdziemy na Instagramie. Prowadzi tam profil pod nazwą @jadwigagryn, a obserwuje ją niespełna 1,8 tys. osób. Nie jest jednak zbyt systematyczna i posty dodaje tylko raz na jakoś czas. Ma też stronę na Facebooku, która zebrała jak dotąd 2,8 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jadwiga Gryn (@jadwigagryn)

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top