Connect with us
dziewczyna aleksandra śliwki
Fot. Instagram @aleksander.sliwka

Sport

Kim jest dziewczyna Aleksandra Śliwki? Połączyła ich miłość do siatkówki

Kim jest i czym się zajmuje dziewczyna Aleksandra Śliwki, reprezentanta Polski w siatkówce? W tym newsie dowiecie się wszystkiego o Jagodzie Gruszczyńskiej, która tworzy parę ze sportowcem.

Kim jest dziewczyna Aleksandra Śliwki?

Kim jest dziewczyna Aleksandra Śliwki, reprezentanta Polski w siatkówce? To Jagoda Gruszczyńska, która także uprawia zawodowo siatkówkę, ale w nieco innym wydaniu. Jej partner gra bowiem na hali, a ona uprawia siatkówkę plażową.

Para jest ze sobą związana od 2015 roku. Pierwsze wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych pochodzą jednak dopiero z przełomu lat 2018/19 i wspólnej imprezy sylwestrowej.

W rozmowie z „Dzień Dobry TVN”, Aleksander Śliwka przyznał, że jego partnerka podobała mu się jako dziewczyna, ale także jego sportowiec, jednak… odmówił jej tańca na wspólnej studniówce. Potem jednak odkupił swoje winy i trafił do serca kobiety.

Pochodzi z Wrześni w województwie wielkopolskim.

Kariera sportowa Jagody Gruszczyńskiej

Obecnie reprezentuje Uczniowski Klub Sportowy SMS Łódź. Na swoim koncie ma wiele sukcesów międzynarodowych – wszystkie w parze z Katarzyną Kociołek. Najważniejsze z nich to Mistrzostwo Świata U-21 z 2013 roku oraz Mistrzostwo Europy U-20 z 2012 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Fabiana Drzyzgi - kim jest piękna Monika Drzyzga?

Jest także multimedalistką mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Niestety Gruszczyńska nie zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Nie było tam zresztą żadnej żeńskiej polskiej pary w siatkówce plażowej. Awans zapewniły sobie jedynie dwa męskie duety – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

Wiek, rodzina, dzieci

Jagoda Gruszczyńska urodziła się w lutym 1995 roku, ma więc 27 lat. Tym samym jest więc rówieśniczką swojego partnera.

Para póki co nie ma dzieci. Warto wziąć pod uwagę, że oboje są w najlepszych latach sportowej kariery, a na potomstwo przyjdzie jeszcze czas.

Dziewczyna Aleksandra Śliwki w mediach społecznościowych

Jagodę Gruszczyńską możecie obserwować na Instagramie, gdzie jest obecna jako @jagoda.gruszczynska. Obserwuje ją już 3,8 tysiąca osób. Zamieszcza zdjęcia głównie z kariery sportowej, ale bez problemów znajdziecie także fotografie z życia prywatnego.

4.1/5 (liczba głosów: 7)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top