Connect with us
jak obstawiać baseball

Sport

Jak obstawiać baseball? Przewodnik dla początkujących

Jak obstawiać baseball? Dyscyplina ta jest niespecjalnie popularna w Polsce, ale wielu ludzi chce się nią zainteresować ze względu na niesamowite zdjęcia i filmy z meczów amerykańskiej MLB. Właśnie dla nich przygotowaliśmy ten przewodnik.

Baseball to historia niespodziewanej miłości

Jak obstawiać baseball? Na początku zaznaczmy jedną rzecz – miłość do baseballu przychodzi niespodziewanie i nie pozwala o sobie zapomnieć. Kiedy już zaczniecie oglądać transmisje baseballowe, możecie popaść w totalny nałóg – zawłaszcza w pierwszych tygodniach. Wtedy właśnie nowi fani dowiadują się i doczytują o wielu konkretnych sytuacjach w tym sporcie.

My wyjaśnimy wam kilka podstaw, a następnie będziecie mogli rozwijać swoją wiedzę. Nie traktujcie tego wpisu jako dogmatu, a spójrzcie na niego raczej jako kilka obserwacji początkującego fana tego sportu. Podstawą podczas meczu baseballowego jest miotacz – to absolutnie kluczowy zawodnik w obu drużynach.

Jak obstawiać baseball? Kilka podstaw, które oszczędzi wasz portfel

W baseballu tak naprawdę aktualna forma zespołu, pozycja w tabeli czy miejsce rozgrywania meczu nie są aż tak ważne. Fakt, że jakaś drużyna przegrała kilka meczów z rzędu nie musi o niej świadczyć aż tak źle. Najważniejsza jest bowiem postać miotacza, który często decyduje o losach spotkania. Jego pozycja jest zdecydowanie ważniejsza niż np. bramkarza w hokeju.

Jeśli miotacz ma swój dzień, to może poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa – nawet jeśli mamy do czynienia z meczem outsidera z czołową ekipą. W związku z tym powinniście wiedzieć, że w rozgrywkach baseballowych dość często zdarzają się nieprzewidywalne wyniki.

Obstawianie na faworytów może przynosić dużo większe straty niż w przypadku innych sportów. Z drugiej strony, obstawianie bez szerszej analizy na outsiderów także nie jest najlepszą drogą. Nie chcemy was jednak mamić prostymi wnioskami. Analiza to słowo klucz przy meczach baseballu, a przy niej nie należy oczywiście zapominać, kto jest faworytem danego spotkania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Dominik Durniat. Co wiadomo o komentatorze KSW na Viaplay?

Baseball to sport analityków?

Chyba w żadnym innym analiza i statystyki nie znaczą tak wiele, jak podczas zakładów bukmacherskich na baseball. Mecze baseballu są fascynujące do oglądania, ale też dość wymagające, jeśli chodzi o analizę. Obstawiając mecze trzeba przejść przez wiele liczb – od statystyk poszczególnych miotaczy, przez statystyki pałkarzy itd.

Dodatkowo w baseballu nachodzi na siebie szereg zmiennych, takich jak np. skuteczność przeciw pałkarzom leworęcznym i praworęcznym, które mogą przełożyć się na wyniki. Krótko mówiąc – zakłady na baseball nie są dla wszystkich. Jeśli macie się zamiar w nie zaangażować, będziecie potrzebowali cierpliwości do statystyk i dużo wolnego czasu.

W porównaniu na przykład z piłką nożną lub hokejem, przewaga własnego boiska w baseballu nie jest tak znacząca. Ze względu na specyfikę tego sportu, przewagę można wykorzystywać tylko w konkretnych momentach i sytuacjach. Średnio mecz na swoim boisku wygrywa 55% zespołów w MLB, co nie jest imponującym wynikiem.

Pytanie jak obstawiać baseball – jakie można znaleźć na wielu forach internetowych – jest niewłaściwie postawione. Właściwie powinno ono mówić o zasadzkach, jakie czekają na początkujących obserwatorów tej dyscypliny. W tym tekście znaleźliście absolutne podstawy, które jednak mogą być trampoliną do zdobywania dalszej wiedzy. Zakłady na baseball to jednak ogromne wyzwanie nie tylko dla kibiców, ale także analityków.

5/5 (liczba głosów: 2)
Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top