Connect with us
jak usunąć konto z instagrama

Porady

Jak usunąć konto z Instagrama? Wyjaśniamy krok po kroku

Instagram to popularna aplikacja, o której słyszał niemal każdy. Czasami zdarza się jednak, że chcemy zrezygnować z używania tego medium społecznościowego. Jak usunąć konto z Instagrama? Wyjaśniamy w poniższym tekście.

Jak usunąć konto z Instagrama? To pytanie zapewne zadaje sobie zapewne wiele osób. Wydawać by się mogło, że można to zrobić łatwo z poziomu aplikacji w telefonie. Nic bardziej mylnego. W ustawieniach konta znajdziemy m.in. informacje osobiste, informacje o koncie czy podgląd zapisanych zdjęć. Próżno jednak w aplikacji szukać bezpośredniej opcji usunięcia konta. Twórcy Instagrama przygotowali dla użytkowników inne rozwiązania.

Opcja przejściowa. Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie

Jeśli uznasz, że nie chcesz już używać Instagrama, a jednocześnie nie chcesz żeby w aplikacji zostały udostępniane przez ciebie zdjęcia, masz dwie opcje. Pierwsza z nich to tymczasowe wyłączenie konta. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok, profil, a także zdjęcia, komentarze i polubienia zostaną ukryte. Co więcej, aby przywrócić konto, wystarczy ponownie zalogować się do aplikacji.

Uwaga! Z opcji tymczasowego wyłączenia konta na Instagramie można skorzystać tylko z poziomu przeglądarki na komputerze lub w urządzeniu mobilnym.

Kroki jakie należy podjąć przy dezaktywacji konta:

  1. Zaloguj się do aplikacji Instagram na komputerze lub w przeglądarce telefonu komórkowego
  2. W prawym górnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie Profil > Edytuj Profil
  3. Przewiń w dół i kliknij opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”jak usunąć konto z Instagrama
  4. Odpowiedz na pytanie Dlaczego wyłączasz konto? wybierając jedną z opcji z rozwijanego menu, a następnie ponownie wprowadź hasło. Opcja wyłączenia konta zostanie wyświetlona dopiero wtedy, gdy wybierzesz powód z menu i wpiszesz hasło.
  5. Kliknij Wyłącz tymczasowo konto.

Jak usunąć konto z Instagrama?

Jeżeli jednak jesteś pewien decyzji o usunięciu konta z Instagrama możesz skorzystać z pełnego usunięcia. Decyzji tej jednak nie można cofnąć. Twój profil, zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia i znajomości zostaną usunięte bezpowrotnie. Przed usunięciem konta można skorzystać z opcji pobrania udostępnianych informacji takich jak zdjęcia czy posty. Szczegółowo wyjaśniono to pod tym adresem: https://help.instagram.com/181231772500920

Jak usunąć konto z Instagrama:

  1. Przejdź na stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ w komputerze lub przeglądarce mobilnej.
  2. Odpowiedz na pytanie Dlaczego chcesz usunąć konto?, a następnie ponownie wprowadź hasło. Opcja trwałego usunięcia konta wyświetli się dopiero wtedy, gdy zaznaczysz jedną z odpowiedzi w menu rozwijanym.
  3. Kliknij Usuń konto

Po tym kroku wszelkie dane z profilu będą ukryte przez okres 30 dni, a następnie zostaną trwale usunięte, bez opcji ich odzyskania.

5/5 (liczba głosów: 6)
Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top