Connect with us
jak zaktualizować hisene smart tv

Porady

Hisense smart TV. Jak zaktualizować oprogramowanie?

Hisense to chiński producent elektroniki użytkowej, a telewizory smart tej firmy cieszą się dobrą opinią. Poza tym Hisense ma jeden z najlepszych programów wsparcia. Dzięki aktualizacjom oprogramowania użytkownicy mogą uzyskać dostęp do nowych funkcji. W tym newsie wyjaśniamy jak zaktualizować oprogramowanie tych telewizorów.

Telewizory Hisense działają na oprogramowaniu VIDAA U, czyli konfigurowalnym oprogramowaniu, które umożliwia dostęp do wielu aplikacji do przesyłania strumieniowego. Aby telewizor działał prawidłowo, trzeba korzystać z aktualnego oprogramowania. Jak zatem zaktualizować Hisense smart TV?

Jak zaktualizować Hisense smart tv? Bezpośrednia aktualizacja oprogramowania

Jeśli Hisense smart TV ma połączenie z Internetem, aktualizacja oprogramowania układowego nie powinna sprawić problemu. Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że nie ma żadnych problemów ze stabilnością połączenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
SkyShowtime - wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe Hisense przejdź kolejno do Ustawień, Wsparcia, następnie przewiń i wybierz opcję Aktualizacja systemu. Wybierz opcję Sprawdź aktualizację oprogramowania układowego. Jeśli telewizor wykryje nową aktualizację, zainstaluje ją automatycznie.

Jeżeli telewizor działa na najnowszym oprogramowaniu warto włączyć „Automatyczną aktualizację oprogramowania układowego” na stronie ustawień. Dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać, aby regularnie sprawdzać dostępność nowych aktualizacji.

Aktualizacja oprogramowania bez korzystania Internetu

Jeżeli z różnych powodów nie możemy podłączyć telewizora do Internetu, można też zaktualizować oprogramowanie korzystając z oprogramowania pobranego na pendrive, który następnie podłączymy do telewizora. Jednak opcja ta jest dużo bardziej czasochłonna i raczej mniej popularna niż standardowa aktualizacja.

Zalecane formaty pamięci USB to FAT16, FAT32, exFAT i NTFS. Na pendrive musi być wystarczająco dużo miejsca, aby przenieść pobrane oprogramowanie sprzętowe do telewizora.

Oprogramowanie do aktualizacji pobierzemy ze strony Hisense. Pobrany plik należy rozpakować na komputerze, a następnie przenieść na pamięć USB. Następnie należy wyłączyć telewizor, podpiąć pendrive i ponownie włączyć telewizor. Następnie przytrzymujemy przycisk gotowości na pilocie, do momentu aż pojawi się logo telewizora, a następnie powiadomienie o aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja powinna potrwać około 15 minut.

Po zakończeniu instalacji telewizor uruchomi się ponownie. Jeśli jednak Hisense Smart TV nie zaktualizuje się (lub uruchomi się ponownie więcej niż dwa razy), powtórz proces.

Kontakt z działem obsługi klienta Hisense

Przy starszym modelu telewizora, dwie powyższe opcje mogą nie działać. W takim przypadku konieczny będzie kontakt z obsługą klienta Hisense w celu uzyskania aktualizacji.

4.7/5 (liczba głosów: 3)
Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top