Connect with us
Jamie Dornan
Fot. Instagram @jamiedornan

Kultura

Jamie Dornan. Co wiadomo na temat życia prywatnego znanego aktora?

Jamie Dornan – co wiadomo na temat życia prywatnego i zawodowego znanego aktora? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje.

Kim jest Jamie Dornan?

Kim jest Jamie Dornan? To północnoirlandzki aktor, muzyk i model. Uczył się w prywatnej szkole w Methodist College Belfast. Następnie studiował na University of Teesside, ale ostatecznie porzucił naukę w 2002. Postanowił przenieść się do Londynu, aby spełnić marzenie o karierze aktorskiej.

W międzyczasie pracował też jako model. W 2001 wziął udział w programie Model Behaviour, dzięki czemu zainteresowały się nim agencje modelingowe. Rok później podpisał umowę z Agencją Select. Współpracował z wieloma znanymi markami, jak Dior, Armani, Calvin Klein, czy Dolce & Gabbana i szybko stał się jednym z najlepszych męskich modeli na świecie. Praca ta nie była jednak nigdy jego priorytetem.

Śpiewał także w folkowym zespole Sons of Jim, aż do jego rozwiązania w 2008 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jamie Dornan (@jamiedornan)

Kariera aktorska

O aktorze zrobiło się głośno za sprawą roli w ekranizacji książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, jednak karierę aktorską rozpoczął w 2006 roku. Wystąpił wówczas w filmie „Maria Antonina”, a angaż miał zawdzięczać aktorce Keirze Knitghtley. Następnie w jego filmografii pojawiło się kilka tytułów, jednak w większości z nich były to mało znaczące role. Zagrał m.in. w „Beyond the Rave”, „Rysy na szkle” czy „Porywy Serc”.

W 2015 roku przyszła pora na „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która niewątpliwie przyniosła mu dużą popularność, ale film spotkał się z różnym odbiorem. Za tą rolę dostał nawet nagrodę Złota Malina w kategorii „najgorszy aktor: 2016”. W 2017 i 2018 roku zagrał w dwóch kolejnych ekranizacjach książek E.L. James. Kolejne filmy, w których występuje, zdecydowanie nie należą do tych z pierwszych stron gazet. W ostatnich latach zagrał m.in. w „Coś się kończy, coś zaczyna”, „Synchronic” czy „Belfast”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Rafalala? Wszystkie informacje o kontrowersyjnej postaci

Występuje także w serialach. Można go było oglądać w „Dawno, dawno temu”, a w latach 2013-2016 w „Upadku”, w którym za rolę seryjnego mordercy Paula Spectora zdobył nagrodę Irish Film & Television Awards w kategorii „Najlepszy aktor telewizyjny”. Grał też w „Nowe światy”, „Śmierć i słowiki” i „Dr. Death”.

Wiek, rodzina, dzieci

Aktor ma 39 lat, urodził się 1 maja 1982 w Holywood, niewielkim mieście w Irlandii Północnej. Wychowywał się natomiast na przedmieściach Belfastu.

Spotykał się z kilkoma znanymi aktorkami, jak Kate Moss, Sienna Miller i Lindsay Lohan. W latach 2003-2005 był w związku z aktorką Keirą Knitghtley.

W 2013 roku wziął ślub z piosenkarką i aktorką Amelią Warner. Mają trzy córki – Dulcie (2013), Elvę (2016) i Albertę (2019).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Amelia Warner (@awarnermusic)

Jamie Dornan w mediach społecznościowych

Jamie Dornan ma oficjalny profil na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @jamiedornan. Konto cieszy się dużą popularnością, mimo niezbyt wielu dodanych postów. Obecnie obserwuje go 2,9 mln osób.

5/5 (liczba głosów: 1)
Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top