Connect with us
Jan Kliment
Fot. Instagram @janekkliment

Telewizja

Jan Kliment. Kim jest następca Agustina Egurroli w jury „Mam talent!”?

Jan Kliment zastąpi w roli jurora Agustina Egurrolę w show TVN-u „Mam talent!”. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Jan Kliment?

Jan Kliment to Czech mieszkający od kilku lat w Polsce. Urodził się na w Zwoleniu na Słowacji, później wraz z rodziną przeniósł się do czeskiej Ostawy. Zawodowo zajmuje się tańcem. Drogę do kariery tanecznej poprzedziło uprawianie innych dyscyplin takich jak gimnastyka, hokej, boks i kulturystyka.

Kariera taneczna

Przygodę z profesjonalnym tańcem rozpoczął w wieku 17 lat zainspirowany kultowym filem „Dirty Dancing”, a także zachęcany przez znajomych. Wcześniej myślał nawet o karierze kucharza, ale… zbyt późno złożył dokumenty do szkoły gastronomicznej.

Jego partnerką taneczną była Petra Kostovciko. Sześciokrotnie zdobywali tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 tytuł mistrzowski. Dzięki sponsorowi klubu tanecznego wyjechali na Kubę, gdzie uczyli się od tamtejszych instruktorów tańca. Technika zdobyta podczas tego wyjazdu pomogła mu w zdobyciu mistrzowskiej klasy w tańcach latynoamerykańskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Krzysztof Cugowski junior z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

W 2003 zdobył kolejne mistrzostwo Czech, tym razem z polską tancerką Ewą Szabatin. Kolejną partnerką tancerza była Szwajcarka Laura Stefanie Hafner, z którą brał udział w mistrzostwach Szwajcarii – tytuł mistrzowski zdobywali pięciokrotnie. Brał również udział w mistrzostwach Polski, pięciokrotnie stając na najwyższym stopniu podium.

„Taniec z gwiazdami”

Karierę telewizyjną rozpoczął w 2008 roku udziałem jako trener tańca w czeskiej edycji „Tańca z gwiazdami” („StarDance …když hvězdy tančí”), gdzie zajął drugie miejsce. W 2009 roku przeniósł się do Polski i od tego momentu regularnie bierze udział już w polskiej edycji programu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jan Kliment (@janekkliment)

 

W latach 2009 – 2011, kiedy program był transmitowany jeszcze przez stację TVN, jego partnerkami były kolejno Natasza Urbańska, Katarzyna Grochola, Edyta Górniak i Weronika Marczuk. Później, gdy program przeniósł się do stacji Polsat, tańczył m.in. z Natalią Siwiec, Anną Wyszkoni, Cleo czy Natalią Szroeder. Wygrał edycje 7-9 w parach z Natalią Szroeder, Beatą Tadlą i Joanną Mazur.

Wiek, rodzina, dzieci

Jan Kliment urodził się w 1974 roku, ma więć 47 lat.

Ma dwóch braci – starszego Radka i młodszego Milana.

Jego pierwszą żoną była Szwajcarka Laura Stefanie Hafner. Małżeństwo nie zniosło jednak próby czasu i pracoholizmu Klimenta. Jego drugą żoną jest Lenka Tvrzova, młodsza o 15 lat. Poznali się w 2009 roku i wspólnie podjęli decyzję o zamieszkaniu w Polsce. Zanim para zawarła związek małżeński, media kilkukrotnie informowały o ich rozstaniu. Ostatecznie ślub wzięli 4 czerwca 2016 roku w Ostrawie.

Para nie ma dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jan Kliment (@janekkliment)

 

Jan Kliment w mediach społecznościowych

Jan Kliment prowadzi konto w serwisie Instagram – janekkliment. Zgromadził 63,6 tys. obserwujących. Konto prowadzi systematycznie, dzieląc się zdjęciami zarówno z życia zawodowego jak i prywatnego.

5/5 (liczba głosów: 4)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top