Connect with us
jann
Fot. Instagram @jann_music_

Kultura

Jann. Kim jest kandydat na reprezentanta Polski na Eurowizji 2023?

Jann – kim jest potencjalny reprezentant Polski na Eurowizji? W tym newsie znajdziecie informacje na temat jego kariery muzycznej oraz życia prywatnego, a także ciekawostki. Muzyk zyskał dużą popularność dzięki utworowi „Gladiator”.

Kim jest Jann?

Kim jest Jann? Mężczyzna tak naprawdę nazywa się Jan Rozmanowski, a duży rozgłos zyskał dzięki awansowi do finału polskich preselekcji Eurowizji 2023. Wzbudził sensację nie tylko swoją piosenką „Gladiator”, ale także niecodziennym stylem, który w pewnych aspektach można by nazwać kobiecym.

Ciekawostką z jego życia jest fakt, że w 2013 roku wziął udział w programie „Nasz nowy dom”. Artysta już wtedy – w wieku 13 lat – wspominał, że chciałby zostać muzykiem.

Obecnie mieszka w Warszawie, choć w związku z karierą długo przebywał w Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jann (@jann_music_)

Kariera muzyczna

Jego ścieżka muzyczna nierozłącznie związana jest z ambitną muzyką. W przeszłości śpiewał w Operze Narodowej, a także uczęszczał do prestiżowej londyńskiej uczelni BIMM. Co warte podkreślenia, mężczyzna dysponuje niezwykle rzadko spotykanym głosem – kontratenorem.

Pomimo powiązania z klasyczną muzyką, skutecznie wyszedł z tej bańki prezentując nieco bardziej skierowane do szerszego grona utwory. Jego twórczość można nazwać pograniczem ambitnego popu, muzyki klasycznej i alternatywnej. Po jego utworach od razu wyczuwa się niezwykłą muzyczną wrażliwość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Felivers. Kim są uczestnicy polskich preselekcji do Eurowizji 2023?

W marcu 2022 roku ukazał się jego debiutancki album „Power”, który jest niezwykle emocjonalny i osobisty. Składająca się z pięciu utworów EP spotkała się z dobrym odbiorem, choć nie podbiła uszu milionów słuchaczy, tak jak jego najbardziej znany dotąd singiel. „Do you wanna come over?” na Spotify odtworzono bowiem już ponad 1,7 mln razy.

Eurowizyjny utwór „Gladiator” zaprezentowany przez Janna jest faworytem tegorocznej Eurowizji. Mówimy tu nie tylko o kursach firm bukmacherskich, ale wielu głosowaniach w Internecie. Piosenka jest niezwykle ciekawa i powiązana z wieloma stylami. Pod wieloma względami przypomina „River” Krystiana Ochmana. Okazało się zresztą, że w pracach nad utworem brali udział ludzie odpowiedzialni za zeszłoroczny sukces Ochmana.

Wiek, rodzina, dziewczyna, dzieci

Ile lat ma Jann? Jan Rozmanowski urodził się w 1999 roku, ma więc 24 lata.

Jann ma siedmioro braci i sióstr, więc w dzieciństwie z pewnością nie było mu łatwo. Z tego powodu zresztą wziął wraz z rodziną udział w „Naszym nowym domu”.

O jego życiowej miłości tak naprawdę nic nie wiadomo. Według zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych wydaje się, że obecnie nie jest z nikim związany.

Jann w mediach społecznościowych

Janna możecie obserwować przede wszystkim na Instagramie. Jako @jann_music_ zgromadził tam już blisko 10 tysięcy obserwujących, a w przypadku awansu do konkursu Eurowizji 2023 ta liczba z pewnością wzrośnie. Z fanami dzieli się zarówno zdjęciami z życia prywatnego, jak i kariery muzycznej.

Jan Rozmanowski ma oczywiście także kanał YouTube, gdzie zamieszcza stworzone przez siebie utwory. Obecnie subskrybuje go 3,3 tys. osób.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top