Connect with us
Janusz Radek
Fot. Instagram @radek.janusz

Kultura

Janusz Radek. Co wiadomo na temat znanego wokalisty?

Janusz Radek – co wiadomo na temat wokalisty, uczestnika 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Janusz Radek?

Kim jest Janusz Radek? To polski wokalista i aktor, Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Studiował w Krakowie, najpierw prawo, którego ostatecznie nie ukończył, a następnie zdobył tytuł magistra historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednak ostatecznie w wyuczonym zawodzie nie pracował, jego powołaniem okazała się scena. Nigdy nie pobierał lekcji śpiewu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Radek (@radek.janusz)

Kariera

Janusz Radek karierę muzyczną rozpoczął w latach 90. ubiegłego wieku. Komponował piosenki do utworów znanych poetów takich jak Bolesław Leśmian czy Leopold Staffa. Należał do krakowskiego kabaretu „Zielone Szkiełko”. Poza tym śpiewał w kilku zespołach punkrockowych i rockowych.

Najważniejsza forma jego działalności to recitale wokalne, występował także w licznych musicalach. W 2004 roku wystąpił w krajowych eliminacjach do konkursu Eurowizji, zajmując z utworem „Pocztówka z Avignon” piąte miejsce. Był jednym z solistów „Tryptyku Świętokrzyskiego” Zbigniewa Książka i Piotra Rubika, które powstawały w latach 2004 – 2006.

Łącznie wydał 9 solowych albumów, a trzy nich pokryły się złotem – „Królowa Nocy” (2004), „Dziękuję za miłość” (2007) i „Dziwny ten świat opowieść Niemenem i Jeszcze bliżej” (2009). Krążek „Dziękuję za miłość” znalazł się także w pierwszej trójce albumów walczących o Superjedynkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jakub Zdrójkowski. Co wiadomo na temat aktora młodego pokolenia?

Na koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych należą m.in. Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2003), nagroda dziennikarzy za wykonanie utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” podczas koncertu „40 na 40” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (2003), czy Top Trendy i Superjedynka 2007 dla solistów Tryptyku Świętokrzyskiego.

W ostatnich latach jego popularność medialna nieco opadła, ale wciąż był aktywny zawodowo. Obecnie pracuje nad kolejną płytą. 4 marca 2022 roku miał premierę jego nowy singiel „Nie chcę Ciebie dzisiaj zapomnieć” promujący najnowszy album.

Wiek, rodzina, dzieci

Janusz Radek ma 54 lata, urodził się 6 kwietnia 1968 roku w Starachowicach.

Obecnie wraz z rodziną mieszka w Lednicy Górnej, niedaleko Wieliczki. Artysta jest żonaty – z żoną Beatą poznali się na studiach prawniczych. Kobieta skończyła ten kierunek studiów i pracuje jako sędzia. Mają dwie córki, Zuzannę i Anielę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Radek (@radek.janusz)

Janusz Radek w mediach społecznościowych

Janusz Radek prowadzi profil na Instagramie. Jest tam obecny pod nazwą @radek.janusz, a jego aktywność na ten moment śledzi nieco ponad 4300 obserwujących. Dodaje zdjęcia związane z karierą zawodową, jak i te z życia prywatnego. Ma także stronę na Facebooku, na której zgromadził 54 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Radek (@radek.janusz)

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top