Connect with us
Jerzy Mielewski
Fot. Instagram @jerzy_mielewski

Telewizja

Jerzy Mielewski. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Polsatu Sport?

Jerzy Mielewski od wielu lat należy do sportowej redakcji Polsatu. Co wiadomo o znanym dziennikarzu? Przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące jego życia prywatnego i zawodowego.

Kim jest Jerzy Mielewski?

Kim jest Jerzy Mielewski? To konferansjer, dziennikarz sportowy i komentator Polsatu oraz Polsatu Sport. Pasję do sportu wyniósł z domu – jego ojciec był sędzią piłkarskim i prezesem Huraganu Wołomin. W szkole podstawowej trenował siatkówkę, a w czasach licealnych grał w klubie MDK Warszawa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Andrzej Kostyra - co wiadomo o znanym dziennikarzu od boksu?

Studiował kierunek zupełnie niezwiązany z obecnie wykonywanym zawodem – zarządzanie i obrót nieruchomościami. Jego dalsza kariera potoczyła się jednak w zupełnie innym kierunku, niż planował.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

Kariera dziennikarska

Jerzy Mielewski od początku swojej kariery zawodowej związany jest ze stacją Polsat Sport, a do nowo tworzącej się redakcji dołączył w 2002 roku, czyli 19 lat temu. Początkowo miał być tylko kierownikiem produkcji. Ostatecznie jednak po decyzji Mariana Kmity znalazł się przed kamerą, a nie za nią.

Mimo, że nie posiadał żadnego doświadczenia, już pół roku później prowadził studio Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Korei i Japonii, a cztery lata później spełnieniem jego marzeń był wyjazd na Mistrzostwa Świata 2006 w siatkówce, które polska reprezentacja zakończyła na drugim miejscu.

Obecnie kojarzony jest głównie jako prowadzący przedmeczowe studia siatkarskie i jako komentator siatkówki, ale w ciągu 19 lat w Polsacie zajmował się różnymi rzeczami, np. archiwizacją czy researchem. Jeden z pierwszych wywiadów przeprowadził podczas zawodów żużlowych. Najlepiej czuje się jednak w roli prowadzącego studio.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

W 2017 roku był prowadzącym program „The Brain, Genialny umysł”, natomiast od 2019 jest jednym z prowadzących w programie „Ninja Warrior Polska”.

W latach 2019 – 2021 trzykrotnie otrzymał Telekamerę w kategorii najlepszy komentator sportowy.

Wiek, rodzina, dzieci

Jerzy Mielewski ma 41 lat, urodził się bowiem 27 października 1980 roku.

Dziennikarz od wielu lat jest związany z Patrycją Mielewską. Jest ona młodsza od niego o 9 lat – ma 32 lata. Podobno połączyła ich siatkówka, ale nigdy nie zdradzili jak się poznali. Kobieta ma profil na Instagramie, który obserwuje 15 tys. osób. Chętnie dzieli się na nim swoją codziennością.

Ślub wzięli 14 sierpnia 2007 roku. Mają dwójkę synów – Maksa (ur. 2007) i Aleksandra (ur. 2013).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

Jerzy Mielewski w mediach społecznościowych

Jerzego Mielewskiego znajdziemy w mediach społecznościowych. Na Instagramie jako @jerzy_mielewski obserwuje go 47,6 tys. osób. Zamieszcza tam głównie zdjęcia z życia zawodowego, chociaż czasem można też zobaczyć prywatne fotografie. Dziennikarz ma też konto na Twitterze, które obserwuje 37,8 tys. osób.

Jest współtworcą kanału na YouTubie poświęconemu siatkówce – Prawda Siatki. Kanał obecnie śledzi 43,6 tys. subskrybentów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top