Connect with us
jerzy szuj
Fot. Instagram @jorrgus.music

Kultura

Jerzy Szuj. Co wiadomo o wokaliście zespołu Jorrgus?

Jerzy Szuj – co wiadomo o wokaliście zespołu Jorrgus, jednej z największych gwiazd disco polo? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na temat jego życia prywatnego i kariery muzycznej.

Kim jest Jerzy Szuj?

Kim jest Jerzy Szuj? Mężczyzna jest zdecydowanie bardziej znany jako wokalista zespołu Jorrgus. Jest też uznawany za jedną z największych gwiazd disco polo w Polsce.

W programie „Czym chata bogata” wyemitowanym na antenie Disco Polo Music, muzyk zdradził nieco szczegółów ze swojego życia prywatnego. Wyznał m.in., że nie lubi gotować i jest to dla niego czarna magia. Jest za to fanem off-roadu, a jego męską zabawką jest Nissan Patrol.

W swoim domu ma także wiele naturalnych, drewnianych elementów, choć jest on bardzo nowoczesny. Wieloma sprzętami można bowiem sterować za pomocą smartfona. Nieco więcej możecie zobaczyć w materialu serwisu muzyka.interia.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Karol Zawrotniak. Co wiadomo o gwiazdorze disco polo z zespołu Defis?

Mieszka w Proniewiczach, niewielkiej wsi położonej nieopodal Bielska Podlaskiego.

W 2006 roku ukończył studia na kierunku Handel Zagraniczny na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku.

Podczas wyborów samorządowych w 2014 roku bezskutecznie starał się o mandat radnego w Białymstoku z list Platformy Obywatelskiej. W tym samym czasie powstała piosenka „Rozbudźmy Białystok”.

Kariera muzyczna

Z muzyką disco polo i dance jest związany już od 2001 roku. Już rok później zgarnął statuetkę dla najlepszego debiutu podczas słynnego festiwalu w Ostródzie. Wtedy występował jeszcze jako jeden z trójki liderów zespołu Time. W tamtym okresie był to jeden z bardzo popularnych zespołów disco polo.

W 2008 roku Jerzy Szuj zdecydował się jednak powołać do życia swój własny projekt pod nazwą Jorrgus. Zespół zadebiutował debiutanckim albumem w 2009 roku, a następnie zaczął stopniowo podbijać rynek disco polo. Zespół poza Jerzym Szujem jako liderem i wokalistą tworzą trzy tancerki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paweł "Masters" Jasionowski - co wiadomo o gwieździe disco polo?

Od tamtej pory Jorrgus wydał już cztery płyty, kilkanaście singli oraz kilkadziesiąt teledysków, które cieszą się ogromną popularnością w serwisie YouTube. Najpopularniejsze utwory to: „Niebezpieczna” (25 mln na YouTube), „Twój jeden szept” (24,7 mln) „Oddam Ci serce” (23,7 mln), czy „Piękna nieznajoma” (21,7 mln).

Wiek, rodzina, dzieci

Jerzy Szuj urodził się w 1981 roku, ma więc 40 lat.

Jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Dianą Krawczuk-Szuj. Jego żona pochodzi z Bielska Podlaskiego i jest doradcą wakacyjnym. Są ze sobą już od maja 2008 roku.

Para ma córkę, która ma na imię Anastazja. Dziecko urodziło się w maju 2018 roku, ma więc 4 lata.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jorrgus (@jorrgus.music)

Jerzy Szuj w mediach społecznościowych

Wokalistę zespołu Jorrgus możecie spotkać przede wszystkim na oficjalnych profilach zespołu w mediach społecznościowych. Jako @jorrgus.music zgromadził już ponad 13 tysięcy obserwujących na Instagramie. Zamieszcza tam zarówno zdjęcia z koncertów, jak i całkiem sporo zdjęć z życia prywatnego.

Jerzy Szuj jest też dostępny na Facebooku, gdzie oficjalny profil zespołu Jorrgus obserwuje ponad 32 tysiące osób. Fani oblegają także konto prywatne Szuja, gdzie zgromadził już limit znajomych – 5000.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jorrgus (@jorrgus.music)

4.9/5 (liczba głosów: 8)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top