Connect with us
Joanna Górska
Fot. Instagram @joanna__gorska

Telewizja

Joanna Górska. Co wiadomo na temat znanej dziennikarki?

Joanna Górska to dziennikarka z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, a także trener wizerunku i prezes fundacji. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Joanna Górska?

Kim jest Joanna Górska? To dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna. Poza tym zajmuje się szkoleniami i treningami medialnymi, jest prezesem fundacji. Studiowała ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także filologię polską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Dziennikarka ma za sobą poważną chorobę. W 2017 roku ogłosiła, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Od początku otwarcie mówiła o swojej chorobie i na Instagramie dzieliła się postępami leczenia. Ostatecznie walkę z chorobą wygrała, a jej rak jest obecnie w remisji. To doświadczenie życiowe stało się impulsem do założenia w 2021 fundacji „Silni Sobą”. Ma ona nieść pomoc w powrocie do normalności parom, które przeszły choroby nowotworowe i przewlekłe, poprzez terapie i aktywności fizyczne.

Na jej profilach społecznościowych nie brak wpisów motywacyjnych, stara się wspierać inne osoby chorujące w walce o życie i zdrowie. Często nawołuje też do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. W 2020 roku wzięła udział w kampanii „Zdrowiej” Stowarzyszenia Polskie Amazonki promującej zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne.

Wraz z partnerem Robertem Szulcem napisała książkę „Dziad. On silny, my silniejsi”, opisującą walkę z rakiem z perspektywy obojga.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska)

Kariera

Joanna Górska karierę dziennikarską rozpoczynała ponad 20 lat temu. Od 2000 do 2007 roku pracowała w olsztyńskim radiu Wa-Ma jako redaktor, szef newsroomu i prowadząca informacje. W międzyczasie w latach 2005 – 2007 została prezenterką wiadomości w TVP Olsztyn. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej była przeprowadzka do Warszawy. Po wygranym castingu przez dwa lata pracowała jako prezenter i reporter Wiadomości TVP 1.

Następnie przeniosła się do stacji Polsat, z którą związała się na dłuższy czas. Prowadziła serwisy informacyjne, następnie dołączyła do gospodarzy porannego programu „Nowy dzień” w Polsat News oraz objęła funkcję wydawcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marek Horczyczak - co wiadomo o prezenterze pogody w Polsacie?

W ubiegłym roku zdecydowała się jednak na zmiany. Pod koniec lipca 2021 roku poinformowała o zakończeniu pracy w Polsacie, po 12 latach współpracy.

30.07.2021 – ostatni dzień pracy w Telewizji Polsat i Polsat News. Ostrobramska 77 – to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi. Dziękuję!

    • – napisała na swoim Instagramie.

Dziennikarka założyła swoją firmę Departament Dobrego Wizerunku, w której zajmuje się m.in. przełamywaniem strachu przed wystąpieniami publicznymi i trenowaniem pewności siebie. Poza tym skupia się też na pracy w fundacji.

Nie oznacza to jednak, że na dobre pożegnała się z dziennikarstwem. Postanowiła wrócić do zawodu, ale już nie na pełen etat. Obecnie możemy ją oglądać w „Dzień Dobry TVN”, gdzie zajmuje się porannym przeglądem prasy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska)

 

Wiek, rodzina, dzieci

Joanna Górska ma 43 lata, urodziła się 11 maja 1978 roku.

Partnerem Joanny Górskiej jest Robert Szulc. To podróżnik, autor bloga „Świat na raty”, wierzący, że podróże mają terapeutyczną moc. Pracował również jako dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, z wykształcenia natomiast jest politologiem. W 2019 roku para zaręczyła się.

Dziennikarka jest po rozwodzie, z pierwszego związku ma syna Kacpra (ur. 2005).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska)

Joanna Górska w mediach społecznościowych

Joanna Górska prowadzi profil na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @joanna__gorska. Konto na ten moment obserwuje 35,3 tys. osób. Dziennikarka regularnie dodaje zdjęcia, zarówno związane ze swoją działalnością jak i te z życia prywatnego. Poza tym ma stronę na Facebooku, którą śledzi 8785 użytkowników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top